Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    196

W tym roku wody oporowo to można grzać 2l nawet tymi mocniejszymi 700+ ccc w litrze. Kiedyś pszenice Legendę czy Ludwig hamowało się 2x po litrze bo inaczej gleba murowana. 

sygi100    1

Na T2 co lepsze:

- Tacata Duo czy

- Tebu 0,8 +Tazer 0,7?

Kula07    139

3/4 Polski i Europy stosuje te mieszaniny a jeden mędrzec który coś sknocił panike sieje. Każdym środkiem można zrobić sobie kuku jeżeli się go niewłaściwie stosuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

sxAnia    29

@ TheBociek1996 ale ty pier**lisz.. Jak tak ci pszczoły przeszkadzają to okryj rzepak włókniną i spokój będziesz miał. 

w okolicy nie spotkasz ciągnika pryskającego kwitnący rzepak w ciągu dnia, wszyscy ruszają po zmroku. Jak kiedyś przewieziesz się na tym cwaniakowaniu to się nauczysz.

Tomek90    196

Jak nie masz co robić w nocy to możesz jeździć po polu  ;)

TheBociek1996    515

@Sxania przeczytaj mój post jeszcze raz a uważnie. Gdybym pryskał wtedy na robala to na pewno nie w samo południe. I oczywiście mowa tu o kwitnącym rzepaku. Proponuję też zajrzeć do mojej galerii na moje 2 ostatnie zdjęcia ;) widać kolejna pszczelarka się odezwała. Ja nie muszę przykrywać pola włókniną, niech pszczelarz sobie je uwiąże na sznurku.

milanreal1    290

3/4 Polski i Europy stosuje te mieszaniny a jeden mędrzec który coś sknocił panike sieje. Każdym środkiem można zrobić sobie kuku jeżeli się go niewłaściwie stosuje.

Oj tak nie skacz, czasem 1 na 10 rolników nieźle przypali sobie w szczególności pszenicę.

jahooo    264

Normalni rolnicy starają się pryskać po oblocie pszczół i innych zapylaczy. Nienormalnych też nie brakuje.

Kula07    139

Oj tak nie skacz, czasem 1 na 10 rolników nieźle przypali sobie w szczególności pszenicę.

Oj tak nie skacz i powiedz jaki jest powód tych przypalen?

ravoj    45

Na T2 co lepsze:

- Tacata Duo czy

- Tebu 0,8 +Tazer 0,7?

tacata plus tazer cacy.

Tebu na kłos.

co do przypaleń to jest tyle czynników, że nie ma recepty, począwszy od temperatury powietrza, odmiany po temperaturę cieczy etc.

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Miałem już wiele odmian pszenicy i nigdy nie zdarzyło mi się przypalić, ale zabiegi były robione w optymalnych warunkach. Wyjątkiem jest ten rok, także można jak najbardziej przygżać rośliny ale jeżeli robi się wszystko jak należy to jedynie pogoda może pokrzyżować nam efekt.

Edytowano przez Kula07

ravoj    45

no dokładnie :)

pewnych zasad trzymać się trzeba.

slawek2209    78

tacata plus tazer cacy.

Tebu na kłos.

co do przypaleń to jest tyle czynników, że nie ma recepty, począwszy od temperatury powietrza, odmiany po temperaturę cieczy etc.

tocate  z tazerem chcesz mieszać?Dwie strobiluryny w jednym zabiegu są nie potrzebne

wilhelm    401

@ravoj Niby w jakim celu Tocata + Tazer ? Odkąd zajmuję się opryskami, a robie to prawie 20 lat, nie spotkałem się jeszcze z zaleceniem mieszania strobiluryn.. Czego Ty jeszcze nie wymyślisz ? he he

ansu    73

Na T2 co lepsze:

- Tacata Duo czy

- Safir 1l +Tazer 0,5?

bratpit    18

@ravoj Niby w jakim celu Tocata + Tazer ? Odkąd zajmuję się opryskami, a robie to prawie 20 lat, nie spotkałem się jeszcze z zaleceniem mieszania strobiluryn.. Czego Ty jeszcze nie wymyślisz ? he he

Oj nie czepiaj się chłopaka , ma zapał i chce przetrawić taką dawkę wiedzy w krótkim czasie stąd różne eksperymenty i troche chaotyczne to jest :-)

Po 20 latach to też mu się ułoży i pewnych oczywistych opcji nie będzie nawet rozważał .

ravoj    45

Faktycznie nie doczytałem że to strobi. Sorry. Ja trochę za dużo mieszam i niepotrzebnie może, ale chcę mieć pewność żeby potem nie poprawiać. Na szczęście jeszcze nigdy nic nie przypaliłem.
Ale za to dużo tej strobiluryny w Tacata nie ma to akurat z Tazerem się nie pogryzłoby chyba.
Ja osobiście na T2 wybrałem Tazer z Artea 330 a na kłos Tebu i Topsin.

ansu    73

A propos zwalczania chorób mączniak 30-31 liść później 37-49 od kwitnienia fuzariozy

post-30-0-14998200-1494316623_thumb.jpg

SawekBraczyk    14

Ja ostanio sie zastanwiam nad sensem prowdzenia intensywnie pszenicy . Czy ktoś tu sieje pszenice odmian paszowych ? 

jahooo    264

Ja prowadzę pszenice głównie jako paszowe, czyli minimum ochrony , średnia półka nawożenia, porządne odchwaszczanie. Co roku sprzedaję jako paszowe, tak samo jak wujo, który inwestuje w jakościową, a wychodzi zazwyczaj paszowa.

Kula07    139

No ale o czym to świadczy?

jahooo    264

Przy różnicy między paszową a jakościową 10zł/tona po prostu odpuszczam sobie wszelkiej maści odżywki, T3, nawożenie "na kłos". Plon osiągam podobny  jak ci , co starają się na jakościowe, tylko parametry gorsze, nie łapią się na jakościową (z założenia, a nie, że się nie udało) Dochód z 1ha wychodzi podobny , a nakładów i kosztów mniej

ukaszProcho    22

A ile ta twoja paszowa ma bialka? Bo jak mam ja skarmic własnymi zwierzętami i ma być słabsza (mniejsze bialko) to gdzoe tu logika

Kula07    139

Czyli mimo gorszej ochrony, słabszego nawożenie i bez mikro masz taki sam plon jak Ci co robią to "porządniej"?

To ile jesteś wstanie zebrać z ha w "normalnym" roku?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.