Skocz do zawartości

Polecane posty

batman17    1

Witam.

W pszenicy mam problem z ploniarką zbożówką i muszę pryskać decisem.

Pszenica przed świętami tylko opryskana granstarem, chwasty dwuliścienne już załatwione. 

Dzisiaj dopiero poszła druga dawka N

Teraz pytanie: czym najpierw opryskać? decis mega, wirtuoz+ mikroelementy+siarczan magnezu, puma uniwersal, moddus +ccc.

Ewentualnie co jeszcze z czym mogę połączyć i w jakiej kolejności pryskać???

Proszę o podpowiedź

ps. (moja pszenica też jest żółto fioletowa)

warchest    46

panowie czy moge mieszac tkzw antywylegacz modan 250 ec ( zamiennik moddusa ) plus cos od grzyba i czy moglbym jeszcze do tego dolozyc np od fiolka polnego jakis herbicyd neich sie ktos wypowie ? albo czy moge chociaz modan plus grzybowka ? co polecacie niedrogiego na grzyba ?

i jeszcze jedno pytanie na pszenice rzadką stosować modan czy moddus ? i czy mozna w mniejszej dawce ?

ravoj    45

Ty Warchest, konto sprzedałeś, oddałeś czy jaja sobie robisz?

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

Jesteś na forum dłużej ode mnie, czytałem wiele Twoich mądrych zdawało się  wypowiedzi, cały ten post to łączenie różnych środków ochrony roślin a Ty zadajesz podstawowe pytanie, zabrzmiało to dziwnie.

Nie wiem czy znam odpowiedź na Twoje pytanie, wydaje mi się, że w części znam, ale zaraz mnie mądrzejsi napadną, więc niech oni Ci odpowiedzą.

Nie wiem czy można łączyć herbicyd z regulatorem, może przy zmniejszeniu dawki regulatora można, ale nie wiem ale herbi, fungi i skracanie to już za dużo.

Fungicydy z regulatorami łączyć można, ale jak Kula wcześniej pisał Moddan plus fingi przypala pszenicę, ale Moddus już nie.

A przed jakimi chorobami chcesz bronić pszenicę?

warchest    46

jak to modan przypala pszenice jak to jest ta sama substancjaco w moddusie i tyle samo substancji ? po drugie raczej sie domyslalem ze nie mozna herbicydu z tym dac ale wole sie dopytac to by bylo wszystko za jednym razem . pszenice chce bronic przed maczniakiem prawdziwym ktory wystepuje i prawdopodobnie wystepuja septoriozy i rdze

kapec22    26
Napisano (edytowany)

Mieszanka odpowiednia dla fazy 30-31 to już chyba zapóźno

ledwo co się kolanko od ziemi odbija 1cm jeszcze nie ma

Edytowano przez kapec22

ravoj    45

Kilku chopaków na forum pisało o negetywnych skutkach działania tego zamiennika z fungicydami i mikro, rude końcówki, przypalenia czubków liści, mówię co czytałem, ja zamienników nie stosuję, bo coś w nich jest na rzeczy, że są tańsze, więc tylko mówię co czytałem.

Ja  od  chorób podstawy źdźbła, mączniaka i septoriozy będę dawał  Propikonazol, Fenpropidynę, prochloraz i chlorotalonil, ale nie będzie to tanio.  Chlorotaloniil jest tani i radzi sobie dobrze z septoriozą.

kuba55    432

w srode pryskalem zboze  lancetem na chwasty  , kiedy teraz  moge podac   saletre  w poniedzialek  nie bedzie za wczesnie?

lukasz222    2354

Pomijając fakt, że omawiane było już kilka razy, to ciekawi mnie, co miałoby jedno mieć do drugiego?

@ravoj Kula używał Cuadro

Kula07    139

Ravoj nie siej paniki,w ostatnich dwóch sezonach stosowałem zamienniki i żadnych negatywnych skutków nie było, tegoroczna wiosna jest wyjątkowa i tak jak mogłeś przeczytać na forum, "przypalenia"zdarzają się nawet na roślinach nie traktowanych żadnym regulatora.

ravoj    45
Napisano (edytowany)

wiem, bo  też jej mam, i sąsiad i jego sąsiad,  a jeszcze nic poza odchwaszczaniem dawno dawno temu  nie robiłem.

Edytowano przez ravoj

dzikijohn    19

[galleryimg=688350]

Gdzie tu je węzeł krzewienia a gdzie kolanko? Siana na lekkiej ziemi i temu za głęboko bo mozaika.

ravoj    45

Słabo widać. Ale kolanko masz chyba równo 1 cm nad węzłem krzewienia. Chociaż nie wykluczam że jeszcze nie jest to faza pierwszego kolanka, bo powinno je być wyraźnie widać,

ansu    73
Napisano (edytowany)

Czy przyczyną tego żółknięcia nie jest przypadkiem karłowatość pszenicy

Obok żółtej karłowatości jęczmienia drugą groźną chorobą wirusową występującą w Polsce jest karłowatość pszenicy (WDV). Jest ona roznoszona przez skoczka zgłobika smużkowanego. Skoczki należą do rzędu pluskwiaków i są owadami ciepłolubnymi. Obok trzech par odnóży posiadają lotne skrzydła. Ocieplenie klimatu sprzyja ich ekspansji. Przyjmuje się, że w temperaturze poniżej 15°C tracą aktywność.
Skoczki bytują na użytkach zielonych, miedzach, terenach zakrzaczonych lub ogrodach i stamtąd przenoszą się na pola uprawne. Kilka lat temu pod koniec sierpnia spotkałem je w dużej liczebności na samosiewach zbóż. W tym roku zetknąłem się z nimi na łące. Skoczki są bardzo ruchliwe. Żyją w gromadach i przy spotkaniu z człowiekiem skacząc – odlatują.

Tylko, że już pod koniec września  temperatura w nocy spadała poniżej 10C, a pod koniec października prawie do zera
Edytowano przez ansu

ukaszProcho    22

Rozmawiałem z kolega i on polecił mi na T1 dać 0,5 l Wirtuoza i 0,5 l bumpera super. Cena wyszła by ok 100 zł.

Tomaszek8504    14

Witam Czy to żółta karłowatość jęczmienia? (w pszenicy) Jest duże porażenie na 1 ha uprawy (drugi hektar inna odmiana nie ma tego). Co teraz robić, oprysku chyba nie ma. Na mszyce opryskać żeby dalej nie szło? Jeszcze nawet nie pryskałem T1, ma chyba 1 kolanko

post-128445-0-06597000-1493540818_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.