Skocz do zawartości

Polecane posty

metrax12    13

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

Domyślam się że Medax Max zachowuje się podobnie jak chociażby tiuram w granulacie, aby go rozpuścić w wiadrze, musisz mieć pełne wiadro wody, mieszając sypiesz do wiadra powoli granulat. W taki sposób powinno się rozpuścić.

patryk2411    23

Jak rozpuszczacie medax max? Chciałem być mądrzejszy i próbowałem rozpuścić w wiadrze. Niewykonalne. Zrobił się mega glut. Sypiecie bezpośrednio do zbiornika?

Wsypywałem powoli, bezpośrednio do opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Tak zaleca producent, po wykonaniu oprysku nic nie zostało na dnie zbiornika.

Cihu    123

Medax max w zalecanej dawce 65zł/ha + koszt 1l CCC

Wsypywałem powoli, bezpośrednio do opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Tak zaleca producent, po wykonaniu oprysku nic nie zostało na dnie zbiornika.

To chyba jedyna słuszna metoda. Ale z dwoma zbiornikami walczyłem jak szalony.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamilc017    30

Czy mogę zastosować Medax Top gdy kolanko ma 5-9mm? Czy niebardzo?

Ktoś coś?

piotrdd    8

Tak nie czekaj lepiej skrócisz a medax top można było stosować do liścia flagowego bbch 39 

piotrdd    8
Napisano (edytowany)

Medax max w zalecanej dawce 65zł/ha + koszt 1l CCC

To chyba jedyna słuszna metoda. Ale z dwoma zbiornikami walczyłem jak szalony.

Ta cena to za 0,4 czy 0,5 kg 

Do kamil tak sam jadę  z t1 + skracanie + odżywka jak obeschnie rosa i nie będzie dużego wiatru, po dzisiejszym przeglądzie pul masakra woda w ścieżkach tech dobrze że to okienko się trafiło ba być 14 stopni wiec będzie spoko  ;)    

Edytowano przez piotrdd

Cihu    123
Napisano (edytowany)

0,4kg,  cena brutto

Myślicie, że jak męczyłem medax max w wiadrze to odbije się to na działaniu środka? W sumie to rozpuściłem wszystko.

Edytowano przez Cihu

piotrdd    8

Jak jakimś wrzątkiem tego nie traktowałeś to nic się nie powinno dziać.

d4rek    16

Jaka kolejnosc dawaliscie siarczan, medax max, fungi(duet + mondt)?

Cihu    123

w tej kolejności będzie dobrze

pawelol111    709

Mi z chelatu miedzi zrobiła się guma jak nasypałem do opryskiwacza. Po rozmieszaniu w ciepłej wodzie w wiaderku problemu nie było więc Tobie również ciepłą wodę proponuję.

Jarek22B    0

Panowie PILAN pomoc (jutro 1 dzień pogody i deszcz do końca tygodnia)

Czy ktoś mieszał Mustanga Forte 1l z Stabilanem 750 SL???

W etykiecie Mustanga jest że można go mieszać z Antywwylegaczem 675 SL w dawce 2l.

Wydaje mi się że można by było mieszać Mustanga ze Stabilanem  tylko trzeba by było zejść z dawki (stabilan ma zalecana dawkę 1,8l/ha). Ewentualnie na jaka dawkę zejść ze Stabilanem czy raczej nie polecacie mieszać???

Roman176    1067

niewolno mieszać herbicydu z regulatorem 

mj23    3

Co powiecie na taki miks na Jantarkę , T1

Mondatak 1 l 

Corbel 0,4 l

Heltrin 250 (generyk moddusa ) 0,3 l

Stabilan 1 l

Siarczan magnezu 5 kg

Mocznik 5-7 kg , tak tyko na zwiększenie przyczepności 

d4rek    16

W mustangu forte jest w ulotce ze mozna tak jak podal wyzej.

Jarek22B    0

To ze mozna mieszać Mustanga z regulatorem wzrostu to jest pewne bo jak kolega wyżej zauważył jest to w etykiecie (można mieszać z antywylegacz  675 sl lub 0,4 modusa).

Niby przeliczając składnik 2 l antywylegacza 675 sl odpowiada 1,8 l Stabilanu 750 sl

jakby nie pogoda to raczej dałbym to osobno ale czas goni i trzeba iść na skróty.

Bardzo byłbym wdzięczny za kolejne opinie. Czy moje podejście z dawka stabilanu byłoby dobre przeliczając na czysty składnik????

greg91    3

Umnie na razie nic się nie dzieje po takim zabiegu jest już ponad tydzień a było tak Mustang Forte 1l+ccc750 1,7l.Arkadia i Dakota

Cihu    123

Mi z chelatu miedzi zrobiła się guma jak nasypałem do opryskiwacza. Po rozmieszaniu w ciepłej wodzie w wiaderku problemu nie było więc Tobie również ciepłą wodę proponuję.

Problem w tym, że na medaxie jak byk jest napisane, że wsypywać bezpośrednio do opryskiwacza bez rozpuszczania w dodatku usunąć wszystkie sitka.

kamilc017    30

Czy mogę zastosować medax top w takiej fazie? I czy dobrze zaznaczyłem 1 kolanko? [galleryimg=688663]

Napisano (edytowany)

Czy propico z duett start warto mieszać
Drugie pytanie zostało mi ceabdo 2.5 ł menara 0.5 litra corbel 0.25 falcon 0.5 do pozyskania 1.5 ha co z czym na te 1.5 moge
Czy propico z dietę start warto mieszać
Drugie pytanie zostało mi ceandoo 1.5 l menara 0.5 litra corbel 0.25 falcon 0.5 do pozyskania 1.5 ha co z czym na te 1.5 moge zmieszać

Edytowano przez WaldemarNowicki

ogar118    62

Panowie mam następujący problem.

24,04 Opryskałem pszenicę linus następującą mieszaniną mondatak 0,7+ leander 0,4 + safir 0,6 +5 kg siarczanu + 1,5 l yara zboża +0,3 modus + 1 l stabilan.

Zabieg wykonany około 15 temperatura w okolicy 12-15* 

Obecnie na pszenicy pojawia się sporo żółtych przebarwień. I moje pytanie jest następujące wina mieszanki czy przebiegu pogody?

piotrdd    8

Może wyrzuca ci septoriozę która na legła się w liściach, może na sytuacje stresową tak  zareagowała, a może przypaliłeś wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda sieje tą odmianę dłuższy czas może coś podpowiem.   

Piechu    43

Co do tych końcówek to u mnie też się pojawiły i w okolicy tez sporo. Na działce oddalonej o 4 km ta sama odmianavi nie ma czegoś.takiego. Mądre głowy mówią ze.to od przymrozkow. Najgorsza to ta pogoda albo wieje albo pada albo za zimno na pryskanie i terminy uciekają. Jak będzie.ciepło to wszystko ładnie nadgoni.

Tomaszek8504    13

Koledzy, ten siarczan magnezu to dajecie siedmiowodny? A dajecie coś na przyczepność? Co myślicie o preparatach aminokwasowych lub algowych. Doradcy bardzo zachwalają, że zwiększają działanie środków i działają jak bardzo dobry adiuwant. Czasem myślę, żeby trochę zmniejszać dawki środków a zaoszczędzone pieniądze wydać na aminokwasy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się