Skocz do zawartości

Polecane posty

staszek1234    1

panowie pryskałem pszenice ozimą na chwasty w piątek mieszanką Atlantis 0,8l/ha+Mustang Forte 1l/ha dzisiaj jak pojechałem zobaczyć pszenice to zdębiałem ponieważ ją przypaliło, czym ją teraz podratować czy lepiej dać jej spokój niech swoje odchoruje ?

ja w zeszłym roku tak samo atlantisem sobie zrobiłem, pszenica zrobiła się żółta, nawet pojechałem po gościa co mi sprzedawał środki i mówił że można zmieszać atlantis ze środkiem na dwuliścienne, by mu pokazać efekty jego rady.  pszenica mocno odchorowała tam gdzie się nałożył oprysk to praktycznie ziarna nie było, a pozostała część mimo że te żólte liście zrzuciła to w plonie odbiło się bardzo. 

warchest    46

panowie ja mam takie pytanie kjiedy jest ten wileki okres zboz czy cos takiego bo wtedy nie mozna stosowac zadnych opryskow itd .

a dzis pryskane bylo u nas ok 2 ha  pszenicy medaxem na skrocenie ale wyrwalem kilka roslinek i sie pytalem sprzedawcy czy mozna mowi ze mozna pierwsze kolanko juz wyksztalcone kompletnie a 2 tak jakby sie zaczynalo dopiero

pawelus    0

Jutro będę pryskal pszenicę ozima na grzyba i antywylegaczem.0.4 litra modusa oraz 1 litr wirtuoz na hektar. Czy mogę zakupić jeszcze jakieś mikroelementy w płynie i dodać ?
Jutro będę pryskal pszenicę ozima na grzyba i antywylegaczem.0.4 litra modusa oraz 1 litr wirtuoz na hektar. Czy mogę zakupić jeszcze jakieś mikroelementy w płynie i dodać ?
Robiąc zabieg modusem i wirtuozem można pryskac w godzinach południowych. ? Czy tylko wieczorem
?

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrdd    8

Moddus+ Wirtuoz to nie jest dobry pomysł będą przypalenia po takim połączeniu.   

warchest    46

na moddusa t owazne zeby bylo nie pochmurno . a do regulatora i fungicydu raczej mozesz dolozyc jakies mikroelelmnty

rocco0987    19

ja w tym roku to samo 5 hektarów atlantisem załatwiłem, myślałem ze odchoruje i nie bedzie tragedi ale jak piszesz ze na nakładkach nie było wrecz ziarna to mnie pocieszyło... najlepsze ze kropiłem później pare pól tą samą mieszaniną i nie ma przebrawień a tu juz na drugi dzień było widać gdzie lance sie zakładały, dwa dni później dałem jej skracanie z grzybówką to całkiem jak spalona wygląda masakra. Tylko nie wiem czy drugi zabieg juz ja dobił czy dopiero po pierwszym sie ujawniło. Wczoraj tez kończyłem jeszcze tym atlantisem ze 30 hektarów mam nadzieje ze jutro nie bedzie nie miłej niespodzianki.

KULAWA_KOZA    88
Tigon    3

Ogólnie w tym roku chyba mało kto patrzy na ten wielki okres, bo chyba lepiej jechać niż wcale, zresztą zawsze staram się na 1 kolanko lub ciiut wcześniej, ale nawet na etykietach moddusa/medaxu pisze ze można stosować od końca krzewienia do liścia flagowego.

staszek1234    1

zapomniałem dodać że  pszenice przypaliło a miotła rosła w najlepsze, dlatego już atlantisu nie stosuję

warchest    46

DELAWAR

Ogólnie w tym roku chyba mało kto patrzy na ten wielki okres, bo chyba lepiej jechać niż wcale, zresztą zawsze staram się na 1 kolanko lub ciiut wcześniej, ale nawet na etykietach moddusa/medaxu pisze ze można stosować od końca krzewienia do liścia flagowego.

a to ten wielki okres przypada od 1 do 2 kolanka czy jak ?

Mareg    1

pryskal ktos owies lancetem ? zostalo mi rozrobionego i nie mam co z nim zrobic ;/

Tigon    3

Moddus+ Wirtuoz to nie jest dobry pomysł będą przypalenia po takim połączeniu.   

Ja stosowałem i nie było

piotrdd    8
Napisano (edytowany)

Pewnie wieczorem pryskałeś  u mnie zawsze był problem w pełnym słonku z takim połączeniu a z mocznikiem to już w ogóle, ale masz racje nie kiedy uda się że nie będzie poparzeń.  

A teraz to w ogóle go nie stosuję bo w tej cenie są lepsze środki a o mieszaninach to nawet nie piszę.    

Edytowano przez piotrdd

pawelus    0

Ja stosowałem i nie było

To lepiej samym modusem a za 2 dni wirtuozem?

wilhelm    401

Wielki okres w zbożach rozpoczyna się od fazy drugiego kolanka

piotrdd    8

Widzę że to ostro spóźnione T1 ja to jednak bym osobno stosował.

Jakie Macie sposoby zeby w pszenicy zimowej nie było żyta?po żniwach bede musiał zasiac troche pszenicy na polu po życie i niewiem czy pod talerzówke sypnać łubinu i np gryki czy gorczycy czy przed orka randapować?co da lepszy efekt,zwalczy resztki żyta?

piotrdd    8

Talerzówka zdecydowanie lepsza niech to żyto wszystkie poschodzi i po tym głęboka orka i nie powinno być problemu tylko nie za głęboko tą talerzówką aby to żyto mogło poschodzić.   

Kula07    139

Przeleciałem wczoraj większość pól dookoła Atlantisem. Pszenica ma liść podflagowy. Wiem trochę późno, zobaczymy jak zareaguje na środek. Dziś jadę na połowie z T2.
Ogólnie zboża wyglądają bardzo ładnie gdzie niegdzie, na słabszych źdźbłach sporadycznie widać choroby podstawy i mączniak się pokazuje.

Seba42    2

Można na t2 w pszenżycie tam gdzie nie był wykonany zabig t1 zastosować duett star zamiast duetu ultra bo zostało mi go trochę . Falcon to środek na t2 czy bardziej na t3 , i co o nim sądzicie ?

ravoj    45

Wy tym Atlantisem to pryskacie jako poprawkę, czy to pierwszy i jedyny oprysk na jednoliścienne? 

Bo nie bardzo kumam, 

Zabieg jesiennego odchwaszczania ponoć jest o wiele tańszy i wydajniejszy. Większość z Was odchwaszczała jesienią a tu widzę nowe mikstury na wiosnę? czyli to poprawka czy co, bo  połączenie zabiegu jesiennego z wiosennym, gdzie stosujecie Atlantis i Granstar, czy nawet sam Atlantis wychodzi dość drogo według mnie.

ukaszProcho    22

To stosując dwa opryski wychodzi ile na ha? Pryskanie wiosenne wychodzi u mnie 125 zł za jednym zamachem zboza zbytnio nie ucierpialy. A stosując dwa zabiegi trzeba wliczyć koszt paliwa czasu. Chyba ze się mylę

Kula07    139

Ale nikt nie mówi, że jest taniej.

20CBR12    52

To stosując dwa opryski wychodzi ile na ha? Pryskanie wiosenne wychodzi u mnie 125 zł za jednym zamachem zboza zbytnio nie ucierpialy. A stosując dwa zabiegi trzeba wliczyć koszt paliwa czasu. Chyba ze się mylę

Widzisz 125zł hektar a jesienią o 30% taniej i jeszcze masz konfort że nie ma presji w zbożu plus możliwości wjechania z poprawka wiosną gdyby coś poszło nie tak- dla mnie same korzyści porównując wiosenne a jesienią odchwaszczanie ze zdecydowanie przewagą na korzyść zabiegu jesienią

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.