Skocz do zawartości

Polecane posty

XTRO    169

dobrze, że nie wyjechałem wczoraj z fungi i skracaniem, dzisiaj raptem było do południa 5 stopni a po południu 3

metrax12    13

ravoj

Miernik orientacyjnie mierzy ilość substancji rozpuszczonej w wodzie (dotyczy substancji które dysocjują), głównie soli nieorganicznych. Jeśli chodzi o ilość kwasu cytrynowego który trzeba wsypać do wody , wszystko zależy od pH jakie chcesz uzyskać. Aby związać jony wapnia i magnezu, musisz dodać kwasu w nadmiarze, czyli ok 1,5 razy tego czego potrzeba to usunięcia zawartych w wodzie wodorowęglanów. Na twardość 20 dH (578 ppm) potrzeba do zobojętnienia wodorowęglanów 0,5 g kwasu cytrynowego na 1l wody (578 ppm to wartość wyznaczona z teoretycznych wyliczeń, przy założeniach że w wodzie występuje tylko wodorowęglan wapnia). U mnie woda ma ok 16 dH (462 ppm), tylko że ja twardość oznaczałem metodą kompleksometryczną (nie konduktometryczną jak ten miernik). U Ciebie jest to 340 ppm czyli ok 12 dH.

greg91    3

a był przymrozek bo jeśli tak to ccc przypalil

Przymrozku nie było a temperatura zeszła do 7 stopni.Ale po dłuszym wniknieciu pul to i na sasiednich działkach tez maja podobne objawy może w mniejszym stopniu,i nie widzę tez bardzo ruznicy  tam gdzie zostawiłem kontrol .

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

Ja rozwiązałem chyba problem suchych pasków i wierzchów liści, to przymrozki i silny wiatr, dziś chodziłem po po swoim polu i sąsiednich, wszędzie gdzie wzgórza tam więcej osmalonych czubków liści i rudo na łanie. Nawet u mnie w jednym miejscu mam siewnikiem cofnięte i przejechane dwa razy. powstała tam wyższa kępa jej wierzch jest cały rudy.
Metrax a da się ppmy przeliczyć na Ph, żeby powiedzmy było 5,5 to ile ppmow? Czy to nie tak działa.

post-186700-0-57941200-1493228973_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

pawelol111    720

Medax Top 0,5l + CCC 1l + Duett Star 1l+ Plonvit 1,5l + 0,5 kg Chelatu Miedzi + 5kg Mikrokompleksu - można to mieszać czy lepiej jechać oddzielnie?

jahooo    289

Pierwsza część OK, ale nie wiem jak się zachowa Plonvit 1,5l + 0,5 kg Chelatu Miedzi + 5kg Mikrokompleksu. Plonvit chyba też zawiera miedź, jak mnie pamięć nie myli

Marco_94    1

Panowie byłem dziś oglądać pszenicę i zauważyłem na liściach dużo żółtych plamek o różnym kształcie i moje pytanie co zastosować żeby coś pomogło?Nie stosowałem jeszcze nawet herbicydów ze względu na pogodę i nie wiem co najpierw stosować herbicyd czy fungicyd?

ravoj    45

A oto potwierdzenie moich wniosków, przymrozki, wiatr i herbicydy.
http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/stosowanie-herbicydow-przed-przymrozkami-efekty-widac-na-polach,71073.html

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

pawelol111    720

Pierwsza część OK, ale nie wiem jak się zachowa Plonvit 1,5l + 0,5 kg Chelatu Miedzi + 5kg Mikrokompleksu. Plonvit chyba też zawiera miedź, jak mnie pamięć nie myli

W tamtym roku również poszła taka mieszanina tyle że bez Medaxu, CCC w dawce 1,8l i bez Chelatu - bez przypaleń się obyło. 

ukaszProcho    23

O ile moze zmieszać to plon? Tez mam hektar pszenicy na wzgórzu i tez ma końcówki żółte myślałem ze to grzyb bo jeszcze t1 nie było. A tu widzę co innego

milanreal1    290

Myślałem nad tym nawet mam kupiony jakiś taki specyfik ale bałem się troche żeby nie namieszać,i tak poszedł

Duet start

Mandatek

Modus

stabilan

Teraz to już coś dołożę.

Do takiej mieszaniny dodawać adiuwant to zbrodnia. A po drugie adiuwanty pokroju fastera to porażka (piana). Asystent też jest surfaktantem?

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

warchest    47

panowie 2 dawka n jeszcze nie poszla na pszenice ale kolor ma jeszcze pszenica 1 dawka byla dawana 27 marca czy nie zaszkodzi zbozu jak jeszcze kilka dni nie dam 2 dawki bo teraz jest siew kukurydzy jak myslicie ? 2 dawka bedzie szla saletra w dawce 200 kg na ha

ravoj    45

O ile moze zmieszać to plon? Tez mam hektar pszenicy na wzgórzu i tez ma końcówki żółte myślałem ze to grzyb bo jeszcze t1 nie było. A tu widzę co innego

Nie powinno wpłynąć, doświadczeni mówią, że pszenica sobie poradzi, chyba że pogoda się jeszcze pogorszy.

