Skocz do zawartości

Polecane posty

ravoj    45

Pisze na etykiecie że można stosować do 3 kolanka ;)

he he a ja myślałem, że tych moich wypocin już nikt nie czyta, 

Fakt - do trzeciego kolanka, ale w późniejszym terminie to zapewne CCC ma za zadanie wspomagać trineksepak etylu. 

koniu    70

nie wiem jakie zadanie ma CCC w późniejszym terminie w dawce 1l/ha. Na pewno coś to daje bo producent by raczej tego nie zalecał, tym bardziej Syngenta środki konkurencji...

Daro844    3

nie wiem czy w późniejszym terminie ccc cokolwiek daje. na stronie podają że do fazy drugiego kolanka można mieszać i później już raczej lepiej pryskać solo moim zdaniem. :) po jednym i po drugim pszenica nie wylegała u mnie

Wiadomość z agroFakt.pl

TOREZ    34

nie wiem jakie zadanie ma CCC w późniejszym terminie w dawce 1l/ha. Na pewno coś to daje bo producent by raczej tego nie zalecał, tym bardziej Syngenta środki konkurencji...

Naaapewno daje, tak. Szczerbate kłosy.

Przed napisaniem głupot radzę zasięgnąć informacji o działaniu gospodarki hormonalnej rośliny w poszczególnych fazach,a tym bardziej w okresie tzw wielkiego okresu zbóż.

koniu    70
Napisano (edytowany)

Naaapewno daje, tak. Szczerbate kłosy.

Przed napisaniem głupot radzę zasięgnąć informacji o działaniu gospodarki hormonalnej rośliny w poszczególnych fazach,a tym bardziej w okresie tzw wielkiego okresu zbóż.

Skoro jesteś taki mądry i obyty to napisz to samo do producenta MODDUSA żeby nie pisał bzdur na etykietach bo później są szczerbate kłosy.

Edytowano przez koniu

Tomek90    191

Ne ne ne. Moddus a CCC to różnica, inne substancje i trochę inne działanie.

TOREZ    34

Skoro jesteś taki mądry i obyty to napisz to samo do producenta MODDUSA żeby nie pisał bzdur na etykietach bo później są szczerbate kłosy.

Tym bardziej zacznij czytać fachową literaturę, skoro piszesz głupoty, bo ccc to nie moddus.

koniu    70
Napisano (edytowany)

Tym bardziej zacznij czytać fachową literaturę, skoro piszesz głupoty, bo ccc to nie moddus.

wiem że ccc to nie moddus bo także sprzedaje śor. Nadal nie rozumiem negatywnego działania 1l CCC + Moddus w fazie do 3 kolanka bo tak to zrozumiałem że po zastosowaniu tych środków w tej fazie roślina wyda ,,szczerbate kłosy". Po coś Syngenta to napisała na etykiecie...

Edytowano przez koniu

We wtorek pryskałem pszenicę środkami tj Menara 0.5l oraz antywylegacz 1.5l. Pszenica ma trochę przypalone końcówki liści. Przejdzie jej to?

koniu    70

c

Czy można łączyć oprysk od grzyba z antywylegaczem?

można

crouch02    9

Moim zdaniem od początku fazy bbch 33 nie powinno podawać się ccc bo jest nieefektywna i może spowodowacć przypalenia i zmiany w kłosie

andrzej1988    101

Pszenice siane we wrzesniu są już w zaawansowanym pierwszym kolanku. Pogoda nie sprzyja na wykonanie oprysku. Trzeba czekac i w takich sytuacjach lepeij dać sam Moddus albo Medax bez CCC

loquito    14

Czy przy 11 stopniach w ciągu dnia i słonecznej pogodzie a następnie w nocy ok 5 stopni wykonanie regulacji Medaxem Top + CCC to będzie dobrze czy zbyt duże ryzyko że coś pójdzie nie tak jak powinno? 

waldek6530    0

Witam

Chcę zadać takie pytanie : mam glebę klasy IIIB i IV na której planowałem zasiać pszenicę niestety do dnia dzisiejszego nie mogłem wjechać na to pole z uwagi na grząskie pole - topił mi się traktor. Dzisiaj jeszcze dolało i nawet jak zapowiadają zmianę w pogodzie to i tak prędzej jak za kilka dni nie wjadę i tu moje pytanie : czy jeszcze mogę zasiać pszenicę czy już definitywnie za późno i jaki byłby skutek jak bym teraz zasiał-wiem, że powinno się zasiać do końca I-szej dekady kwietnia ale taka wiosna i wjechać nie mogłem. Mam jeszcze taka alternatywę, że mogę zasiać tam jęczmień ale wolałbym pszenicę - co  i radzicie . Dziękuję za odpowiedzi.

Maximusss    1

ja wczoraj pryskałem nomad+mustang forte. też jestem ciekaw czy wszystko wytłucze czy może przy zimno trochę, ale zielsko małe jeszcze.

Tomek90    191

Witam

Chcę zadać takie pytanie : mam glebę klasy IIIB i IV na której planowałem zasiać pszenicę niestety do dnia dzisiejszego nie mogłem wjechać na to pole z uwagi na grząskie pole - topił mi się traktor. Dzisiaj jeszcze dolało i nawet jak zapowiadają zmianę w pogodzie to i tak prędzej jak za kilka dni nie wjadę i tu moje pytanie : czy jeszcze mogę zasiać pszenicę czy już definitywnie za późno i jaki byłby skutek jak bym teraz zasiał-wiem, że powinno się zasiać do końca I-szej dekady kwietnia ale taka wiosna i wjechać nie mogłem. Mam jeszcze taka alternatywę, że mogę zasiać tam jęczmień ale wolałbym pszenicę - co  i radzicie . Dziękuję za odpowiedzi.

Zdecydowanie alternatywa i to już o plon nie powojujesz. 

ravoj    45

To więc wracam do burzliwej dyskusji o skracaniu. Po co na etykiecie Moddusa napisane jest, że można go stosować łącznie z Antywylegaczem do fazy 3 kolanka? Po co?
Po drugie dlaczego sam producent Antywylegacza zaleca dzielenie dawek na dwie i ta druga wychodzi tydzień po pierwszym kolanku, skoro tak ważne jest pierwsze kolanko i jak komuś ucieknie to sieje panikę, a w 7 dni ucieknie na pewno.

Kula07    137

Na etykiecie Moddusa stosowanie łączne tyczy się przede wszystkim Moddusa a nie CCC. Dzielone dawki w przypadku CCC tyczą się słabych i uszkodzonych po zimie roślin, dla których pełna dawka mogłaby być szkodliwa. Najwyższą skuteczność regulacyjną CCC ma gdy pierwsze kolanko jest ok 1cm nad ziemią, późniejsze zabiegi są mniej efektywne.

Strazak76    1
Napisano (edytowany)

Rok 2014 mokro i ciepło zabieg wykonany przy drugim kolanku 1l ccc i 0,3 modusa

post-123904-0-92500400-1493411863_thumb.jpg

Edytowano przez Strazak76

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!