Polecane posty

krychu    153

wielkie dzięki, egzamin zawodowy coraz bliżej więc wszystko się przyda w szkole jak i również na gospodarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@gonzo może jakieś skrzypionki?

Albo wciornastek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Co myślicie o Bumper super 490 ec ? Chce nim prysnąć pszenicę jarą i będzie to jedyny zabieg na choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Tez myslalem o jednym zabiegu Bumper Super albo duetem na pszenice jarą. Ktoś z was ma doswiadczenia z tymi opryskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja na ozimą pszenicę daję na drugi i ostatni zabieg Topsin + Bumper 250 + odżywki + siarczan + mocznik. Szukałem Bumpera super ale nie było nigdzie u mnie w okolicy.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Panowie klosy pszenicy zaczynają wychodzić,a tu gość na polu-wciornastek.Sprawdzcie swoje plantacje.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Zauważyliście u Was skrzypionki na pszenicach jarych? Jaki polecacie środek aby je zwalczyć? Pszenica jest w fazie strzelania w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Stosowaliście panowie do tej pory jakieś środki na owady w pszenicach czy nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abudabi    0

Witam.

 

Chciałem dać na pszenicą jarą fungicyd z mocznikiem, 25kg/h dobra to jest dawka??. czy dać więcej. Szczerze pierwszy raz będę taki zabieg robił i nie wiem dokładnie. I jeszcze jak mieszać?? czy to nie ma znaczenia??

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak na jarą ale na ozimą dają taką dawkę , dodaj siarczan magnezu 5-7kg i powinno być ok.

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Zauważyliście u Was skrzypionki na pszenicach jarych? Jaki polecacie środek aby je zwalczyć? Pszenica jest w fazie strzelania w źdźbło.

 

ja już dwa razy trułem robactwo, jak są niskie temperatury to zwykłym peretroidem,może być bulldock, jak wyższe to np Bi 58, jest do cholery robactwa w tym roku, bynajmniej w moim regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Jako, że nigdy nie stosowałem nawozów azotowych w 3 dawkach, i w tym roku chce to zrobić pierwszy raz, chciałbym się doradzić kiedy rozsiać 3 dawkę. Pszenica dostała dwa razy po 200kg saletry, teraz zastanawiam się nad dawka pomiędzy 50-100kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przylaczam sie do pytania kolegi wyzej , kiedy wysiac 3 dawke? u mnie dodam muszelka sie juz klosi za kilka dni wszystkie klosy beda na wierzchu kiedy sypac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

1,2 litra antywylegacza razem z mirage nie zaszkodzi pszenicy jarej?? która jest w fazie koniec krzewienia a pierwsze kolanko rośliny 25cm wysokości, dziś właśnie poszedł ten zabieg i boje się że za wcześniej czy może mieć negatywny wpływ na plon zaznaczę że pszenica dostała już 90 kg N i w planie jeszcze około 60 kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Moja pszenica dopiero pokazała liść flagowy, a tam gdzie ja mróz poturbował to jeszcze jej do flagi trochę brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam zastosowalem antywylengacz w dawkach 0.7l/ha 03.04 2012 oraz 1.3l/ha 8.05.2012 zastanawiam sie czy moge dac jeszcze cerone albo moddus bo boje sie zeby mi nie wylozylo lanu.

prosze o wasza pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jak najbardziej. Jeśli jest zagrożenie że ma dużo wyłożyć to trzeba. Tylko pamiętajcie że jeśli damy za dużo regulatora niż powinniśmy to da to spadek plonów. Ktoś chyba tu kiedyś napisał że najlepiej jak 5% zboża na polu jest wyłożone. Znaczy to że wtedy jest odpowiednio dany antywylegacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Mam pszenicę jarą parabolę, przedsiewnie dałem jej tylko 150kg/ha polifoski 6 więc nie dostała dużo azotu, postanowiłem w fazie 3 liścia sypnąć jej 150kg/ha saletry 34N, myślę teraz nad drugą dawką z tymże obecnie ona ma kolanko już około 5cm nad ziemią, czy w tym momencie nawożenie saletrą przełoży się na lepszy plon? Czy to już może być kasa wyrzucona w błoto ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Efektywność zastosowania regulatorów wzrostu sprawdza się na podstawie wysokości łanu względem wysokości pierwotnej danej odmiany,oraz grubości żdzbła.Należy też pamietać iż opużnienie siewu powoduje skrócenie wysokości łanu samoczynnie.

@Wikus.Niewiem w jakiej fazie jest twoja pszenica.Jeżeli flagówka w pełni wykształcona i klos lada chwila wyskoczy to cerone 03l/ha,bo na modus to już za puzno,mógłby być problem z wykloszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki za porade @Silva , mam jeszcze jedno pytanko bo zastosowalem attribut 60g/ha miotla stanela ale ostatnio jakby odbila , wysokosc tak jakby 1/5 pszenicy czy poprawic to czy do zniw ona nie wyjdzie mi nad pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Mam pszenicę jarą parabolę, przedsiewnie dałem jej tylko 150kg/ha polifoski 6 więc nie dostała dużo azotu, postanowiłem w fazie 3 liścia sypnąć jej 150kg/ha saletry 34N, myślę teraz nad drugą dawką z tymże obecnie ona ma kolanko już około 5cm nad ziemią, czy w tym momencie nawożenie saletrą przełoży się na lepszy plon? Czy to już może być kasa wyrzucona w błoto ?

 

Syp, teraz jeszcze na plon pójdzie. U nas większość rolników (tych dużych) tak robiło ja skończyłem sypać w tym tyg, bo nieco później siana i padał deszcz to się nawóz rozpuścił . Pszenice wyglądają bardzo ładnie.

 

Ja się zastanawiam w jakiej fazie jechać z fungicydem w jarej (jeden zabieg planuje), teraz jest pierwsze kolanko i wygląda bardzo zdrowo i co dać, bo myślałem nad duetem ewent falconem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

oba te środki zawierają to samo i taką samą ilość subst czynnej która nazywa sie DIMETOAT tu i tu okres karencji jest 21 dni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj