Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotrekxc21    1
Napisano (edytowany)

Pisze że czytałem i opisałem co jest napisane.insekcyd to oczywiste że przed oblotem nie wolno. A to że pszczoła w pszenicy nie występuje to oczywiste dla mnie ale dla ludzi oprysk równy opryskowi i nie idzie wytłumaczyć co z czym się je. Dziękuję za odpowiedzi. Nie mówię że olewam tylko że tak powiem to mój pierwszy przypadek ze ktoś ma pretensje o pszenicę i się zastanawiam nad sytuacją.

Edytowano przez Piotrekxc21

Kula07    140

Pisze że czytałem i opisałem co jest napisane.insekcyd to oczywiste że przed oblotem nie wolno. A to że pszczoła w pszenicy nie występuje to oczywiste dla mnie ale dla ludzi oprysk równy opryskowi i nie idzie wytłumaczyć co z czym się je. Dziękuję za odpowiedzi. Nie mówię że olewam tylko że tak powiem to mój pierwszy przypadek ze ktoś ma pretensje o pszenicę i się zastanawiam nad sytuacją.

Miał pretensje czy tylko zdjęcie zrobił?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrdd    15
Napisano (edytowany)

A nie ma tam blisko kwitnącego rzepaku lub innych użytków z kwitnącymi roślinami ?

Dla mnie to dziwna sytuacja co innego jak by oprysk znosiło wiatr na wrażliwą  plantacje obok np burak groch lub inne. 

Edytowano przez piotrdd

mariuszd93    489

Napisz w rejestrze zabiegów  wszystko  zgodnie  z  prawdą- na  wypadek ewentualnej  kontroli-  i  nie  przejmuj  sie  sąsiadem 

;)

Robroy    5

Jak herbicyd i dookoła same zoża to nic złego nie powinno być. Jakiś bardzo mocno "życzliwy" sąsiad?

lukasz222    2365

Przepisy zabraniają pryskać nawet gdy są kwitnące chwasty. Fiołki już kwitną, bodziszki i rumiany chyba też, także ktoś uparty miałby się do czego przyczepić

lukasz222    2365

Jak tak to nie martwiłbym się, miej uzupełnioną ewidencję i jesteś czysty

KULAWA_KOZA    88

Panowie stanie sie coś jak dałem 1,7capallo+0.7 Tilt Turbo? + odżywki?Miałem dać Mirage tom sie pomylił......

Agrest    527

Możecie się spinać, że w zbożu nic nie kwitnie i pasuje wam to pryskacie. ale prawda jest taka, że nikt nie ma prawa pryskać w południe. Nie ma tłumaczenia i nikogo  nie będzie obchodzić że terminy gonią. 

A tak w ogóle to właśnie więcej wytruć pszczół jest ze strony rolników niż sadowników.

Durne jest tłumaczenie, że herbicyd nie jest insektycydem i nie szkodzi. Jeśli nie szkodzi to proponuję setkę do obiadu.

Kulawa koza  zamieść swój post na forum pszczelarskim i poczekaj na odzew. Faktycznie żeś kulawy.

Kursy chemizacyjne mieliście?

Piotrekxc21    1

Teraz to kolegę trochę chyba poniosło. Na każdym oprysku jest dokładnie opisane komu szkodzi i w jakim stopniu a dam przykład huzara ze pszczół NIE DOTYCZY. A dla ludzi jest trujące więc bez myślnę jest pisanie takich głupot pot tym względem.

KULAWA_KOZA    88
Napisano (edytowany)

oho kolejny z ligi ochrony much się pojawił tutaj......... :unsure:z serii Agrestowatych :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Witam Doradźcie 

Co podać dodatkowo na grzyba wraz z Areta 330 na t2/3 na 1 ha pszenicy ozimej i 1 ha jęczmienia jarego ? Na t1 planuje tilt turbo + moduss + dolistnie 

aro1975    116
Napisano (edytowany)

Teraz to kolegę trochę chyba poniosło. Na każdym oprysku jest dokładnie opisane komu szkodzi i w jakim stopniu a dam przykład huzara ze pszczół NIE DOTYCZY. A dla ludzi jest trujące więc bez myślnę jest pisanie takich głupot pot tym względem.

