Skocz do zawartości

Polecane posty

KlimekPL    123

Panowie jesli na 1 kolanko poszło 0.9 Medax Top to w jakiej fazie moge dać Cerone? i w jakiej dawce?

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Cerone podaje się na flagę. :)

lebek5    9

Panowie mieszał ktoś Arte + Dobromir + modus? na T2 jak z przypaleniami?

A drugie pytanie to czy stosowaliście w pszenicy Rogor 400 na mszyce i skrzypionki?

jaco25    262

Nie radzę łączyć Axiala z żadnym herbicydem zawierającym substancję 2,4 D. w tym roku po namowie sprzedawcy śor tak zrobiłem i mam za swoje. pszenica po tej mieszance jest strasznie porażona,a na dołku gdzie wjechać nie mogłem jest piękna zielona

poza tym na etykiecie Axiala wyraźnie jest napisane że nie zalecają mieszać z herbicydami z grupy regulatorów wzrostu, ja niestety nie doczytałem i mam za swoje

Axiala nie warto łączyć ogólnie z herbicydami o działaniu hormonalnym także mustangi, chwastoxy odpadają...

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    262

Pisze, żeby nie łączyć z pochodnymi sulfonylomocznika, a w komplet pak jest taka substancja czynna.

knoro93    167
Napisano (edytowany)

Mam problem z pszenicą arkadia. Odmiana arkadia przedplon rzepak jary. Dziś przejeżdżałem koło pola i zauważyłem że pszenica mi pobrunatniała. Myślalem że jest to przypalenie po oprysku ale z bliska wyglada to coś na kształt rdzy może septoriozy w rozpoznawaniu chorób expertem nie jestem. Nie wiem co z tym fantem zrobic może ktoś rozpozna co to jest. Dodam że 2 dni temu było pryskane axialem na miotłę i owies głuchy a 13 maja poszedł koktajl:
dr green zboża

siarczan mg

mocznik

tilt turbo 0,7

mondatak 0,7

stabilan 

moddus
 Na zdjeciach troche słabo widac szkoda ze nie zrobilem zdjęcia z bliska ale widać że koncówki liści są podżółknięte co wynika z dużej ilości brunatnych podłużnych kropek.

post-86605-0-40746500-1495226186_thumb.jpg

post-86605-0-67750100-1495226190_thumb.jpg

Edytowano przez knoro93

koczas    54

@knoro93 słabo widać ale to najprawdopodobniej to co u większości w tym roku czyli DTR brunatna plamistość. Ja dziś zrobiłem przyspieszone t2 przez to dziadostwo na liść dopiero podflagowy, dałem epoksynazol z azoksystorbiną, może ktoś ma lepszy patent to niech podpowie, ale wydaje mi się że epoksynazol trochę wyniszczy a strobiluryna zabezpieczy.  Na flagowy dam sam gwarant i trochę medaxu na usztywnienie.

piotr4255    10

Na moje by musiał opóźnić siew pszenicy to by to gowno nie wchodziło my siejemy tylko po burakach taki plodozmian i nigdy to dtr nam się nie wpakowało na pole

a-zA-Z0-9    4

kłusek na te porę 3cm pełne zabiebi na start 200kg saletrosan ,rsm200l, moczniki do opryskiwacza 20 kg  ,200kg saletry ,100kg mocznika OD  GRZYBA1,5l  CAPELLO 337 + MIRAGE 450EC 0,5L ostatnio 8kg mocznika +siarczan 5kg mam zamiar dac na t2 menare +amistar po 0,5l celuje w 8 t

anty wylegacz modus 250ml +1l stabilan coś dożucić

andrzej1988    102

dzisiaj zrobilem T2 epoksynazolem Soprano 1.15l na ha. Flagowka wychodzi. miejscami wieksza a miejscami mniejsza. Jak pszeniczka sie wyklosi to pojdzie jeszcze Tebu.

kopek22    2

nieprawda, stosowałem łącznie z triazolem, morfolinami prochlorazem i chloratalonilem do tego chlorek chloromekwatu + dokarmianie dolistne. Co prawda dawki obniżone, ale nawet na nakładkach nie ma śladu przypaleń. 

Za to kilka dni temu pryskałem mocnym mixem  nawozowym, mocznik (niskie  stężenie 5%) Plonvit Phosho (4kg/ha) , siarczan magnezu (5kg/ha)  i Tytanit 0,4 - i ten mix na nakładce przypalił czubki liści (specjalnie chciałem sprawdzić) Więc nawet zwykłymi nawozami można przypalić.  

