Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    1361

33g apyrosa to za bogato, max dawka o jakiej pisze na etykiecie to 26g/ha i to zalecany jest oprysk solo.

Ulman    275

Moim zdaniem jak  nie ma perzu to na owies głuchy kładłbym axial one albo axial komplet pak. Moim zdaniem na jare ten pierwszy powinien wystarczyć bez problemu. Apyros na owies głuchy szału nie robi i do tego mam wrażenie że  kilka pszenica musi "przechorować" zabieg i przestaje rosnąć 

PUSSY    5

Lontrel nie ma rejestracji w zbożach! Do fazy początek liścia flagowego możesz polecieć Granstar Ultra.

Ale Lontrel zadziała i koedyś rejestrację w znożach miał daj 0,4 l/ha i będzie dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    251
Napisano (edytowany)

Napisałem z pamięci, a posiłkuję się etykietą przy dawkowaniu. Apyros jest dla pszenicy regulatorem wzrostu (to także pisze na etykiecie), deliatnie ją skraca. Dlatego zastosowanie w krótkim czasie po sobie apyrosu , regulatora wzrostu plus tebukonazol zatrzymuje widocznie wzrost pszenicy.

Edytowano przez jahooo

piotr4255    7

Ja też bym sobie na twoim miejscu apyrosa a jak juz to max dawka 20g a i jeśli tam ma być rzepak to nie bardzo

Mari82    10

o owsik raczej się nie boję choć kto wie gorzej o chwastnicę i jest troszkę perzu ale to minimalnie,a tak wogóle axial mieszać z dwuliśiennymi czy w oddzielnym zabiegu?

JozB    20

Do poprawki w pszenicy wystarczy 13 gr apyrosu? Co byście dodali na dwuliścienne. Myślę o sekatorze, bo pisze że niby do 3 kolanka można. U nas w okolicy, kto pryskał przed ochłodzeniem musi poprawiać zabieg

Uziu92    1361

ja dawałem tak ok. 15 gram apyrosa + 1l mustanga forte na hektar, jeszcze bede pryskał tą mieszanką w tym tygodniu na dołkach.

pszycha1    6
Napisano (edytowany)

Czy mogę na t2 dać propulse zostało mi z rzepaku

zawiera protiokonazol stosowany w zbożach

oraz fluopyram - nie spotkałem się aby był stosowany

Polecam zadzwonić do producenta, lub przedstawiciela może coś podpowiedzą

Edytowano przez pszycha1

tomekZ058    75

panowie pryskałem pszenice ozimą na chwasty w piątek mieszanką Atlantis 0,8l/ha+Mustang Forte 1l/ha dzisiaj jak pojechałem zobaczyć pszenice to zdębiałem ponieważ ją przypaliło, czym ją teraz podratować czy lepiej dać jej spokój niech swoje odchoruje ?

Uziu92    1361

moim zdaniem za duza dawka atlantisu, na karcie mustanga masz ze 1l mustanga + 0,45l atlantisa, a Ty dałes 0,8l, a to prawie 2 x tyle wiec mogło tak zareagowac.

tomekZ058    75

masz rację ale ogólnie Atlantis można stosować w dawkach od 0,45-1,2l/ha więc mam nadzieję że nie narobiłem sobie żadnych poważniejszych szkód i będzie ok.

zuber    3

Czy oprysk huzarem na drugie kolanko może przypalić pszenicę

Uziu92    1361

Tomek, zawsze są widełki, ale przeważnie na etykiecie produktu pisze ze jak stosuje się maksymalna dawkę to żeby robić to solo, a nie w mieszaninie, pszenica powinna to rozłożyć za jakiś czas

gradol123    0

Panowie co zastosować na chabra bławatka w pszenicy ozimej w fazie drugiego kolanka nawet miejscami trzeciego żeby pszenicy nie zaszkodzić. Chaber duży wyczuwalny pąk

andrzej224    19

Ja w tym roku pryskałem Sekatorem i Pumą i mam pytanie:  po ilu dniach od oprysku chwasty dwuliścienne zaczynają się zwijać?

mcgdunk24    0

Panowie w czwartek pryskałem pszenice jarą attributem 70SG, zastosowałem dawkę 60g/ha czli zalecaną. dziś zauważyłem że pszenice zahamowało. czy to normale bo pierwszy raz użwałem tego środka?

Murphys    4

Pisze na etykiecie ze od 14 dni z tego co sie nie myle

beja    0

Panowie co zastosować na chabra bławatka w pszenicy ozimej w fazie drugiego kolanka nawet miejscami trzeciego żeby pszenicy nie zaszkodzić. Chaber duży wyczuwalny pąk

Na chabra bławatka w tej fazie najlepszy i sprawdzony jest Granstar ultra.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się