Piotrek olej ich, mam podobnych pajaców przez miedzę - policja przyjechała i pojechała: badania ważne, przeszkolenie jest i nic nie kwitnie.

rzepak pryskałem po 19.00 (o 18.00 przeleciał deszczyk) - żadnego zapylacza na polu

Edytowano przez aro1975

Agrest    527

Faktycznie bezmyślnie  piszesz. Nawet można by mocniejszych słów użyć, ale nie ma sensu.

Wiesz dlaczego jest napisane " nie dotyczy" - nie dlatego że jest nieszkodliwy tylko dlatego, że producent wychodzi z założenia że środek stosowała będzie istota rozumna a nie potencjalny terrorysta. I w założeniu w zgodzie z obowiązującym prawem każdy środek powinien być stosowany po oblocie pszczół  i wówczas można powiedzieć, że nie dotyczy to ich trucia. 

Jak jesteś myślący to znajdź etykietę np Mospilanu i przekaż nam tu co jest napisane. Zaskoczę Cię  - nie dotyczy. Czyli wedle twego myślenia możesz jechać w południe nawet kwitnący rzepak no bo przecież nie dotyczy.

Kula07    140

A gdzie można znaleźć zapis który mówiłby o tym, że wszystkie zabiegi powinno wykonywać się po oblocie zapylaczy?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

aro1975    116

Agrest nie przesadzaj - rozumiem kwitnące rośliny ale pszenica i w okolicy nie było kwitnących roślin???

Piotrekxc21    1

Jeżeli porownujesz insekcyt do herbicydu to też nie mamy o czym gadać, to jak porównać warzywo do mięsa.

Agrest    527
Napisano (edytowany)

Jadę na tym samym wózku, ale z racji że u mnie więcej jest w okolicy jagodników i sadów to każdy bardziej się pilnuje.  Ci świadomi robią zabiegi nocą, a w samo południe wyjeżdżają 2 hektarowcy.

Piotrekxc21- żebyś nie wiem jak się spinał to nie ma znaczenia czy to herbicyd czy fungicyd czy insektycyd. Pszczoła która zostanie opryskana albo zdechnie albo zostanie zabita przed wlotką do ula przez inne pszczoły, gdyż zmieniasz jej zapach i traktowana jest jak intruz.

Aro ja Cię rozumiem, sam kiedyś zostałem zawrócony z pola przez pszczelarza, choć pryskałem jęczmień w fazie 3 liści - więc nic zakwitnąć nie mogło. Ale to takie tłumaczenie jak zawracanie na zakazie  - panie władzo nic nie jechało to se zawróciłem.

I jeszcze jedno - pszczoła nie oblatuje tylko kwiatów. Zbiera również spadź. A spadź to wydzielina mszyc, więc wystarczy że będzie mszyca a może być pszczoła.

Edytowano przez Agrest

Piotrekxc21    1

Mój dziadek także ma pszczoły i ma około 60 pni i nigdy w czasie wiosny ,lata żaden pień nie wymarl... wszystko się zgadza że nie którzy robią głupoty ale ludzie co raz gorzej traktują rolników i obwiniaja ich o wszystko złego co się na wsi dzieje.

ravoj    45

Witam Doradźcie 

Co podać dodatkowo na grzyba wraz z Areta 330 na t2/3 na 1 ha pszenicy ozimej i 1 ha jęczmienia jarego ? Na t1 planuje tilt turbo + moduss + dolistnie 

Ja do Artea 330 dodatkowo wybrałem azoksystrobinę zawartą w środku Tazer, ale możesz kupić Amistar albo podobny. 

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)