Skocz do zawartości

Polecane posty

skywalker89    39

ja też mam hondie, i wygląda miejscami dosyć podobnie.. na kawałku po fasoli, w niektórych miejscach jest właśnie rzadka, niepokrzewiona i takie małe roślinki i w pierwszym rzucie w sumie też poszło 100kg n, ze 3tygodnie temu pakiet odżywek + ccc na dokrzewienie i w piątek dawałem 2 dawkę n to niewiele się zmieniło... nie wiem, może za głęboko wyorałem i niechce rosnąć.. też jakby nasiona poszły za głęboko może, no nie wiem, siałem po tych pierwszych deszczach gdzieś pewnie koło 10.10.. obok co posiałem po burakach bez orki tylko po agregacie scierniskowym arkadie to od początku o wiele lepiej wygląda.. Pole dosyć dobre, a po fasoli poszło jeszcze kilka ton wapna z cukrowni, przemieszałem gruberem, później zaorałem... dziwny rok :/

wojt    23

Witam

Znajomy posiał ponad 2 tygodnie temu pszenicę ostkę smolnicką i nic nie wschodzi, tak czytam to jest to chyba przewódka ale je też można wiosną siac? Ciekawe, ziarno wygrzebane to niektóre ma mały korzonek a niektóre nic, jak zasiane tak leży, pewnie z tego już nic nie będzie ale ciekawi mnie dlaczego się tak stało?

Wiadomość z agroFakt.pl

adamgaleon    4

też miałem taką przewódkę zasianą tylko że ja posiałem 25 listopada na wiosnę wydawało się że będzie ładna bo zaczęła schodzić ale jak ruszyła na dobre wegetacja to zrobiły się place gdzie nic nie wschodziło po odgrzebaniu ziarna z ziemi część miała korzonki a część jak by przemarzła wyszła strasznie rzadko i decyzja zapadła że idzie przesiew  nie wiem co z nią było nie tak może zbyt duże mrozy

metrax12    13

Mocznik mam zamiar podać do lepszego wchłaniania. Czyli mam rozumieć ze samo pH mi nic nie da i ze go zbije do 5,5 kwaskiem nic nie da? Lepiej zbadać twardość? Co do tego to jestem trochę ciemny i nie rozumiem tego zbytnio. No to teraz do sklepu po tester do badania twradości wody trzeba biegać

pH samej wody nic nie da. Obniżenie ph wody do 5,5 kwasem cytrynowym, to nie problem. Jak chcesz dalej zbijać pH, warto znać twardość wody. Aby zneutralizować szkodliwe działanie kationów, musisz użyć kwasu w nadmiarze (ilość kwasu jest proporcjonalna do twardości wody). Wszystko oczywiście można wyliczyć, nawet sam możesz podjąć się oznaczenia twardości wody, jak dysponujesz potrzebnymi odczynnikami, sprzętem szklanym i oczywiście wiedzą.

ravoj    45
Napisano (edytowany)

To już brzmi jak apteka, nawet mnie przeraża,  :(  forma zaczyna przerastać treść. (nie chodzi mi o post metraxa, bo ma łeb, ale te całe chemiczne aspekty i rozbijanie na atomy spraw i tak trudnych), powoli zaczyna się robić laboratorium, jony, kationy i aniony, mieszanie związków, zawiesin itp. i braknie miejsca na prawdziwe rolnictwo. :wacko:

Jeszcze trochę, to się okaże, że jak rolnik zacznie  sprawdzać  Ph wody, potem twardość, temperature cieczy a nie daj Boże mu wystygnie, pogodę, siłę  wiatru, prognozy na następne trzy dni, kolejności mieszania i ilości składników (bo już po 10 się pakuje),  to pojedzie na pole samym opryskiwaczem i ciągnika zapomni.

ehhh to rolnictwo.

Edytowano przez ravoj

20CBR12    52

Siane 25.09 ph ok, siar mag poglownie 100kg, kl 3,4 brak melioracji i tu pies pogrzebany a to jest w dole i czas sie zatrzymal wrecz.

W ubiegłym roku bardzo podobna pogoda jaką my teraz mamy była w Holandii, oglądałem sporo plantacji pszenicy które tak wyglądały jeszcze koncem maja a o kukurydzy to nie wspomne- nic z tym nie zrobisz, woda robi wieksze spustoszenie niż susza

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Rozmawiałem z kumplem na temat tych przypaleń pszenicy. On stosował na większości plantacji 1l CCC oraz 0,3l Moddusa i przypaleń brak, jednak na 20ha zamiast Moddusa dał 0,4 Cuadro i również końcówki liści ma sfajczone. Wychodzi, że to jednak nie jest wina CCC tylko Cuadro.

Edytowano przez Kula07

krzysztofsb    3

niestety tak to jest z zamiennikami raz wyjdzie ok a raz nie. Inna substancja nosna inny wypelniacz i tak to jest

ravoj    45

No ja kiedyś z kumplem glifosat stosowalismy w zamienniku i szybko wróciliśmy do Roundapa. Niestety coś w tym jest, nie wiem co ale widać nie tylko płaci się za markę ale te wypełniacze, nośniki rozwadniacze sub. Wspomagające
Cieszę się, że wyjaśnileś problem, bo jadę z Moddusem i mialem obawy, a teraz jakie Ty wyciągasz z tego wnioski?
Mniejsza dawka?
koniec stosowania cuadro?albo sam Cuadro bez CCC?
czy bez zmian?

ravoj    45

Sam cholera zamiast Amistaru na T2 kupiłem Tazer do połączenia z Artea 330 i mam nadzieję że przejdzie. Ale tu wybór padł ze względu na dostępność.

wilhelm    401

Pamiętacie Panowie jakieś 3 lata temu aferę z trineksapakiem etylu z firmy Agro Nova spod Wrocławia ? Nie pamiętam już pod jaką nazwą handlową był oferowany, ale jak się okazało był to środek podrobiony, do czego zresztą sam dystrybutor się przyznał. Konsekwencji prawnych nie poniósł, bo Agro Nova to nie producent, tylko dystrybutor. Zresztą Optimus od Adamy też lubi przypalać, dlatego zawsze jadę Moddusem z Syngenty. pier**le wszelkie "doświadczenia" za kilkanaście zł/ha mniej.. Moddusa stosuję od bodajże 2004 r. i nigdy nie działo się nic niepokojącego po jego zastosowaniu.

ukaszProcho    22

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

post-168707-0-46686900-1493117368_thumb.jpg

KlimekPL    123

No ja kiedyś z kumplem glifosat stosowalismy w zamienniku i szybko wróciliśmy do Roundapa.

Ja osobiście korzystam z Agrosaru tańszego o jakieś 40% od Roundup'a i skuteczność obydwu środków identyczna w takich samych dawkach.

andrzej1988    102

Pszenica. Dawka startowa to 230 kg saletry. Druga dawka siana dzisiaj 200 kg saletry ustoi panowie? Dodam że gęsta jest. T1 za tydzień i dlatego pytam czy skracac. Pszenica ma 0,8 cm i za nielugo będzie kolanko

Ja bym na twoim miejscu skrócił pszenice. Nie ryzykowałbym. Podobne dawki daje na pszenice. Jak bym nie skrócił to by sporo leżało. Pożniej bedziesz klął na siebie czemu jej nie skróciłem. Bedzie problem ze zbiorem to raz a dwa to jak korzystasz z usług to kombajnista naliczy ci sporo kasy bo niestety nie przyspieszy no i wiadomo mniejszy plon, gorsza jakość wiec lepiej wydac te nawet 25 zł na hektar w postaci CCC jak trafisz idealnie w kolanko albo w pozniejszych fazach medax lub moddus ale to juz drożej ale masz wieksze pole do popisu.

20CBR12    52

Przy takiej dawce N przydałoby się skracanie razzem z t1

XTRO    160

znowu mocno wieję i nie wyjechałem w pole z t1 i skracaniem. A i tak jestem już spóźniony o tydzień gdzieś. Wg prognoz najszybciej teraz wjadę dopiero ok soboty. Jeszcze nigdy t1 nie robiłem tak późno

wilhelm    401

@ravoj o Tazera nie musisz się obawiać, środek "pewny" od Nufarmu. Generyk bo generyk, ale firma odpowiedzialna za jego wprowadzenie na polski rynek, nie należy do firemek które pojawiają się i znikają. Sam go stosowałem w ubiegłym roku i jeśli będe potrzebował azoksystrobiny, to sięgnę ponownie po niego z racji dużo niższej ceny niż Amistar, czy Dobromir Syngenty..

ukaszProcho    22

No kolanka jeszcze nie ma ale lada dzień będzie. Wiec chyba wole modusem polecieć bo za tydzień to nie wiem co będzie a będzie t1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.