Tom Clancy 

warchest    47

Panowie czy taka mieszanka ;

Modus 0,3   Mandatek 0,8 Duet Start 1l Stabilan 1l

lub

Medax Top 0,5 Mandatek 0,8 Duet Start 1l Stabilan 1l

Może przypalić pszenice, bo dziś patrze a tu liśćie mam przy palone ,pryskane było wczoraj i dzień wcześniej takimi środkami .Nawet mam objawy tam gdzie wczoraj  po 30 minutach descz popadał.Pogoda była dobra temperatura od 12 -17 stopni woda też podobna .I pytanie jaka powinna byś temperatura wody taka minimalna i maxymalna do pryskania.

czemu dajesz mondatak i duett star ? jak mozna sam duett star i nawet pisze ze mozna duett star i na t2 duett ultra

ravoj    45

panowie 2 dawka n jeszcze nie poszla na pszenice ale kolor ma jeszcze pszenica 1 dawka byla dawana 27 marca czy nie zaszkodzi zbozu jak jeszcze kilka dni nie dam 2 dawki bo teraz jest siew kukurydzy jak myslicie ? 2 dawka bedzie szla saletra w dawce 200 kg na ha

Ja się nie znam, ale u mnie zaczęła jaśnieć po 5 tygodniach od poprzedniej dawki. Więc II dawka była spóźniona chyba, a to ważny moment.

Tom Clancy 

sap    3

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

jeśli to zdjęcie jest aktualne to możesz spać spokojnie......

panczo1922    68

Dzisiaj przez pół dnia drapałem się w d*pę i w końcu ruszyłem z T1+ regulacja... Jak zaczynałem było ok 10st potem pięknie wyjrzalo słońce więc te 12 na pewno było...
Poszło 0,6 medax top, 1l ccc 0,7 tilt 0,7 prochloraz 1l mikrovit Cu
1l mikrovit Mn 5kg MgSO4...
Z rozpędu nawet rzepak dziś zrobiłem z odżywkami :-) :-)

andrzej1988    102

ja czekam bo warunkie kiepskie. Jedynie udało mi sie rozlać RSM S około 65N na ha. Miałem wczoraj pryskać Modanem i T1 ale wiało 7-8 m/s a dziś pochmurno i kropiło wiec tez do kitu. Najbliższy termin to 1 maj bo na dniach deszcze a sobota słonce ale za to w nocy 2 stopnie na plusie a przy gruncie moze minus wiec tez nie bardzo. Ma być ładny 1 maj wieć wtedy. Kolanko ponad 1 cm nad ziemią w słabszych miejscach to około 1 cm nad ziemią.

sap    3

uwaga przy stosowaniu nowego medax max na jego rozpuszczalność.  Przy mieszaniu mogą powstać nierozmieszane gliniaste kulki. Aby tego uniknąć należny wsypywać medax max bezpośrednio do zbiornika BARDZO powoli na włączonym mieszadle. Wstępne rozpuszczanie w większym pojemniku  lub rozwadniaczu może skończyć się katastrofą, powstaje glina którą następnie bardzo trudno rozpuścić.

Robroy    5

U mnie wczoraj zaczałem pryskanie moddusem + tiltem na pszenicy bo pogoda błysneła i nawet ciepło było a dziś znów lunęło... w niektore pola to wogóle ciężko bedzie wjechać...

mikcom20    22

czemu dajesz mondatak i duett star ? jak mozna sam duett star i nawet pisze ze mozna duett star i na t2 duett ultra

a co w tej mieszaninie jest nie tak?

KlimekPL    124

Kolego w innym temacie nawet ci podpowiadałem, że do Duett Starr można dodać prochloraz a nawet jest to zalecane aby zabezpieczyć lepiej podstawę źdźbła. A prochloraz to miedzy innymi Mondatak.

macio9554    19

uwaga przy stosowaniu nowego medax max na jego rozpuszczalność.  Przy mieszaniu mogą powstać nierozmieszane gliniaste kulki. Aby tego uniknąć należny wsypywać medax max bezpośrednio do zbiornika BARDZO powoli na włączonym mieszadle. Wstępne rozpuszczanie w większym pojemniku  lub rozwadniaczu może skończyć się katastrofą, powstaje glina którą następnie bardzo trudno rozpuścić.

Popieram w 100% rozpuszczalność to jakaś katastrofa... robi się glina jak diabli

A jeśli rozpuszczalibyśmy w pojemniku z ciepłą wodą?

Z ciepłą wodą to dosyć idzie, ja wsypuje do wiadra tedy leje ciepłą wodę i dopiero wtedy do opryskiwacza i jest w miarę dobrze

pawelol111    720

Można sam Duett Star tyle że nie ma on rejestracji na łamliwość podstawy źdźbła. Dlatego warto dorzucić coś na łamliwość np Mirage, Atak. Sam dam po 0,8l Mirage i 0,8l Duett Star.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)