Wszystko zależy od warunków  w czasie zabiegu. Wystarczy za wysoka temperatura i silne nasłonecznienie,  moddus przyspiesza działanie triazoli i potem nie ciekawie to wygląda, dlatego ja już teraz nie łącze.

robson132    0

Witam.

Czy mustangiem forte mogę pryskać jak wychodzi już liść flagowy?

Murphys    4

U mnie naprzyklad przepadywalo ciagle, dopiero kilka dni temu chwasty robilem tylko ze bezpiecznymi srodkami i o wiele drozsze (puma + sekator) ale flagowki nie bylo jeszcze. 

knoro93    167

Co wy robiliscie wcześniej ze na chwasty w liściu flagowym pryskacie?

Wyobraź sobie że 2 dni temu pryskalem na miotle i owies bo wcześniej albo padał deszcz albo nie dało sie wjechać w pole tak mokro albo słabe temperatury. Nie cały tydzien temu dopiero t1 zrobione. 

ukaszProcho    22

Mi na szczęście chwasty udało soe zrób jeszcze w kwietniu. Ale pogoda w tym roku nie za ciekawa

kamilc017    32

Został mi z tamtego roku Falcon 2 litry na T2 będzie dobry?

Ja też w tym roku lece z Falconem 0.6l/ha tylko nie wiem czy można zrobić tak że 0.6l dać na flagowy a potem przed kwitnieniem 0.5l Bukat(tebukonazol 250g) + 0.4l Falconu (spiroksamina- 100g, tebukonazol - 67 g triadimenol  - 18 g)

lukaszm    10

Dzisiaj opryskałem pszenicę Hondię herbicydem Starane, bo dość dużo przytulii było, której - wiadomo - nie zwalczył Granstar Ultra. Za chwilę jadę z saletrą, bo może dzisiaj coś popada albo jutro.

ravoj    45

Wszystko zależy od warunków w czasie zabiegu. Wystarczy za wysoka temperatura i silne nasłonecznienie, moddus przyspiesza działanie triazoli i potem nie ciekawie to wygląda, dlatego ja już teraz nie łącze.

A no jak pryskasz w południe to sorry.

Ulman    288

Ja też w tym roku lece z Falconem 0.6l/ha tylko nie wiem czy można zrobić tak że 0.6l dać na flagowy a potem przed kwitnieniem 0.5l Bukat(tebukonazol 250g) + 0.4l Falconu (spiroksamina- 100g, tebukonazol - 67 g triadimenol  - 18 g)

Jeśli masz ten Falcon kupiony to trzeba wypryskać ale jak masz kupić to się zastanów. Spiroksamina zasadniczo teraz jest zbedna , tebukonazol na flagę to średni sens a poza tym masz go 100g w dawce 0,6l więc mocno mało. Triadimenol jakby był dobrym triazolem  to byłby w innych fungicydach Bayera. 

Zrób 0,8 epoksykonazolu + 1l Gwaranta to nie wyrzucisz kasy w błoto a jak chcesz mieć efekt jak po Falconie to daj  1l tebu i będziesz miał  połowę kosztów.

KlimekPL    123

Ja wlasnie wczoraj prysnalem 0,6l Falconu na T2/T3 na zyto w polowie wykloszone. Ziemia lekka i wysokiej presji nie ma ale zes i tak zasial watpliwosci tym postem o skutecznosci Falconu.

Ulman    288

Na pewno nie zaszkodzi ale patrząc po substancjach i ich ilości to Falcon i Soligor są najdroższymi z tanich rozwiązań. 

kamilc017    32

Jeśli masz ten Falcon kupiony to trzeba wypryskać ale jak masz kupić to się zastanów. Spiroksamina zasadniczo teraz jest zbedna , tebukonazol na flagę to średni sens a poza tym masz go 100g w dawce 0,6l więc mocno mało. Triadimenol jakby był dobrym triazolem  to byłby w innych fungicydach Bayera. 

Zrób 0,8 epoksykonazolu + 1l Gwaranta to nie wyrzucisz kasy w błoto a jak chcesz mieć efekt jak po Falconie to daj  1l tebu i będziesz miał  połowę kosztów.

Oto chodzi że mam go kupionego. Mam tylko 1ha pszenicy na nasiona. Miałem już kupiony bukat i falcion. Falciona 1l i bukatu 0.5l. I niewiem czy robić tylko T2 czy tak jak napisałem z T3?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.