Skocz do zawartości

Polecane posty

Ulman    275

Co powiecie o fungicydzie Palazzo ? Skład nawet fajny mi się wydaje a cena na ha 135zł. Na drugi zabieg Megysto i Dithane. Megysto ma w składzie Izopyrazam i epoksykonazol jak się nie mylę. I cena taka sama wiec wydaje mi się dobry zabieg też.

Palazzo to Capallo a Megysto to Seguris. Dobre ale nawet z Dithane nie przełomowe. Dow Agro nie ma swoich fungicydów więc wzeli jedno od Basfa drugie od Syngenty i dołozyli swój mankozeb którego i tak w zbożach nikt chyba nie stosuje i mamy rewelacyjna ofertę :blink:

gwozd    101

Jak coś robić to robić porządnie a nie babrać byle jak.

Na wiosnę sprzedałem pszenicę po 680zł brutto paszówkę

Dopłaty również należy doliczać do kalkulacji bo są tu i teraz tzn w roku obliczania kalkulacji. Jak nie doliczasz dopłat to ich wcześniej nie było i pewnie wkrótce nie będzie to równie dobrze możesz sobie liczyć cenę pszenicy z przed kilku lat czyli coś koło 1100zł. 

Na fungi wydaje około 300-320zł. Nie ma sensu dawać nawozu na pszenicę, nawet przereklamowanego obornika skoro dużą część mają zeżreć grzyby.

Propikonazol + prochloraz to byłby dużo lepszy zabieg

Kolego Szymoluk nie trzeba posiadać wielkiej mądrości żeby czytać bo tą umiejętność posiadają już 7 letnie dzieci. Więc wystarczy odrobinę chęci żeby z forum dowiedzieć się masę pożytecznych  rzeczy. Przydaje się również umiejętność pisani żeby zanotować najważniejsze rzeczy. Więc nie wyjeżdżaj do nikogo z pajacami tylko bierz kalkulator i mądrze tnij koszty w gospodarstwie albo oddaj w dzierżawę i idź na etat

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrekxc21    1

Mam takie pytanie co polecacie na przytulie czepna bo mam jej sporo przelecialem huzarem i po tygodniu nic się przytuli nie dzieje mogłem dodać granstaru do huzara ale teraz nie Wiem czy podziała...

jahooo    244

Starane albo GOLD -  z tym że starane niszczy przytulię w każdej fazie, a GOLD ma mniejszą dawkę środka i pisze, że do 8 okółków.

mariuszd93    489

Gold sobie nie poradzi. Starane/Tomigan i inne zamienniki. Lub Grodyl

piotrdd    8
Napisano (edytowany)

Choroby podsuszkowe nie zwalczycie opryskiem możemy tylko zabezpieczyć przed patogenem jedynie sprawdzone rozwiązanie to dobra zaprawa i tu czarnym koniem jest   Latitude 125 FS https://www.youtube.com/watch?v=KzkuU_44XEk niestety jest bardzo droga i wymaga mieszania z innymi zaprawami niestety nie zwalcza innych bardzo groźnych patogenów  co jeszcze podbija koszty, ja bardziej skłaniam się ku  baytan trio 180 fs jest słabiej ale też zabezpiecza i ogranicza i do tego prochloraz z wiosny działa lepiej jak Unix 75 WG lub metrafenon, protikonazol bez jesiennej ochrony.    

Edytowano przez piotrdd

Piotrekxc21    1

Tomigan chyba bardziej ekonomicznie wychodzi niż grodyl ale czy równie skuteczny?

lukasz222    2342

Tomigan to to samo co Starane. W zeszłym roku wyrośnięta przytulia już na drugi dzień zwijała się po oprysku Starane, Tomiganem czyściłem chaber w jęczmieniach jak brakło Starane i robote robiły tą samą

Adam94    4

Czy mogę połączyć medax max i wirtuoz?
i czy jak dam 0,5-0,6kg/ha medaxu to będzie dobrze?

Tak wygląda moją pszenica po tygodniowych ulewach i niskich temperaturach. Jak oceniacie? Jest naprawdę dużo perzu... Może tutaj nie widać ale nawet bardzo dużo. 

post-213786-0-47767100-1494697902_thumb.jpg

post-213786-0-94168600-1494697911_thumb.jpg

post-213786-0-29719800-1494697920_thumb.jpg

post-213786-0-95886800-1494697933_thumb.jpg

post-213786-0-85352100-1494697940_thumb.jpg

post-213786-0-52153400-1494697948_thumb.jpg

post-213786-0-14494000-1494697954.jpg

BSZ110    154

JA w takim stadium pryskałem na perz Attributem i nie bylo problemu. Perz położony

Yankess    3

Czego to może być objaw?
Tydzień temu T1 + medax

post-184370-0-04968000-1494704731_thumb.jpg

@sylwanow810i to nie wina siewnika tylko tego że ścieżek technologicznych nie zrobiłem ;( Ale spokojnie pszenica się podniesie.

@BSZ110 ja tydzień temu pryskałem Attributem w dawce 100 g na hektar. Zobaczymy czy to coś pomoże. Póki co wyszło go więcej :( 

jahooo    244

Może T1 położyło jakiegoś grzyba a to są obumarłe kolonie ?

rolnik31    1

Panowie, czy mogę jeszcze opryskać pszenice ozimą Pumą. Pszenica w fazie 2 kolanka. Jak tak to w jakiej dawce ?

warchest    44

panowie mam pytanie otoz jednej pszenicy jeszcze nie skrocilem bo slaba byla ale teraz sie ruszyla i czym to opryskac czy dac moddus badz modan bo tam pisze ze do liscia flagowego mozna pryskac a teraz pszenica nie ma jeszcze liscia flagowego co nie ?

czy lepsze bedzie dac cerone ?

panowie co lepsze bo jednego roku jak cerone poszlo na ejczmien to prawdopodobnie go przypalilo bo piekny jeczmien byl a pozniej wcale nie sypał

kat    7

Czego to może być objaw?

Tydzień temu T1 + medax

Mi to wygląda na brunatną plamistość liści(HTR)

Yankess    3

Może T1 położyło jakiegoś grzyba a to są obumarłe kolonie ?

Mi to wygląda na brunatną plamistość liści(HTR)

Być może, bo tydzień temu żadnych oznak nie było.

Sprawdziłem w internecie i rzeczywiście jeśli nie jest to tym o czym mówi jahooo, to przypomina brunatną plamistość. 

Co najlepiej dać na T2 żeby poradziło sobie z tym patogenem?

ravoj    45

panowie mam pytanie otoz jednej pszenicy jeszcze nie skrocilem bo slaba byla ale teraz sie ruszyla i czym to opryskac czy dac moddus badz modan bo tam pisze ze do liscia flagowego mozna pryskac a teraz pszenica nie ma jeszcze liscia flagowego co nie ?

czy lepsze bedzie dac cerone ?

panowie co lepsze bo jednego roku jak cerone poszlo na ejczmien to prawdopodobnie go przypalilo bo piekny jeczmien byl a pozniej wcale nie sypał

na te chłody Medax  Max

kat    7

Być może, bo tydzień temu żadnych oznak nie było.

Sprawdziłem w internecie i rzeczywiście jeśli nie jest to tym o czym mówi jahooo, to przypomina brunatną plamistość.

Co najlepiej dać na T2 żeby poradziło sobie z tym patogenem?

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1716-propozycje-na-ochronę-fungicydową-t3-i-t2t3-w-pszenicy-ozimej/

Ja stosowałem 0.7l/ha Topsin M 500 SC + 0.5l/ha Tebu. Koszt 74 zł hektar. Na ocenę skuteczności muszę niestety jeszcze zaczekać.

michal33554    5

Witam panowie. We wtorek będe pryskał pszenicę. Jutro wybieram się po oprysk. Proszę doradźcie mi oprysk który bierze jak najwięcej chwastów dwuliściennych - musi też wypalić ostrożeń ! Zastanawiałem się nad Mustangiem albo  Dragonem ? Polecacie któryś z nich ? Bardzo proszę o odp. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się