Skocz do zawartości

Polecane posty

jahooo    262

W sumie w tej chwili na miotłę i wyczyńca zostaje już chyba tylko Axial, więc różnica jest tylko akademicka, jeśli masz tego dużo na polu.

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Tylko z drugiej strony jest to nawet podobne do sporka polnego, tylko, że ten ma chyba ciemniejsze liście i już kwitnie na biało. A taki sporek juz jest podatny na zwykłego Chwastoxa chociażby. Mógłbym ewentualnie dmuchać na zimne i zastosować jakąś mieszaninę, która by objęła spektrum wszystkich chwastów. Bo Lancet to raczej nie jest zbyt pewny. A jest tego mnóstwo, po prostu dywan się robi... ot tak w jednym tygodniu byłem na polu to czysto, w następnym wpadłem i niespodzianka.... Tak jak mówiłem w międzyczasie mocno się u nas ociepliło i pada co drugi dzień więc idealne warunki dla zielska.

Edytowano przez KlimekPL

KULAWA_KOZA    88

W sumie w tej chwili na miotłę i wyczyńca zostaje już chyba tylko Axial, więc różnica jest tylko akademicka, jeśli masz tego dużo na polu.

albo 3l Tolurex-a/ha

Wiadomość z agroFakt.pl

1991Mateusz    0

Panowie mam pytanie.Kupiłem wczoraj Medax Top i po otwarciu i wlaniu do opryskiwacza miał gęstość zsiadłego mleka , czy ten środek tak ma ? rok produkcji 2016 na opakowaniu niestety nie wiem jak był przechowywany w sklepie.

panczo1922    68

Ostatnio też robiłem oprysk medax top i wyglądał identycznie jak piszesz... Chyba to normalne...

rolnik31    1

Jak rozpuszczacie nawoz yara mila complex mam go w postaci granulatu gdy go rozpuszcze w wodzie i wleje do opryskiwacza to na spodzie widać drobne ziarenka piasku i z tym nawozem zapychają mi się dysze. Jaki macie sposób na rozpuszczenie takich nawozów ?

ORZMO    5

Chłopie to jest nawóz posypowy, a nie do oprysków.

Piechu    43

I znowu deszcz a miało być słonecznie. A w dodatku przyszłym tyg ma być przymrozek. Miałem wczoraj kończyć skracanie i grzybowke ale w ścieżkach woda stolarka i praktycznie wszystko było jeszcze mokre. Liczyłem na te dzisiejsze słońce a tu znowu pada. W zeszłym roku pszenicę przesiewalem także miałem spokój a teraz ciągły stres ze terminy juz uciekły. Ciekawe czy kukurydza wyjdzie z ziemi czy zmniejsza. Wczoraj było ciepło wiec może trochę nadgonila. Niby pszenicę przetrwały ale mam wrażenie ze jarek dużo lepiej wyglądają jeczmień ściany później jak w zeszłym roku ale dużo lepiej wygląda. Oby nie było tych przymrozkow.

metrax12    13
Napisano (edytowany)

Panowie mam pytanie.Kupiłem wczoraj Medax Top i po otwarciu i wlaniu do opryskiwacza miał gęstość zsiadłego mleka , czy ten środek tak ma ? rok produkcji 2016 na opakowaniu niestety nie wiem jak był przechowywany w sklepie.

Ten typ tak ma, dodatkowo w cieczy możesz zauważyć grudki, usłyszeć "plask" przy przelewaniu, to zasługa wykrystalizowanego azotanu amonu?, z czego zapewne BASF jest świadomy i jest jedną z przyczyn tego, że nowy Medax Max ma formulację granulatu a nie płynną.

Jak rozpuszczacie nawoz yara mila complex mam go w postaci granulatu gdy go rozpuszcze w wodzie i wleje do opryskiwacza to na spodzie widać drobne ziarenka piasku i z tym nawozem zapychają mi się dysze. Jaki macie sposób na rozpuszczenie takich nawozów ?

Tak ma być. Jak koledzy piszą, to nawóz posypowy. Jak chcesz stosować w formie oprysku, zaopatrz się mocznik, siarczan magnezu/potasu, saletrę wapniową/magnezową, fosforan monopotasowy, monoamonowy, dwuamonowy ale w formie krystalicznej i/lub z dedykacją do oprysku, bo część z nich, też jest stosowana posypowo.

