Skocz do zawartości

Polecane posty

Jarek22B    0

Panowie ile mocznika mogę wsypać na opryskiwacz 600 l aby nie zaszkodzić pszenicy? Dodam że nie będę stosował siarczanu magnezu który "łagodzi działanie mocznika", bo mam fosforową odżywkę.

Seba42    2

A na żyto nie można go podzielić na 2? Teraz i na flagowy?

Można ,teraz pójdzie 0,3 modusa i na podflagówke pójdzie jeszcze raz 0,3 modusa

O bulwa.... Zachodnia Małopolska leje już kolejny dzień i zimno...W polu nie jest już mokro, woda po prostu stoi nawet nie wsiąka w ziemie...Jęczmień siany przed świętami dopiero ma kiełki 1-2 mm. Miałem nadzieje chociaż chwasty zrobić a tu d*pa bo sie wejśc nie da.Ludzie po okolicy już na chama sieją na 2 ciągniki.1 sieje a drugi go ciągnie  :)

Parafrazując pewnego hodowce : Pogodo jak gospodarzyć???

Wiadomość z agroFakt.pl

hardkor113    19

Pytanie w jakiej kolejnosci lac do opryskiwacza.?
Modus
CCC
Tilt turbo
Mondatek
Rosasol(odzywka)

antek4    1

Panowie pytanie w chwili obecnej jest cały czas mokro ciężko z wjazdem w pole i dylemat co pierwsze stosować oprysk na chwasty czy na grzyba?

Opryskałem dziś pszenicę Lancetem i po nie całych dwóch godzinach przyszedł deszcz. Środek się wchłonął czy spłukało?

Napisano (edytowany)

Czytał czytał ale woli się upewnić. A ile mocznika mogę dać na hektar gdy pszenica będzie mieć liść flagowy bądź początek kloszenia?

Edytowano przez gienek990000

20CBR12    52

Panowie pytanie w chwili obecnej jest cały czas mokro ciężko z wjazdem w pole i dylemat co pierwsze stosować oprysk na chwasty czy na grzyba?

Jeśli nawet ochrona fungicydowa będzie najlepsza z możliwych ni jak to się ma do wzrostu plonu jeśli chwasty nie zostaną zniszczone, krótko mówiąc najpierw usuń konkurencje dla pszenicy i jeśli ta ostatnia nie poczyniła już znaczących strat to wtedy pomyśl o ochronie grzybowej

Renault9514    49

Po oprysku T1, skracanie i odżywki przyszła burza z deszczem po ok. 30min od oprysku... Czy coś z tego zadziała czy wszystko spłukało.... ?

aletes    70

Jaki siarczan stosujesz? jednowodny ? czy 7- wodny
2,5 kg na 200 l - to trochę mało .
Optymalne stężenie to 5% , czyli 5 kg na 100 l cieczy - przy 7 wodnym

Co do stymulatorów - to nie mam doswiadczenia , w tym roku pierwszy raz stosowałem Tytanit 0,3l/ha , ale też w zupie z mocznikiem , siarczanem i Insolem .Pomóc pomogło , ale jaka w tym zasługa Tytanitu , nie mam pojecia

Dzięki za odp.
Myślałam o jednowodnym.Siedmiowodny ma mag 16% siar 30% a jednowodny ma mag 23% a siar 46% -ale kupiłam dzisiaj siedmiowodny - ale kiedy da radę wjechać z sensem to już inna historia... też tak właśnie chciałam od 0,2-0,3 dodać tego stymulatora-jednak poczekam,popatrze...najwyżej pójdzie do odżywki jeszcze...
Dzięki

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Po oprysku T1, skracanie i odżywki przyszła burza z deszczem po ok. 30min od oprysku... Czy coś z tego zadziała czy wszystko spłukało.... ?

Bardzo możliwe, że przez 30 min środki nie zdążyły wchłonąć w roślinę. Serio w prognozie pogody nie było nawet najmniejszej wzmianki o nadchodzącej burzy? Skąd jesteś, że burze u ciebie?

Edytowano przez KlimekPL

ukaszProcho    22

A stosując oprysk na grzyba z dużą wilgotnością lanu zadziała coś wogole? Bo tylko jutro zapowiadają trochę słona a od poniedziałku w nocy 2 stopnie i czy wogole jest sens jutro coś robić? Skoro 3 dni po zabiegu może być przymrozek

U mnie podobnie tylko że deszcz przyszedł godzinę po zabiegu 

Robroy    5

Środki wymagają raczej kilku godziny przynajmniej na działanie więc na cuda nie liczyłbym. U mnie w części upraw poszedł zabieg tilt/moddus ale nie wszędzie. Ciągle pada, teraz za oknem ulewa. Coś chyba te uprawy w tym roku będą bardziej eko niż rolnicy by chcieli..

kali87    1

Też właśnie nie wiem co robić jak kolega wyżej.Czy jest sens pryskać od grzyba w sobote? Bo od poniedziałku możliwe przymrozki w mojej okolicy.Stosuje wirtuoza z tiltem po 0,5 l na hektar.

poosa21    53

A czym pryskać na chwasty w fazie 2 kolanka pszenicy ozimej, zostały mi niedobitki chwastów po jesiennym zabiegu. Miałem mustang kupiony ale już na niego za późno a dopiero w sobotę da rade wjechać w pole.

Robroy    5

Ja bym pryskał gdyby były warunki. Fenpropidyna (tilt) akurat dobrze znosi niższe temperatury, a sam oprysk zbożu raczej nie zaszkodzi. Ale to moje zdanie, może ktoś jeszcze się wypowie.

Jarek22B    0

Panowie na pierwszy zabieg skracania dałem 1,6 L Stabilanu 750 SL - początkowo miałem go połączyć z 0,3 l Cuadro 250 EC (zamienik Modusa) ale na brak odpowiedniej pogody (brak nasłonecznienia) połączyłem go z Mustangiem Forte

Oczywiście zostało mi Cuadro i moje pytanie jest takie - kiedy powinienem je zastosować (pytam bo nigdy nie skracałem dwuetapowo)?

warchest    46

jak brak odpowiedniej pogody u nas pryskalismy proteg (zamiennik moddusa ) ale byl pochmurny dzien slonca nie bylo widac podziala to czy nie ? chociaz troche chyba podziala ?

Robroy    5

Moim zdaniem powinien zadziałać. Na pewno lepiej niż gdyby się nie pryskało. Oczywiście zawsze byłoby lepiej gdyby było więcej słońca ale wiadomo jak bardzo pogoda nie rozpieszcza.

PUSSY    5

A czym pryskać na chwasty w fazie 2 kolanka pszenicy ozimej, zostały mi niedobitki chwastów po jesiennym zabiegu. Miałem mustang kupiony ale już na niego za późno a dopiero w sobotę da rade wjechać w pole.

A dlaczego za późno na Mustanga skoro jest oficjalnie zarejestrowany do fazy 2 kolanka ? Spokojnie możesz robić Mustangiem

Tomaszek8504    14

Co do chwastów to ja 20 maja zeszłego roku pryskałem Starane z olejem na przyczepność Dropfor, miałem dużo maków wystających, ale nie wzięło ich. Wczesniej też tym starane na te maki bez oleju, zero efektu. Maków miałem całe czerwone pole, jesienią pryskałem lentipur legato glean i nie poprawiłem na wiosne, miałem bardzo zachwaszczoną pszenicę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.