Polecane posty

ursus1991    10

Kupiłem fury na skrzypionkę, tylko teraz pytanie jak to jest z insektycydami? Ile czasu bezdeszczowej pogody potrzeba od oprysku? Oraz ile potrzeba przy fungicydach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy można pryskać pszenice w czasie kwitnienia fungicydami

konkretnie chodzi mi o środki artea, duet ultra i tilt turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wg mnie nie stosuje się fingicydów w fazie kwitnienia zbóz.

 

Ale to tylko moje zdanie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

czy można pryskać pszenice w czasie kwitnienia fungicydami

konkretnie chodzi mi o środki artea, duet ultra i tilt turbo

W etykiecie jest wyraźnie napisane w jakich fazach można stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Koledzy, mam pytanie, jakie produkty mieszacie, żeby powstał Wam Maraton? Słyszałem o takiej możliwości od sąsiada, ale On do końca nie pamięta. Ponoć wychodzi to dużo bardziej ekonomicznie. Chciałbym spróbować, ale nie wiem co zmieszać. Produkty z tymi samymi sub. aktywnymi, ale jakie dokładnie. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Panida 3 L + IPU 1 L

na samosiewy rzepaku trzeba dodac 5-7 g glinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A panowie czy mozna w czasie kwitnienia pryskac od robali cyperkillem pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

@szymon - pszenice mozna... nawet podobno wskazane... sam robilem w tamtym roku duetem w czasie kwitnienia i bylo ok... przenzyta nie wolno chyba.. zreszta nawet jest to napisane na ulotce

Edytowano przez sprite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cyperkill bodajze 10zl na ha wychodzi albo nawet mniej ale warto bi 58 chociaz wiecej wychodzi bo dluzej dziala ok 2 tyg bodajze . Panowie a sama artea wystarczy na ochrone klosa czy dolozyc jeszcze amistaru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudytsw    0

Chciał bym wiedzieć ile razy mogę pryskać pszenicę jarą chwastoksem 300 SL i w jakich fazach porostu rośliny ???????????

Edytowano przez chudytsw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

koledzy prosze o szybką odpowiedz- czy można pryskać na wilgotne rośliny, jest akurat przerwa w opadach a chce prysnąć pszenice jarą bumber+siarczan magnezu+mocznik+insol.Czy jej przypadkiem nie przypale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Lepiej tego nie robić bo osłabisz mocno działanie oprysku. Po prostu sie rozcieńczy w rosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

W jarej wyskoczył mi owsik. Pryskałem na niego pumą, razem ze środkiem na dwuliścienne, jak pszenica kończyła się krzewić, chociaż wtedy nie widziałem tego chwastu. Teraz pszenica jest w liściu flagowym, miejscami zaczyna się kłosic. Co mogę z tym teraz zrobić? Bo inaczej będzie poblem w skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ursus55 no ja tam pryskałem ale miałem również skrzypionke ale mszycy więcej na jarych było

 

z tego co wiem to chyba możesz jeszcze Axial dać.

 

Ja dawałem Axial i Mustang Forte i narazie nie widac owsa a pszenica jara jak ta lala piekna dziś byłem zobaczyc tylko susza zdażyła juz jej zaszkodzic ale ostatnio troche popadało to zobaczymy.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

U mie tez są mszyce i skrzypionki ale zboze sie kłosi i nie wiem czy pryskać. Czy mają one w tej fazie duzy wpływ na plon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

JA wczoraj prysnęłem na skrzypionke. A ten axial nie spali mi teraz zboża. Miejscami pszenica się kłosi, a reszta, to ma już duże zgrubienie przy samym liściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slupek90    0

Mam pytanie dwa tygodnie temu pryskałem od grzyba kiedy powinienem powtórzyć zabieg dodam ze pszenica zaczyna kwitnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

robert

mają szczególnie skrzypionki zjedzą Ci miąższ z liścia flagowego i podflagowego i zboże utraci zdolność fotosyntezy, radziłbym opryskać, u nas Ci co jeszcze nie opryskali mają placami białe pola bo te szkodniki tymbardziej atakują w tych miejscach gdzie np. już jakiś czynnik zaszkodził roślinie np. susza, przymrozek (w przypadku jęczmienia jarego) czy poprostu słabe zboże z powodu nawożenia, taki jest mój wniosek sprawdzone na moich polach. W zeszłym roku Pszenżyta Ozimego nie pryskałem to strasznie straciłem ziarno jedne poślednie reszta niewykształcona lub drobna szacowałem spadek plonu na poziomie 30%.

ursus1991

poczytaj gdzieś lub niech Ci ktoś jeszcze doradzi jeśli w takiej fazie pryskał ja gdzieś to czytałem chyba w TAP na reklamie pisali że można stosować do liścia flagowego ale nie sugeruj sie moją wypowiedzia tylko się upewnij jeśli chcesz go zwalczyć.

ursus55

śmiało


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Witam panowie!! Chciałem się poradzić odnośnie pszenicy strasznie nie symetrycznie wyglądają kłoski źdźbło nie jest równe tylko takie postrzępione i na dodatek liść flagowy żółknie od góry. Na liścia flagowego poszedł Falcon ale raczej tym nie mogłem przypalić, a może jakiś grzyb wchodzi? Analizowałem i czy może to być efekt przedawkowania cerone bo uciekło mi kolanko więc zastosowałem cerone z dawce 0,75 l/h dodaje zdjęcie może ktoś miał taki przypadek bądź wie co to może być. Pozdrawiam http://zapodaj.net/41a017993a61e.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

W mojej pszenicy jarej po tych deszczach górują kępy miotły, zarażonej grzybem oblepione mszycami aż grubo. Jesienią pryskałem na miotle, później pszenica wymarzła, po przesianiu na wiosnę ograniczyłem się do mustanga. W niektórych miejscach już pojawiają się kłoski. Na tym etapie rozwoju miotły i pszenicy to już "po ptokach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Matteo

pierwszy raz widzę problem z tymi kłoskami, widać że juz skrzypionka wchodzi na impreze może byc nie ciekawie. (lewa strona fotki)

Marass

no z miotłą problem nawet i w jarych, w zeszłym roku równiez mi wystąpiła po ziemniakach w pszenicy jarej ale rzadko jednak wygląd pola skutecznie oszpeciła niestety. Stosowałem Lintur wtedy.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj