Skocz do zawartości

Polecane posty

Piechu    43

Wkoncu cieplo. Dziś przeszedłem się po polu to widziałem jak skrzypionka lata. Na razie kilka sztuk.

d4rek    16

Jako ze jutro pierwsza i ostatnia szansa na wjazd z herbicydem, 2 kolanko widoczne - wyczuwalne nad wezlem krzewienia wiec chyba mozna jechac Mustangiem forte 1l/ha ?

Uziu92    1413

mozna, tez jutro i sobota na chama juz próbuje ostatnie działki pryskac wlasnie mustangiem, pszenica tez juz ma 2 kolanko, choc zalezy gdzie, bo na dołach jeszcze nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

d4rek    16

Ja jutro herbicyd, po niedzieli medax + fungi trzeba chy a kolki wieczorami strugac bo bedzie bieda 200n

1490    5

Witam nie było możliwości  odchwaścić pszenicy  ozimej jak nie zimno to deszcz czy jeszcze mogę coś zastosować

Grzegorz197    2

Moja wypowiedź była do KULAWEJ_KOZY, a nie do ciebie w kwestii nawożenia :D

Wirtuoz raczej na T1. Do zabiegu możesz dodać 5kg mocznika i 5kg siarczanu na 100l wody. Ja tak dawkuję. Ewentualnie jakaś odżywka, jeśli nie ma na niej przeciwwskazań. Na T1 to już ostatni moment, więc trzeba z tym jechać jak najszybciej

Ucze się dopiero wiec stąd te moje pytania.

Agrest    410

Ja późną jesienią miałem dylemat czy odchwaszczać ozimą, bo nie było warunków do oprysku. W końcu zdecydowałem się na rozbicie zabiegu na dwa razy.  Najpierw poszedł chlorotoluron 2l/ha. Przez tydzień ścisnął lekki mróz. Później się trochę ociepliło i poszedł diflufenikan 0,3l/ha. Po 3 dniach złapał mróz i zagościł na dłużej. Myślałem, że będzie lipa a jest pięknie czysto, choć do wiosny chwast wydawały się żywe. 

Agrest    410

Nie dopisałem - chodzi mi o to, że nawet w niekorzystnych warunkach lepiej odchwaścić jesienią niż czekać wiosny.

Jarek90    4

Potwierdzam, u mnie tez odchwaszczanie jesienne zdało egzamin, dzien po zabiegu byl przymrozek, pryskane w ostatnie dni listopada, srodek zastosowany to Expert Met, jedynie dwuliscienne do poprawy byly ale nawet nie brałem ich pod uwage na jesieni

wolny77    2

Jak są warunki to najlepiej odchwaszczać jesienią, ale każdy wie że w każdym roku bywa z tym różnie. 

Jako ze jutro pierwsza i ostatnia szansa na wjazd z herbicydem, 2 kolanko widoczne - wyczuwalne nad wezlem krzewienia wiec chyba mozna jechac Mustangiem forte 1l/ha ?

Można nim pryskać do 2 kolanka więc jak będzie pogoda to trza jechać i tyle. :)

Witam nie było możliwości  odchwaścić pszenicy  ozimej jak nie zimno to deszcz czy jeszcze mogę coś zastosować

Axialem możesz pryskać na jednoliscienne do flagi. Na dwuliścienne w sumie to chyba najlepiej byłoby jeszcze jak jest 2 kolanko to jechać z Mustangiem albo po prostu z Axial Komplet Pak od razu na jedno i dwuliscienne. 

szymoluk    1
Napisano (edytowany)

witam czy fluoksyspyr i trineburon metylowy w dawce 0,6 plus 40 g zadziala na dwuliscienne w pszenicy ozimej glownie mi chodzi o maki i przytulie, na jedym kawalku masa miotly co polecacie w drugim trzecim kolanku ?

Edytowano przez szymoluk

kat    7

Ja też Pałuki a w poniedziałek planuje t2 plus cerone 0.5 l na ha. Nie wiem jak u was ale w pszenicy sianej 29.09 idzie już 3 kolanko.

ukaszProcho    22

Tez idzie trzecie kolanko siana 25 września. Ogólnie ładnie to wszystko wygląda. Wczoraj dostała t1, siarczan magnezu i trochę mocznika. Za 2 tyg pasowałoby powtórzyć na grzyba.

Napisano (edytowany)

Axial teraz w pszenicy bo lancet przepuscił miotłe w jakiej dawce dać i czy można z grzybówką i dolistnymi mieszać czy osobno

Edytowano przez WaldemarNowicki

lonoh    30

Witam ,miał ktos moze nie porzadane efekty łaczenia cerone+fungi=siraczan mg+mikro+odzywka? W sensie chodzi mi o jakies przypalenia lisci etc

robi57362    56
Napisano (edytowany)

Ja piernicze u was juz 3 kolanko u mnie 5cm nad wiezem pierwsze siana pod koniec wrzesnia

Edytowano przez robi57362

masa24    55

co to bedzie ten pierwszy chwast?   jasnota purpurowa??

a drugie miotla? perz? 

post-58672-0-69581100-1494597984_thumb.jpg

post-58672-0-71478100-1494598101_thumb.jpg

leszczyk674    2

Dwa tygodnie temu pryskslem t1 dodając nawóz dolistny maximus 20-20-20 NPK plus siarczan magnezu po jakim czasie mogę pryskac mocznikiem i ile kilogramów mógł bum dać?

robi57362    56

Leszczyk nawozy dolistne sa szydko wchlaniane i ale bardzo krótko dzialaja jak czcesz to tydzien temu mogles

masa24    55

mateuszR a te drugie co to bedzie?

Uziu92    1413

a ja podpytam, dzis pryskałem propikonazolem od grzyba, czy moge jutro jechać mocznik + siarczan magnezu+ mikro, czy lepiej poczekać ?

gwozd    101

Sam propikonazol? Jeżeli tak to słabiutko. Mogłeś spokojnie propikonazol wymieszać z mocznikiem, siarczanem Mg i mikro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.