Skocz do zawartości

Polecane posty

miwigos    94

Co to za faza koledzy? Zboże ma ok 35 cm.

Nóż (metalowe ma 4 cm) dziwne zdjęcia soe dodają

To już 2 kolanko 

ukaszProcho    23

Dawka poszła 170 kh N bez skracania t1 jeszcze nie robione bo wieje jak szalone. Ale jest niskie po max 35 cm. Utrzyma się czy będzie problem? Planowałem jeszcze 150 kg saletry ale się mocno zastanawiam. T1 planowane na sobotę ale zapowiadają bez słońca

Wiadomość z agroFakt.pl

ukaszProcho    23

Modusa zawsze mogę dołożyc bo jeszcze nie robiłem bo na ccc + modus to za późno. Tak wam słucham to chyba ten modus 0,3 by się przydal... ale zawse miałem takie zboże tyle ze w tym roku jest czarne ale niskie. Dołożyć modusa czy może jest coś tańszego?
Ojciec zawsze dawał salmag. W tym roku poszła saletra i to ona tak wybujala zboza bo postanowiłem ja wziąć się za nawożenie i opryski.

pszycha1    6
Napisano (edytowany)

Dawka poszła 170 kh N bez skracania t1 jeszcze nie robione bo wieje jak szalone. Ale jest niskie po max 35 cm. Utrzyma się czy będzie problem? Planowałem jeszcze 150 kg saletry ale się mocno zastanawiam. T1 planowane na sobotę ale zapowiadają bez słońca

ile już dałeś azotu 170kg/N - czystego i planujesz dać jeszcze 51kg N, bez skracania to zdecydowanie za dużo. Lepiej już nie dokładaj tego azotu, chyba że uda się jeszcze dwukrotnie skrócić.

masz generyki modusa np: kraft 250EC, bold 175EC, optimus 175EC, 

ewentualnie można zastosować etafon

Edytowano przez pszycha1

ukaszProcho    23

No jeśli miałbym skracać to max raz i to teraz. Jeśli nie ustoi to najwyżej podam na słabszych pszenicach 100 kg saletry a na lepszych wcale lub w postaci oprysku mocznikem.
Sypalem juz druga dawkę azotu na wszystkie zboza bo były słabe teraz kiedy zrobiło się cieplo robi się szał na polu

dziubek    4

Najlepiej skacac bbch 30-31 moddusem w pelnej dawce+ ew. Ccc. Jak dobrze trafisz to po 1 zabiegu ustoi(zalezy od odmiany i nawozenia). Ja daje jeszcze raz na flage etefon lub 0.2 moddusa i stoi jak byk :)

ukaszProcho    23

Odmiana to tonacja. Do wysokich nie należy. A druga odmiana siana juz trzeci raz to bamberka

ravoj    45

To jak Ci termin uciekł, to daj Moddusa albo Medax Max (ew. zamienniki) Medax bardziej w niesprzyjających warunkach, i masz problem z głowy. Na flagę powtórz, bo jednak sporo azotu dałeś, jedna porządna burza i wszystko leży.
Ja mam R1 i T1 za sobą, w jeden ciepły, dosłownie bezwietrzny wieczór pierwszo-majowy, idealnie drobnokroplisty oprysk idealna faza.
Skład napiszę później jak pszenica ten zabieg dobrze zniesie, bo TankMix Max jeszcze mocniejszy jak Kuli.
Tak o to:

post-186700-0-42712100-1493840911_thumb.jpg

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

warchest    47

panowie dzis poszlo duet star od grzyba i proteg 250 ec i to bylo mieszane czyli litr duetu i 0,3 protegu . a co jesli pszenica niezbytnio tega byla ? i jak rzadka czy jej sie cos stanie ? czy to prawda ze po zastosowaniu regulatora wzrostu bedzie troszke lepszy plon bo bedzie wieksza masa korzeniowa ? i drugie pytanie jak zostalo tego oprysku troche to poszlo pozniej duett star i cerone 0,3 l na 3 ha slabszej pszenicy koncowka z zeszlego roku to mozna to mieszac ?

Samcio    4
Napisano (edytowany)

Sialem pszenice jara na dwa razy i z jednej strony zaczyna się krzewic a z drugiej stronę (mokro) powschodzila i ma jeden liść ale w kilku miejscach dopiero wyłazi albo jest tylko co tylko nad ziemią . I mam pytanie czy można rozsiac na tą wychodząca saletre kedziezynka czy nie bardzo?

Edytowano przez Samcio

Slomek    184

No to się porobiło... Poprawka na chwasty12.04 / Grzybówka Capallo 25.04 i po około 7dniach od zabiegu takie cuda... 

To ta pszenica w której po zabiegu T1 spadł delikatny deszczyk, niestety nie pamiętam czy był w nocy przymrozek...
A tu takie cuda...
​Chyba się wyliże ? :D

post-18865-0-28255600-1493841442_thumb.jpg

post-18865-0-79257500-1493841458_thumb.jpg

aletes    74

Hej. Jak myślicie co lepsze na pszenicę- Kelpak czy Tytanit?
Myślę nad takim czymś:
Mocznik 12kg/200lwody+2,5kg siarczanu magnezu/200l + coś od grzyba...i jeszcze właśnie któryś z wyżej wymienionych stymulatorów- w jesdnym oprysku-co myślicie?

aletes    74
Napisano (edytowany)

Pewnie jak u wszystkich...pogoda nie rozpieszcza :( wina niskich temp.- zaczęła żółknąć na końcach i jak by stanęła w miejscu- na pewno nie jest to wina fungi, albo innego oprysku- bo nic oprócz odżywki mikro-makro nie szło...

Darować sobie ten stymulator i dać tylko to co planowałam?

Edytowano przez aletes

jaco25    262

U mnie Bamberka tak ma pożółknięte końcówki mokro, zimno a żadnego zabiegu nie robiłem oprócz dwóch dawek saletry i sobie poczekam na t1 gdyż dzisiaj ze dwie godziny przechodziła burza z obfitymi ulewami....

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

ogar118    62

No to się porobiło... Poprawka na chwasty12.04 / Grzybówka Capallo 25.04 i po około 7dniach od zabiegu takie cuda... 

To ta pszenica w której po zabiegu T1 spadł delikatny deszczyk, niestety nie pamiętam czy był w nocy przymrozek...

A tu takie cuda...

U mnie to samo.

Ciekawe jest to że u szwagra T1 i skracanie robione w ten sam dzień tym samym miksem na tej samej odmianie i na jednej działce delikatnie coś się pojawiło a na innej absolutnie żadnych objawów. 

gwozd    101

Odmiana to tonacja. Do wysokich nie należy. A druga odmiana siana juz trzeci raz to bamberka

Też sieje tonacje. Przy takiej ilości azotu skróć ją. Teraz daj 0,4 moddusa lub zamiennika o takim samym stężeniu albo 0,5kg medax max. Moja na 170kg N 2maja dostała 1l antka i 0,3kg medax max. Czy drugi raz dać regulator na flagę zależy od pogody

aletes

Daj 5% siarczanu Mg siedmiowodnego czyli na 200l 10kg. 

machtomi    5

Mogę pryskać chwastoxem na dwuliścienne pszenice czy już za późno?

Ewentualnie co zastosować? Lintur już chyba wycofany?

mariuszd93    489

Hej. Jak myślicie co lepsze na pszenicę- Kelpak czy Tytanit?

Myślę nad takim czymś:

Mocznik 12kg/200lwody+2,5kg siarczanu magnezu/200l + coś od grzyba...i jeszcze właśnie któryś z wyżej wymienionych stymulatorów- w jesdnym oprysku-co myślicie?

Jaki  siarczan  stosujesz? jednowodny ?  czy  7- wodny 

2,5  kg  na  200 l  - to  trochę  mało .

Optymalne  stężenie  to  5%  , czyli  5 kg  na  100 l  cieczy - przy  7 wodnym 

Co do stymulatorów  - to  nie mam  doswiadczenia , w tym roku  pierwszy raz  stosowałem Tytanit 0,3l/ha , ale  też  w zupie  z mocznikiem , siarczanem i  Insolem .Pomóc pomogło , ale jaka  w tym  zasługa  Tytanitu , nie mam pojecia 

;)

pszycha1    6

A tu takie cuda...

będzie dobrze niech tylko się ociepli i przestanie padac

warchest    47

Też sieje tonacje. Przy takiej ilości azotu skróć ją. Teraz daj 0,4 moddusa lub zamiennika o takim samym stężeniu albo 0,5kg medax max. Moja na 170kg N 2maja dostała 1l antka i 0,3kg medax max. Czy drugi raz dać regulator na flagę zależy od pogody

aletes

Daj 5% siarczanu Mg siedmiowodnego czyli na 200l 10kg. 

jak dajesz 170 N na pszenice to w jakich dawkach i jaki nawoz dajesz ? ile dawek stosujesz ?

gwozd    101

Na pierwszą dawkę dostała 250kg saletry amonowej czyli 85kg N, nie była zbyt gęsta stąd tak dużo N. Na 2 dawkę 175kg mocznika czyli 80,5kg N. Więcej doglebowo nie będę sypał ponieważ w mojej okolicy cena paszówki nie różni się od konsumpcyjnej. Stanowisko jest po grochu więc będzie miała jeszcze trochę azotu. Oczywiście oprócz N dostała jeszcze PKMgS. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)