Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault9514    54

Po oprysku T1, skracanie i odżywki przyszła burza z deszczem po ok. 30min od oprysku... Czy coś z tego zadziała czy wszystko spłukało.... ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Jaki siarczan stosujesz? jednowodny ? czy 7- wodny
2,5 kg na 200 l - to trochę mało .
Optymalne stężenie to 5% , czyli 5 kg na 100 l cieczy - przy 7 wodnym

Co do stymulatorów - to nie mam doswiadczenia , w tym roku pierwszy raz stosowałem Tytanit 0,3l/ha , ale też w zupie z mocznikiem , siarczanem i Insolem .Pomóc pomogło , ale jaka w tym zasługa Tytanitu , nie mam pojecia



Dzięki za odp.
Myślałam o jednowodnym.Siedmiowodny ma mag 16% siar 30% a jednowodny ma mag 23% a siar 46% -ale kupiłam dzisiaj siedmiowodny - ale kiedy da radę wjechać z sensem to już inna historia... też tak właśnie chciałam od 0,2-0,3 dodać tego stymulatora-jednak poczekam,popatrze...najwyżej pójdzie do odżywki jeszcze...
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Napisano (edytowany)

Po oprysku T1, skracanie i odżywki przyszła burza z deszczem po ok. 30min od oprysku... Czy coś z tego zadziała czy wszystko spłukało.... ?

 

Bardzo możliwe, że przez 30 min środki nie zdążyły wchłonąć w roślinę. Serio w prognozie pogody nie było nawet najmniejszej wzmianki o nadchodzącej burzy? Skąd jesteś, że burze u ciebie?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A stosując oprysk na grzyba z dużą wilgotnością lanu zadziała coś wogole? Bo tylko jutro zapowiadają trochę słona a od poniedziałku w nocy 2 stopnie i czy wogole jest sens jutro coś robić? Skoro 3 dni po zabiegu może być przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po oprysku T1, skracanie i odżywki przyszła burza z deszczem po ok. 30min od oprysku... Czy coś z tego zadziała czy wszystko spłukało.... ?

U mnie podobnie tylko że deszcz przyszedł godzinę po zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Środki wymagają raczej kilku godziny przynajmniej na działanie więc na cuda nie liczyłbym. U mnie w części upraw poszedł zabieg tilt/moddus ale nie wszędzie. Ciągle pada, teraz za oknem ulewa. Coś chyba te uprawy w tym roku będą bardziej eko niż rolnicy by chcieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Też właśnie nie wiem co robić jak kolega wyżej.Czy jest sens pryskać od grzyba w sobote? Bo od poniedziałku możliwe przymrozki w mojej okolicy.Stosuje wirtuoza z tiltem po 0,5 l na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A czym pryskać na chwasty w fazie 2 kolanka pszenicy ozimej, zostały mi niedobitki chwastów po jesiennym zabiegu. Miałem mustang kupiony ale już na niego za późno a dopiero w sobotę da rade wjechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Ja bym pryskał gdyby były warunki. Fenpropidyna (tilt) akurat dobrze znosi niższe temperatury, a sam oprysk zbożu raczej nie zaszkodzi. Ale to moje zdanie, może ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie na pierwszy zabieg skracania dałem 1,6 L Stabilanu 750 SL - początkowo miałem go połączyć z 0,3 l Cuadro 250 EC (zamienik Modusa) ale na brak odpowiedniej pogody (brak nasłonecznienia) połączyłem go z Mustangiem Forte

 

Oczywiście zostało mi Cuadro i moje pytanie jest takie - kiedy powinienem je zastosować (pytam bo nigdy nie skracałem dwuetapowo)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak brak odpowiedniej pogody u nas pryskalismy proteg (zamiennik moddusa ) ale byl pochmurny dzien slonca nie bylo widac podziala to czy nie ? chociaz troche chyba podziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Moim zdaniem powinien zadziałać. Na pewno lepiej niż gdyby się nie pryskało. Oczywiście zawsze byłoby lepiej gdyby było więcej słońca ale wiadomo jak bardzo pogoda nie rozpieszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

A czym pryskać na chwasty w fazie 2 kolanka pszenicy ozimej, zostały mi niedobitki chwastów po jesiennym zabiegu. Miałem mustang kupiony ale już na niego za późno a dopiero w sobotę da rade wjechać w pole.

A dlaczego za późno na Mustanga skoro jest oficjalnie zarejestrowany do fazy 2 kolanka ? Spokojnie możesz robić Mustangiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Co do chwastów to ja 20 maja zeszłego roku pryskałem Starane z olejem na przyczepność Dropfor, miałem dużo maków wystających, ale nie wzięło ich. Wczesniej też tym starane na te maki bez oleju, zero efektu. Maków miałem całe czerwone pole, jesienią pryskałem lentipur legato glean i nie poprawiłem na wiosne, miałem bardzo zachwaszczoną pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Starane (fluroksypyr) nie zwalcza maków absolutnie, więc dlaczego miało by ich nie być na polu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A dlaczego za późno na Mustanga skoro jest oficjalnie zarejestrowany do fazy 2 kolanka ? Spokojnie możesz robić Mustangiem

 

W 2011 roku robiłem też poprawkę mustangiem w fazie ponad 2 kolanka (15 maja) i tam gdzie poszedł oprysk to 1/3 kłosa była pusta a gdzie oprysk był wykonany tydzień wcześniej to nie było nic uszkodzone, teraz nie chcę ryzykować. Chyba wybiorę starane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Nie bez powodu w końcu oprysk od chwastów powinno się wykonywać w miarę wcześniej. Im dalej tym chwasty trudniej zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czy ktos z kolegow moglby podpowiedziec co to za chwast? Do niedawna bylo czysto, na jesieni odchwaszczane chlorotoluronem ale po ostatnich deszczach i duzym skoku temperatur zaczelo sie masowo pojawiac. Nie wyglada to na miotle, przegladajac zrodla to moze byc to czerwiec roczny ale nie jestem pewien.Zboze dopiero przekracza 1 kolanko wiec jakis zabieg moglbym jeszcze zrobic.

post-119837-0-19057000-1493972748_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

A czym pryskać na chwasty w fazie 2 kolanka pszenicy ozimej, zostały mi niedobitki chwastów po jesiennym zabiegu. Miałem mustang kupiony ale już na niego za późno a dopiero w sobotę da rade wjechać w pole.

 

Do końca strzelania w źdźbło możesz dać Granstar Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Czy stosował ktoś z was Huzar plus Saroksypyr w celu lepszego zwalczania przytuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Nareszcie udało mi się wczoraj opryskać od chwastu , poszedł jednak lancet, było ciepło po ok 5 godzinach od oprysku spadł deszcz, noc w miarę ciepła +12 , mam nadzieję że ten opad nie zaszkodził, efekt widoczny już dzisiaj - samosiewy rzepaku pobladły i pokręciło je więc i z resztą powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj