Skocz do zawartości

Polecane posty

ukaszProcho    22

To dla fungicydow średnio ma być pH 5-5.5? A jak to się ma z dolistymi? Czyli dolistnie mocznik i siarczan magnezu? Co do T1 to planuje z 10 kg mocznika podać na 2,5 ha. Odpowiednia dawka?

Kula07    137

Ktoś tu pisał, że Axial Komplett nie zwalcza przytuli, jednak zwalcza.

damiandg    3

To muszę pierwsze wjechać z odchwaszczaniem a po 3 dniach dam odżywkę ze skracaniem.

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

czemu miał nie wziąć? 

Florasulam w dawce 4-5 g/ha:
Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, mak polny, maruna bezwonna, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne 

Kula07    137

O to musisz zapytać się tego który tak twierdził.

wilhelm    401

Jakbyś poczytał w temacie "Pszenica ozima i jara" to doszedłbyś do takich samych wniosków. Po co zakładanie takiego tematu ?

ejczbio    24

Na Arkadię wystarczy 0.25 Cuadro i 0.5 CCC ? Do tej pory stosowałem 0.33 Cuadro i 1l CCC, agronom twierdzi, że mniejsza dawka w zupełności wystarczy. Nawożenie planuje 180N, może trochę ponad.

ravoj    45

Ja będę tak dawał, dokładnie wyjdzie 0,27 Moddusa/ha  ale CCC zostanie 1 litr, nie jest to drogi środek i równie skuteczny w optymalnym terminie,  plus oczywiście powtórzę na flagę   sam Moddus również w dawce 0,27L/ha 

ejczbio    24

Ja na flagę nie planuję. Nawet Legenda 8t sypała i ustała po 0.33 Moddusa i 1l CCC Skagen na kawałkach gdzie podchodził pod 10t i tez nic nie wyległo, więc nie wiem czy jest sens.

jahooo    251

Ja sie zasugerowałem tym, że Axial komplet to zwykły Axial 50 plus dodatek Pike na dwuliścienne. A jednak do Axial 50 dodano florasulam, który ma zwalczać przytulię

ravoj    45

No ja nie mam praktyki to się boję, dlatego chcę poprawić na flagę Moddusem. Natula jest wysoką odmianą plus 210 azotu. Boję się, że to może być złudna oszczędność. Już w ubiegłym roku zaoszczędzone miałem na ubezpieczeniu i pózniej żałowałem

node3mer    12
Napisano (edytowany)

Planuje pewnie jeszcze za tydzień prysnąć  Galaperem Strong, głównie ze względu na niską cenę. Chwasty to fiołek, chaber, rumiany. Pszenica już bardzo wyrośnięta bo na 'ciepłym' stanowisku rośnie. Dobry pomysł czy lepiej dać axial + pike na fiołka. Miotły raczej dużo nie widzę. 

Edytowano przez node3mer

Kula07    137

Kuźwa mam wrażenie, że Tacitus robi się delikatnie rudy. Od T1 minęły 2 tygodnie. Wychodzi na to, że to wina CCC (tak obstawiam), na Juliusie pryskanym w tym samym dniu i taką samą mieszaniną zero śladu, warunki były optymalne.

Jakieś sugestie?

XTRO    159

warto wjeżdżać z t1  i skracaniem w pszenicę przy takich temp ?

Dzisiaj ma być maks 10 stopni w dzień jutro 18 ale później znowu zimno. Noce na poziomie 3-5 stopni

ravoj    45

Kuźwa mam wrażenie, że Tacitus robi się delikatnie rudy. Od T1 minęły 2 tygodnie. Wychodzi na to, że to wina CCC (tak obstawiam), na Juliusie pryskanym w tym samym dniu i taką samą mieszaniną zero śladu, warunki były optymalne.

Jakieś sugestie?

Żeby się nie okazało, że mieszanina, którą po Tobie zastosuje pół miliona Polaków nie była zbyt "ostra"  bo ja lecę taką samą niemalże. Może przymrozek po zabiegu dzień lub dwa? 

Maniek101    102

Co za dużo to nie zdrowo, nie ma chorób to po co ładować ? jak jesteście zdrowi to też bierzecie antybiotyki czy lekarstwa zapobiegawczo :D? taka moda nastała ;f

Kula07    137
Napisano (edytowany)

Przymrozku nie było, taki sam zestaw stosowałem w ostatnich dwóch sezonach (nie siałem wczesniej Tacitusa) z powodzeniem i bez negatywnych oznak. Ale faktycznie może dla akurat tej odmiany mieszanina może być za ostra.

Kwasku ok 60-70g na 100l.

Co za dużo to nie zdrowo, nie ma chorób to po co ładować ? jak jesteście zdrowi to też bierzecie antybiotyki czy lekarstwa zapobiegawczo :D? taka moda nastała ;f

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Edytowano przez Kula07

ravoj    45

Nie rozwinie, nie ma argumentów przed zapobieganiem chorobom zbóż, sam chciałem rezygnować ale wtedy plon to maks 6, a choroby które pojawią się to większość z zarodnikiow w powietrzu, łamliwość tylko od resztek pozniwnych to można się jakoś uchronić, ale też słabo bo zarodniki długo są w glebie. Więc stosować fungicydy trzeba.
Mam jeszcze pytanie, czy tu już jest pierwsze kolanko czy jeszcze nie? Znalazłem tylko jedno źdźbło takie

post-186700-0-66172900-1493042027_thumb.jpg

post-186700-0-49235500-1493042043_thumb.jpg

Maniek101    102

Jak nie ma chorób, to od razu zakładasz że będą? a jak nie będzie to też fungicyd zwiększy plon ?

gwozd    101

Ktoś tu pisał, że Axial Komplett nie zwalcza przytuli, jednak zwalcza.

Pisałem że rozmawiałem o nowościach ze sprzedawcą i stwierdził że w pszenicy ozimej może nie poradzić sobie z wyrośniętą ozimą formą przytuli

Kula07    137

Jak nie ma chorób, to od razu zakładasz że będą? a jak nie będzie to też fungicyd zwiększy plon ?

Idąc Twoim tokiem rozumowania to dzieci też szczepi się niepotrzebnie?

ejczbio    24

Kurcze jak wieje, a jutro jeszcze bardziej, jakby zejsc z iloscia cieczy i jechac z herbicydami na rose, jak juz wiatr sie uspokoi? Praktykowal ktos?

mrozon07    9

Kula, jeżeli chodzi o szczepienie(zapobieganie) powinno się dać środki zabezpieczające np. proquinazid, propikonazol który jest tańszy od protikonazolu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się