Polecane posty

matyziak    6

To tak jak u mnie, ostatni duży deszcz był z tydzień temu. wczoraj i dzisiaj to masakra jest. Póki co wilgoci w glebie jest wystarczająco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pszenica która nie dostała t2 to masakra, za tydzień kosic mozna, choroby zmasakrowały ja.Reszta jakos się trzymna ale przy 32stopniach t w łanie jest ze 40stopni totez zboże się sparzy zapewne. Jakoś szału w plonie to ja nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Na T2 w odmianie Muszelka dałem tylko ARTEA i rzeczywiście nie poradziła sobie z septoriozą plew, co ciekawe w innych odmianach sytuacja wygląda o niebo lepiej, widać taki urok Muszelki, że potrzebuje lepszej ochrony. A nawiązując do przedmówców, czy nie uważacie, że saletrosan zakwasza glebę (siarka + azot w formie takiej jak w moczniku). Mam ciężkie gleby gliniaste i do tej pory na pierwszą dawkę zawsze szła saletra. Czy ktoś potrafi mnie przekonać do saletrosanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Nie będe przekonywał każdy ma prawo wyboru.Jak nie wypróbujesz to sie nie przekonasz.Azot w saletrosanie występuje w formie azotanowo-amonowej 7/19,tak jak w saletrach tylko inny jest stosunek jednej formy do drugiej np w saletrach podział jest przewaznie 50/50.W moczniku natomiast występuje forma azotu amidowa,która ni jak nadaje sie jako forma startowa dla ozimin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Margoo78 u mnie na t1 dalem tebu 0,7+mirage 1l a na t2 artea 0,55l na muszelke i tak samo septoriozy od cholery , duzo to moze plony obnizyc?

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Muszelka jest bardzo podatna na choroby kłosa w zeszłym roku takie choroby jak Fuzarioza i septorioza obniżyły u mnie plon ok 30-40% choć zastosowałem t3 tebu 0,6l nic to niedało. Muszelce trzeba aplikować mosną ochrone na t2 np. Olympus 1,0-1,2l +0,7-0,8 Soprano a na T3 0,4 artea + 0,4 tebu w tedy może coś to by dało ja już jej nie uprawiam byłem nia zawiedziony.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Fuzariozy tak duzo nie ma, przynajmniej u mnie. Za to septorioza plew robi co chce.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Na septorizę najlepszy Gwarant 500 lu brawo 500 1,0-2,0l/ha w zależności od porażenia


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

czy ktoś robi 3 zabieg fungicydowy w jarce ? bo po kolejnych dniach ulewnych dniach strasznie atakuje rdza... i pytanie co stosujecie i czy ekonomicznie się to opłaca... myślę zastosować coś taniego może jakiś tebukonazol....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U mnie poszło na T1 Alert + Talius a na T3 Fandango i jest czyściutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

W ostatnim odcinku Agropogody dużo mówiono na temat fuzariozy, jeśli kogoś to interesuje to można obejrzeć na YT. Moim zdaniem ciekawy program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie po wczorańszym gradzie i wichurze powaliło 90% Bamberki :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

czym prysnac na septorioze plew w pszenicy jarej tak zeby bylo tanio i skutecznie 3 tyg temu pryskalem ten kawalek falconem. Widze ze fungicyd moze na troche przyblokowal grzyba a ten sie rzadzi na mojej pszenicy dalej.

Czy Bravo lub Gwarantem mozna pryskac jarkę?

Edytowano przez MaarassK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniek    0

Ja też mam problem z pszenicą jarą, pryskałem ok. 3 tyg temu falconem ale widzę ze fuzarioza kłosa nadal sie rozprzestrzenia:/ czym radzicie pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie siał już ktoś KWS OZON ? Co możecie powiedzieć o tej pszenicy? ona jest ościasta ? i czy jest wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ja mam ozon.Niska.podatna na dtr. Kłosy ładne a o plonie za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

a kłosy ma normalne czy takie jak ostka strzelecka? czyli ościste ?

może ktoś fotkę wrzuci tej pszenicy.

Byłbym wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W galerii jest przynajmniej jedna. Można spokojnie sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U kogo w galerii?

Panowie powiedzcie mi czym się skraca pszenice i w jakiej fazie się skraca , czym i co należy zrobić ? Nigdy zboża nie skracałem więc pytam , Pomoże ktoś?

Wiem że juz za póżno ale bedzie na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

POL1.Cofnij się kilkanaście postów wstecz lub dalej,jest dość wyraziscie opisane przez kolegów forumowiczów,przeze mnie jak i w jakich fazach rozwojowych stosować regulatory wzrostu aby ich stosowanie bylo jak najbardziej efektywne.Dobrze że już w tej chwili zaczynasz o tym myśleć chociaż do ich stosowania jeszcze bardzo dużo czasu,pozwoli ci to na uzupełnienie wiedzy.Pamiętaj jednak o jednej podstawowej zasadzie,stosowanie antywylegaczy musi być poprzedzone nawożeniem N,oraz zastosowane w odpowiedniej fazie rozwojowej roslin,uwzględniając przy tym,warunki pogodowe,kondycje roslin oraz zasobność gleby.Nie wolno stosować antywylegaczy na tkzw. pałe bo sąsiad tak zrobił czy też z innych powodów.Ilość i terminowość zabiegu zawsze dopasowana do wlasnej plantacji.Jak to określił jeden z kolegów forumowiczów,bardzo trafnie zresztą.Jak wylegnie ci do 5% plantacji to znaczy iż zastosowanie regulatorów pod względem ilości i terminu było jak najbardziej trafne. Zyczę miłej lektury i pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

akacja a nie mógł byś napisać jak to u Ciebie jest ? Patrzyłem wstecz i mi się wszystko pokiełbasiło , co jedna osoba to inaczej pisze.I w końcu nie wiadomo kogo słuchać.A najlepiej jak by 1 osoba napisała jak to jest z tym skracaniem kiedy, co i jak się stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja to stosuje ccc w fazie 1 kolanka jak jest tak z 1-2cm nad ziemia ale w tym roku troche sie spoznilem bo nie robilem ogledzin a cieplo bylo i spzenica szybko rosla to jeszcze moddusem poprawilem na 0,2-0,3l w fazie liscia flagowego a kawalek gdzie moddusem nie pryslem to pszenica z 15cm wyzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj