Skocz do zawartości

Polecane posty

mds212    151

Nie, czekam na 3-4 liście z drugą dawką.

U mnie pszenica jara jzu ładnie i chyba te 3 4 liscie są, chyba jutro sypne mocznika poki gleba wilgotna jescze, dodac ze pierwsza dawka była pod korzen i tez mocznik.

manko    6

Panowie ca na poprawke na fiołka w pszenicy?

we wszystkim trzeba zachować umiar...

robi57362    79

Szlak mnie trafi mam male kawalki pszenicy po ok pol hektara 4 kawalki i na kazdym polu jest roznica a to w dolku ladniejsza a to na zgorku wigole nie rosnie . Nie wiadomo co robic ni skracac ni wogole pryskac bo caly ciagnik ulepie. Dobrze ze zebralem sie i rozsialem 2 dawkę N a od chwasta pod konuec marca opryskane lancetem.

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

hollyblood    0

No i poszła zupa w opryskiwacz.☺☺ 0,25L moddusa,1litrccc 1L duet star i 1litr mondatak a do tego 5kg siarczanu i 4L basfoliar . Jak nie zrobi się za tydzień żółta to będzie dobrze

W artea nie ma prochlorazu. To lepiej dać 1 l bumper super?

tak bumper super i dorzuć coś z morfiny jakiąś fenpropidyne i git...chyba że masz już środki kupione, ale artea i bumper super to zły pomysł moim zdaniem

A ja coś wam opowiem. Ostatni raz byłem zobaczyć swoje pola ponad tydzień temu. Już tu wtedy pisałem że mam problem z perzem właściwym... Ide sobie dzisiaj zobaczyć, patrze a tu stado perzu takiego dość dużego... Masakrycznie jest go dużo... A szkoda bo pszenica zrobiła się bardzo ładna. (140 N czystego składnika tej wiosny już) Choroby jakoś nie atakują, jest już dosc duża tylko ten perz... Jako że niemam tego dużo bo jestem jak już wspominałem początkujący to mam w planie wydrzeć go ręcznie... Pójde powydzieram przez kilka godzin ile się da... I teraz moje pytanie brzmi co proponujecie jaki oprysk? Apyros czy Attribut? U mnie jest dośc mokro koła bedą się obierac ale wjechać jak najbardziej się da z tym że.... Fundusz na ten oprysk będe miał dopiero po 10 maja bo są inne ważne wydatki do tego czasu.... 

I czy jeśli byłoby tak noo mokro wolno pryskać i ile czas musi nie padać?

Edytowano przez Samsung123321

hollyblood    0

mogłeś się wstrzymać jeden dzień jutro ma być ciepło

wiem ale niestety pracuje od 6 do 18 a w dodatku ma wiać trochę . Nie mam rozpylaczy ezektorowych więc musiałem korzystać dzisiaj. W czasie oprysku pięknie świeciło słoneczko było 14 stopni . W nocy ma być chłodno ale inaczej bym do następnej niedzieli nie wyjechał ☺

warchest    47

mi koledzy tu doradzali wczesniej albo galmet albo pike wg 20 tylko niewiem czy zdaze to dac bo fazy moga uciec i podobno po pike rzepaku nie mozna siac

mi koledzy tu doradzali wczesniej albo galmet albo pike wg 20 tylko niewiem czy zdaze to dac bo fazy moga uciec i podobno po pike rzepaku nie mozna siac . a kolego czym pryskales ze fiolka ci nie wzielo ?

damiandg    3

Powiedzcie mi do jakiego okresy wzrostu zboża skracanie ma sens bo u nas leje non stop i końca nie widać a ja jeszcze nie zrobiłem odchwaszczania.

warchest    47

do 2 kolanka ma sens skracanie modanem czyli trinespak etylu ?

panowie a jak w pszenicy jest juz faza 2 kolanka to poprawke  na fiolka polnego czym zrobic (bo galmet pisze od fazy krzewienia do 1 kolanka )? i ile dni po opryskaniu fungicydem wraz z skracaczem czyli regulatorem wzrostu ?

Edytowano przez warchest

lukasz222    2370

Ja zastanawiam się nad Starane (albo inny fluroksypyr), niby fiołek w średnio wrażliwych, ale oberwał już Mustangiem, więc może da rade, a zależy mi bardziej na zwalczeniu przytulii, która się nie przejęła dotychczasowymi zabiegami. Pytanie tylko czy jest sens w takiej fazie pryskać? Łan dość gęsty więc i chwasty mniej oberwią

warchest    47

no wlasnie jak gesta pszenica w miare to pryskac ale tego fiolka duzo jest ale on jest maly 2 liscie ma

batman17    1

Co do tej karłowatości i chorób, juz kolejny rok mozna zauważyc u nas w regionie, kto nie zasieje pszenicy z centrali C1 ma problemy z karłowatością, chorobami żółknięciem. U nas w gospodarstwie zasialiśmy na 1 kawałku 4 pszenice z włąsnych nasion a 3 z centrali, na tych sianych z własnego materiału nie ma problemu z chorobami ani zółknięciem, co niestety w odmianach z centrali jest plagą, Podobnie jest z zaprawą i jakościa ziarna z central, często trafiają sie inne gatunki zbóż i poślad a jakosć zaprawienia i samo użycie 1 składnikowej zaprawy to przegiecświ 

Święta prawda arkadia siana 3 rok nie ma takich objawów a hondia c1 i toras c1 ma pożółkłe końcówki i fioletowe, nie wiem czy to jakaś cecha odmiany czy przez mróz czy jakieś przypalenie(karłowatość).

