Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    191

znowu mocno wieję i nie wyjechałem w pole z t1 i skracaniem. A i tak jestem już spóźniony o tydzień gdzieś. Wg prognoz najszybciej teraz wjadę dopiero ok soboty. Jeszcze nigdy t1 nie robiłem tak późno

Ja dzisiaj chwasty z rana od 7 do 12 (nie patrzyłem na rosę), lance nisko, dysze niebieskie. Po 12 już zaczęło mocniej wiać że odpuściłem RSM. 

Agrest    347

Ja parę dni temu rozlewałem rsm w duży wiatr i z duży ciśnieniem roboczym i pięknie przyjarałem końcówki - aż mnie nerw łapie ;[

Radek88    0

Witam

Podpowie ktoś czy jest już kolanko??

Ja kolanka nie widzę, a raczej powinno już być. (to białe to kłosek??)

Drugie pytanie na t1 mam propizol + mondatak + lotus i chciałbym do tego dodac cuadro 0.4l, widzę ze u kilku osób z forum wystąpiły przypalenia jak wielkie są te przypalenia? i czy będą miały wpływ na plon? dwa lata temu pryskałem t1 i po 3 dniach moddusem 0.4l w słoneczną i ciepła pogodę i końcówki tez mi przypaliło ale nie zauważyłem spadku plonu, natomiast pięknie skróciło pszenice. 

post-31112-0-22627100-1493139049_thumb.jpg

post-31112-0-53601000-1493139194_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

poosa21    53

U mnie wodę sprawdzam ph7,5 twardość ogólna 21, twardość weglanowa 16. Temperatura 5stopni w studnii dlatego mam zbiorniki na wodę i juzywama ogrzewam oraz uzywam kolekcjonerów do wody.

To już brzmi jak apteka, nawet mnie przeraża, :( forma zaczyna przerastać treść. (nie chodzi mi o post metraxa, bo ma łeb, ale te całe chemiczne aspekty i rozbijanie na atomy spraw i tak trudnych), powoli zaczyna się robić laboratorium, jony, kationy i aniony, mieszanie związków, zawiesin itp. i braknie miejsca na prawdziwe rolnictwo. :wacko:
Jeszcze trochę, to się okaże, że jak rolnik zacznie sprawdzać Ph wody, potem twardość, temperature cieczy a nie daj Boże mu wystygnie, pogodę, siłę wiatru, prognozy na następne trzy dni, kolejności mieszania i ilości składników (bo już po 10 się pakuje), to pojedzie na pole samym opryskiwaczem i ciągnika zapomni.
ehhh to rolnictwo.

Czym kolego pryskales od chwastów. U mnie pogoda nie bardzo pozwala pryskac mam kupiony Atlantis i mustang forte. Co myślicie o takim zestawie?

ravoj    45

Witam

Podpowie ktoś czy jest już kolanko??

Ja kolanka nie widzę, a raczej powinno już być. (to białe to kłosek??)

Drugie pytanie na t1 mam propizol + mondatak + lotus i chciałbym do tego dodac cuadro 0.4l, widzę ze u kilku osób z forum wystąpiły przypalenia jak wielkie są te przypalenia? i czy będą miały wpływ na plon? dwa lata temu pryskałem t1 i po 3 dniach moddusem 0.4l w słoneczną i ciepła pogodę i końcówki tez mi przypaliło ale nie zauważyłem spadku plonu, natomiast pięknie skróciło pszenice. 

czy mi się  wydaje, czy głęboko siana? bo jakoś znajomo to wygląda.

Radek88    0

Może i troszeczkę głęboko siewnik był ustawiony dobrze tylko było siane w piach (sucho) 

ksys    2

stosował ktoś Modan z Helm ? jest tańszy od Modusa 1 l można dostać za ok 180 zł , substancja ta sama więc ?

ukaszProcho    22

Masz z 5 cm zanim widać kolanko to strasznie głęboko musiało iść. U mnie to nawet 2 cm nie ma tego białego.

Radek88    0

Czyli jak kończy się biała łodyga to białe "kółko" to kolanko tak??

Jeśli tak to kolanko jest jakiś 1.5 cm nad ziemią czyli trzeba jechać zestawem jednorazowo najwyżej będą przypalenia,

na zdjęciu tylko tak wygląda zauważ ze druga roślina ma już mniej białego a na pierwszej od korzenia do kolanka (o ile to kolanko) jest 2.5 cm

panczo1922    68

A idź Pan w ch*j z taką pogodą... :@ dzisiaj zaplanowane t1+ skracanie+ mikro a tu krótko przed wyjazdem zaczęło padać.... Dobrze że cieczy nie namieszalem bo kurwice miałbym na maxa! Teraz znowu czekam...

ravoj    45
Napisano (edytowany)

To zainstaluj sobie apke pogoda&radar i masz do trzech czterech godzin 100% z opadem czegokolwiek.
Na Opryski, siew, zabiegi piękna sprawa.
Chcesz pryskać, ale pochmurno, odpalasz apke i masz zdjęcia satelitarne plus wizualizację i radar deszczu. Po kłopocie za 0zł.

Edytowano przez ravoj

greg91    3

Niestety taka pogoda ja wykonałem T1+skracanie modus+ccc temperatura git słonko git to jazda  a tu za godzinkę deszczyk .I pytanko czy coś z tego zabiegu będzie czy lipa ,a miało nie padać.

JozB    20

Greg na pewno się coś wchłonęło, ale nie zadziała jak miało zadziałać. Przy takiej pogodzie warto dodawać jakieś wspomagacze typu faster, asystent

bizon1    18

U mnie chwasty pryskane eżektorami 10 kwietnia temp. 18 stopni dość silny wiatr wtedy był potem kilka dni 10-12 bez przymrozków i można powiedziec że środki sobie poradziły . Teraz trzeba czekać na T1i skracanie

greg91    3

Greg na pewno się coś wchłonęło, ale nie zadziała jak miało zadziałać. Przy takiej pogodzie warto dodawać jakieś wspomagacze typu faster, asystent

Myślałem nad tym nawet mam kupiony jakiś taki specyfik ale bałem się troche żeby nie namieszać,i tak poszedł

Duet start

Mandatek

Modus

stabilan

Teraz to już coś dołożę.

celtis    7
Napisano (edytowany)

Panowie, jakie może być skutek zbyt wczesnego skracania 1.2l CCC + 0.3moddusa ?? Pryskałem dziś i kawałek pola był słabszy-rośliny w fazie bbch 30.

Edytowano przez celtis

ravoj    45

Czy dobrze rozpoznałem septoriozę?
Dorzucić chloratalonil do T1. Fotka też wrzucona w temacie fungicydow, za co przepraszam ale potrzebuje odpowiedzi bo chce dziś jechać T1

post-186700-0-35989500-1493184790_thumb.jpg

ravoj    45

cholera nie wiem,. sprawdzę po sąsiedzku czy coś podobnego jest, martwi mnie to trochę. 

Konrad2510    16

przyłączam się do pytania u mnie to samo tez wydaje mi sie ze mrozy bo przed byla zielona odmiana Ozon

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się