Edytowano przez metrax12

rolnik31    1
Napisano (edytowany)

Mój sprzedawca ŚOR polecił mi to rozpuścić i dodać do np oprysku na grzyba z innymi odżywkami. A sita mam ale to jest taki bardzo drobny piasek,on zostaje juz na dyszach. Zmienić może dysze na większe ?

Edytowano przez rolnik31

wojtek554    9

Muszę opryskać pszenice Axialem, tylko za 3 dni przymrozek ma być. Pryskać czy poczekać i po przymrozku dopiero?

Co polecacie na T1 tak do 100 na ha żeby wmiare zabezpieczyć pszenicę. Do tego pójdzie siarczan magnezu i jakaś odżywka..

Murphys    4

Muszę opryskać pszenice Axialem, tylko za 3 dni przymrozek ma być. Pryskać czy poczekać i po przymrozku dopiero?

Ja jeszcze nie pryskalem na chwasta codziennie pada T1 tez nie zrobione.

Jak wjade to pryszcze Puma + Sekator jak tylko bedzie pogoda nie patrze na przymrozki

SawekBraczyk    14

Mój sprzedawca ŚOR polecił mi to rozpuścić i dodać do np oprysku na grzyba z innymi odżywkami. A sita mam ale to jest taki bardzo drobny piasek,on zostaje juz na dyszach. Zmienić może dysze na większe ?

Ja ostanio miałem małe kłopoty ale z Dr.Green zboża bo też mi te sitka w dyszach zatykał . Więc te sitka wywaliłłem i zakupiłem sobie filtry międzysekcyjne i zobaczymy jak następnym razem będzie to pryskać . Planuje w t2 zmieszać mocznik + siarczan + Dr.green zboża . 

ravoj    45

Siema, to jakiś szkodnik? Widziałem kilka takich i nie wiem czy to przypadek czy trzeba działać

post-186700-0-98794200-1494082463_thumb.jpg

post-186700-0-58069900-1494082475_thumb.jpg

pszycha1    6

kiepsko widać ale prawdopodobnie dorosły osobnik lednicy zbożowej, ewentualnie żółwinek zbożowy

zdjęcie jest z boku lepsze byłoby z góry

ogólnie bardzo bym się tym nie przejmował i tak mszyce ze skrzypionkami są najgroźniejsze

spajki01    1

Cześć poleciłem koledze środki Atlantis na miotłę i owsik a na dwuliścienne Tomigan i Granstar czy może to wszystko wymieszać i pokropić czy osobno na dwuliścienne najpierw a potem za trzy dni Atlantisem?

leszczyk674    2

Witam panowie mam takie pytanie czy środki proceed 1.5l/h+tazar0.5l/h będą dobre na t2? Pozdrawiam

Piotrekxc21    1

Witam. Mam pytanie czy jeśli pryskalem pszenicę dziś herbicydem huzar aktiv około 13 i sąsiad mi zdjęcia robił ze pryskam to jest jakaś obawa ze ktoś się u mnie pojawi ? Czytałem że huzar nie szkodzi pszczolom...

soltys48    345

olej go i już ....to herbicyd !!!Co innego jakbyś jechał insektycydem

piotrdd    8

Tak się zapytam co by miały robić te pszczoły w twojej pszenicy, po drugie nie stosowałeś insektycydu po trzecie czytaj etykiety środków ochrony roślin tam wszystko pisze  :)

KULAWA_KOZA    88

niech sobie te pszczoły na postrunku uwiążą i po sprawie.Przez pszczoły mam nie pryskać? jest pogoda to trzeba opryskać, a nie przejmować się pszczołami...

d4rek    16

W zwiazku z pogoda co polecicie na oprysk do flagi na fiolka,rumiany( jesienny zabieg do poprawy) bo mustang forte jest ale watpie bym wjechal jak nie mroz to deszcz a jeszcze skracanie nie zobione ...

karol19920    12

Choćby jechał insektycydem to przecież nie pryskał kwitnącego rzepaku tylko zboże więc w czym problem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.