Wszystkie odmiany siane na jednym polu o takiej samej agrotechnice.

Witam.

W pszenicy mam problem z ploniarką zbożówką i muszę pryskać decisem.

Pszenica przed świętami tylko opryskana granstarem, chwasty dwuliścienne już załatwione. 

Dzisiaj dopiero poszła druga dawka N

Teraz pytanie: czym najpierw opryskać? decis mega, wirtuoz+ mikroelementy+siarczan magnezu, puma uniwersal, moddus +ccc.

Ewentualnie co jeszcze z czym mogę połączyć i w jakiej kolejności pryskać???

Proszę o podpowiedź

ps. (moja pszenica też jest żółto fioletowa)

Ponawiam pytanie???

Proszę o szybką odpowiedź bardziej zaawansowanych użytkowników ode mnie, pozdrawiam

jahooo    289

Apyros perz tylko wstrzyma, będzie mniejszy niż zboże i drobny, potem glifosat po zbiorach. Attribut - nie wiem, nie stosowałem nigdy

pawlu    0

Może ktoś z doświadczonych wypowie się na temat TerraSorb czy warte jest swojej ceny.Przedstawiciel mi poleca żeby dodać do skracania +t1

piotrb14    187

Święta prawda arkadia siana 3 rok nie ma takich objawów a hondia c1 i toras c1 ma pożółkłe końcówki i fioletowe, nie wiem czy to jakaś cecha odmiany czy przez mróz czy jakieś przypalenie(karłowatość).

Wszystkie odmiany siane na jednym polu o takiej samej agrotechnice.

Ponawiam pytanie???

Proszę o szybką odpowiedź bardziej zaawansowanych użytkowników ode mnie, pozdrawiam

szlag trafia człowieka jak zobacze swoją hondie, delewara i juliusa nowego  z centrali, na szczęscie juliusa zasiałem również tego z własnych zbiorów. i porównać go do tego z centrali to aż chce się czapką rzucać. 2 różne pszenice, ta z centrali pożółknięta a ta z własnych zbiorów piękna pszenica. Dlatego nigdy nie zdecyduje się wziąć tylko materiału z centrali i obsiać nim pole. Z ciekawostek zaobserwowanych, pszenica która jest marna (zasiana z nasion kwalifikowanych z centrali) jeżeli ją zbiorę i zasieję ponownie to nie występuje już ten problem tjby się dopiero po 1 roku zaadaptowała. Nie wiem czy jeżeli znowu wezmę nasiona z centrali czy nie zaprawię ich lepszą zaprawą dodatkowo.

Strazak76    1

Panowie i Panie 3 tygodnie zimna i zajebistego wiatru teraz dolało wody do oporu , nadają jeden góra dwa dni dobrej pogody ale nie za ciepło , tak naprawdę to trzeba na już robić dwuliścienne , skracać , coś od grzyba a o odżywkach już nie wspomnę , nie jestem zwolennikiem mieszania czegokolwiek z uwagi na to że nie mam zbyt dużego gospodarstwa , staram się robić wszystko oddzielnie. Teraz moje pytanie  czy jak zrobiłbym jednego dnia zabieg grzybobójczy i na chwasty i to w takiej kolejności jak napisałem  to dobrze sobie to wydedukowałem? Do opryskania pszenica i pszenżyto , a środki to unix + lotus i lintur na pszenicę a na pszenżyto lintur + fluoksyspyr do pomocy bo przytulia dorodna jak drzewa. Proszę o jakąś mądrą poradę.

petrus87    6

ile osób, tyle głosów. ja nie mieszam herbicydów z innymi środkami. grzyb + skracanie jak najbardziej. no i na pewno nie robiłbym oddzielnych oprysków tego samego dnia na to samo pole. moim zdaniem trzeba kilka dni przerwy

Strazak76    1

W zamoiskim nie było przymrozków a pszenice na dolnych liściach i na samych czupkach żułte i to wszendzie to grzyb  tak strasznie atakuje . Mam zasiane pszenice jare to już się krzewi ale grzyba nie widać jeszcze  a pososiecku ma zimową to pozułkła całkiem zaraz jara dogoni pszenicę sosiada .

Pszenice bardzo dobrze nawożone tez żułte a te słabe to wyglondaja jak liście na jesieni takie żułte .

W tył zwrot i do szkoły na j.polski marsz

tomekZ058    80

panowie jutro jak pogoda pozwoli chciałbym zabrać się w końcu za chwasty w pszenicy ozimej i myślę zastosować Atlantis 0,5-1l/ha+Mustang Forte 1l/ha+Starane 0,2l/ha, co myślicie o takim zabiegu ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)