Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akacja    92

U mnie w zachodniopomorskim troszke wczoraj spadło,ale wygląda to jak efekt większej rosy niz deszczu.Coś wiekszego ma być jutro,zobaczymy.I tak ze zbozami jarymi rewelacji już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Panowie fungicyd OPTAN 183 SE,ktoś to stosował w pszenicy? substancje aktywne to

Piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn)/ – 133 g w 1 litrze środka,

Epoksykonazol (związek z grupy triazoli)/ – 50 g w 1 litrze środka. zalecana dawka 1,5 l .nie jest to tanio dodam. No i kiedy by to można było zastosować i czy wogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie fungicyd OPTAN 183 SE,ktoś to stosował w pszenicy? substancje aktywne to

Piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn)/ – 133 g w 1 litrze środka,

Epoksykonazol (związek z grupy triazoli)/ – 50 g w 1 litrze środka. zalecana dawka 1,5 l .nie jest to tanio dodam. No i kiedy by to można było zastosować i czy wogóle?

Ja robie taką mieszaninę z Revelera i Rubrica na T2 czyli lisc flagowy. Jak dasz 1litr w dzisiejszej fazie to na pewno nie zaszkodzisz a dużo pomozesz. Dobór substancji i dawka wręcz moim zdaniem idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mszyce i skrzypionki dzis opryskane aż na osi przedniej pełno skrzypionek były na jarym jak i na ozimym a mszyce szczególnie na jarym jęczmieniu i pszenicy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A jakie substancje aktywne działają najdłużej? Bo chce moją jarkę prysnąć na choroby grzybowe, a pszenica jest w liściu flagowym. Jakie w ogóle fungicydy działaja najdłużej. Jak długo działa falcon i co o nim myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

sam mysle falconem prysnąć trochę jarki i jęczmień jary, chyba nawet dzisiaj przed tymi spodziewanymi opadami to zrobie. Jak robisz jeden zabieg to się powinno na liść flagowy prysnąć. Falcon zalicza się raczej lepszych środków. Jeśli nie będzie później ogromnych opadów to powinien wystarczyć już do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Czym pryskacie na skrzypionke,mszyce w Pszenicy Jarej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam troche nie mogę się teraz tutaj odnaleść - ale cóż <_<

Mam pytanie opryskałem jare zboża w tym pszenice na robale (głównie mszyce ) środkiem - karate zenon

chciał bym wiedzieć jak on działa - tylko przez krótki czas (wytróje i odparuje) czy będzie chronił przez dłuższy czs? Bo u sąsiada nie pryskane więc spokojnie mogą sobie spowrotem zająć moje uprawy ;[ ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

To raczej mało możliwe, ma w kilku kawałkach w różnych miejscach więc musiałbym samolotem całą wioskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

U nas od rana pięknie leje :)

Chciałem się poradzić .Z różnych powodów nie dałem jeszcze drugiej dawki N -susza.

Pszenice mam w fazie liścia flagowego i wyczuwalny jest kłos w źdźble.

Sypać tak jak zwykle ok 200-230 kg saletry czy zmniejszyć co by nie przypaliło ziarna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Mam podobne pytanie, nie było 2 dawki N. Na pierwszą dawke poszło 100 kg mocznika. Teraz chciał bym dorzucić pewnie ze 150 kg mocznika, co by mieć już spokuj z 3 dawką. Wiem że saletrę stosuję sie jako szybki azot na wiosnę i gdy zachodzi pilna potrzeba, w celu też leprzego dokrzewienia. U mnie przenica jara Tybalt jest w fazie pierwszego kolanka. No i mocznik już mam, nie muszę kupować i kilogram N - 36,5zł koszatuje, taniej jak z saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

@Vrill w tej fazie na Twoim miejscu dałbym 100-150kg. Przypalić nie przypali bo czemu. Chyba że po deszczu dasz.

@maly to chyba nie ma co czekać. Oczywiście jeśli dasz przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

@Vrill w tej fazie na Twoim miejscu dałbym 100-150kg. Przypalić nie przypali bo czemu. Chyba że po deszczu dasz.

 

 

@silva może masz rację z tą dawką .Pewnie już nie zwiększę liczby ziaren w kłosie ale może spuchną :) a co do przypalenia -mi nie chodziło o przypalenie spowodowane przez sypanie na rośliny mokre tylko przypalenie ziarna spowodowane za dużą dawką N oraz ewentualnym powrotem upałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Wystąpił jeszcze jeden problem w mojej jarce. Wdarła się skrzypionka. Co polecacie na owady w pszenicy jarej, żebym mógł połączyć z nawozem i opryskiem na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Czytając odniosłem wrażenie, ze w tym roku to warunki pogodowe mi sprzyjają. Mrozy tylko delikatnie sie dały we znaki, a na brak wody tez nie mogą na razie narzekać. Zastanawiam sie nad 3 dawką w pszenic. poszyły dwie dawki po 200kg saletry, ostania jakiś miesiąc temu. Czy dawka 50kg saletry w tej fazie poprawi parametry, a przede wszystkim MTZ?

 

Zapomiałem napisac, ze pszenica zaczyna sie kłosic( zaczyna pekac pochwa lisciowa).

I jeszcze jedno jak bardzo duze straty pszynosza skrzypionki, i do jakiego zageszczenia szkodników mozna darowac sobie zwalczanie.

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Jaki fungicyd lub substancję czynną byście polecili na T3 w pszenicy ozimej? Na T1 był Input, a na T2 Prosaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tylko cyperkill to pyrytroid, i działa najskuteczniej w niskiej temperaturze, a ja chcę połączyć z fungicydem, który działa najlepiej w wyższych temperaturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

U1212 mieszaj epoksykonazol z metkonazolem

Ja robię litr Caramby+0,4 Duetu koszt 145zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ursus1991 ja stosowałem Fury wychodziło ok. 15zł/ha i Karate Zeon ciut droższe bo juz nic nie mieli. Miałem mszyce i skrzypionki i zboża juz uwolnione od szkodników bo było aż czarno od mszyc szczególnie w jarych natomiast skrzypionka najliczniej występowała na oziminach.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

U mnie grzyby jak i owady atakuja zboża na całego.. jakaś plaga w tym roku... Od 2 dni pada non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emer    0

Koledzy, mam pytanie, jakie produkty mieszacie, żeby powstał Wam Maraton? Słyszałem o takiej możliwości od sąsiada, ale On do końca nie pamięta. Ponoć wychodzi to dużo bardziej ekonomicznie. Chciałbym spróbować, ale nie wiem co zmieszać. Produkty z tymi samymi sub. aktywnymi, ale jakie dokładnie. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj