Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no jakas dziwna ta muszelka tonacja i osetka oraz sasiadow pszenice maja liscia flagowego dopiero a klos w srodku taki malutki a w mojej muszelce klos juz gotowy dom wyjscia prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvasyl    0

Czy zabieg fungicydem można połączyć z mocznikiem i odżywką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ile dajecie mocznika i siarczanu magnezu na oprysk dolistny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

na zboża jare w tej chwili (1-2 kolanko): 30kg mocznika, 7kg siarczanu i do tego inne pierwiastki i antywylegacz jeśli potrzeba, to wszystko na ok 330L cieczy/ha. Oprysk oczywiście wieczorkiem, wczoraj po 18 wyjechałem.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44
Napisano (edytowany)

panowie ma problem w pszenicy ozimej...pryskałem ją mocarzem 75 wg i przepuścił mi trochę przytuli. Czym to teraz opryskać...żeby było w miarę tanio?

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10
Napisano (edytowany)

Teraz przytulię to tylko starane lub grodyl

 

Ale ten grodyl w powyższym linku bardzo tanio wychodzi, bo jakieś 16zł /ha, a normalnie przy paczce na 1 ha to ok 60zł. Trochę to dziwne.

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Co myślicie na liście flagowego by dać Yamato a na klosa falcon w ozimej? Wcześniej poszedł mirage + bumper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na T2 chyba dobra będzie nowość od Syngenty o nazwie Seguris 215 SC, ale nie znam ceny tej nowinki i czy w ogóle jest już dostępna w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10
Napisano (edytowany)

Mam pytanie odnośnie dolistnego nawożenia. Jest ważna kolejność mieszania nawozów, tzn. Mocznik, potem siarczan magnezu potem gotowy nawóz np. insol.A co jeśli pryskam i zostanie mi z 50 litrów zrobionej już tak mieszanki, i chcę do niej dorobić do pełnego opryskiwacza, bo nie opłaca mi się zaczynać nowego przejazdu, bo długie pole? Czy może być jakiś niepożądany efekt wtedy w pszenicy?

 

A jak to jest? Czy można pryskać nawozami na rosę? Bo planuję dzisiaj wieczorem opryskać.

 

A propo przytulii. Ja dawałem 20g Grodylu, w wykłoszonym pszenzycie, pszenicy i Jeczmieniu i przytulia była wyższa nawet miejscami od zbóż, i ładnie ją spaliło.

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

zawsze Ci cos zostaje w opryskiwaczu<w pompie .przewodach> czy wypryskasz z beczki do zera czy bedzie w niej 50litrow. Nic sie nie martw i dorabiaj ciecz , odejmij z nowej dawki to co Ci zostało w beczce.

PS. mnie uczyli zeby najpierw dawac siarczan magnezu a potem mocznik ,bo rozpuszczanie siarczanu to reakcja egzotermiczna a mocznika endotermiczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

No właśnie różnie mówia, z tym mieszaniem. Na stronie intermagu też pisze, ze najpierw siarczan, a potem mocznik. Ale mam namoczony juz mocznik od środy, i w te beczki później wsypie siarczan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

W fazie lisicia flagowego maksymalne stezenie mocznika jest 5-6%?

Planuje jutro poleciec Sirczan magnezu 5kg+mocznik 10kg+ekolist mikro 2l+falcon 0,6l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

amistar + artea będzie dobra mieszanka na pierwszy zabieg fungicydowy w pszenicy jarej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Mi się też wydaje że za drogi interes, dlatego proszę napisz mi połączenie najlepsze na T1, chce mieć połączenie dwóch środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pszenica jara bbch 24, jest w niej troche chwastow, pojawia sie rdza brunatna. Powiedzcie czy bedzie ok jak dam teraz herbicyd + falcon do tego jeszcze np ekolist i ccc? Czy to nie za duzo jak na jeden zabieg? Czy w ogole w tej fazie bedzie ok to co tu wypisuje?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Napisano (edytowany)

ups

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie moja pszenica muszelka sie zaczyna klosic i miotla mi wyskoczyla sporo jej moge jeszcze to opryskac puma albo axialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

@krychu.Pasio podal dobre mieszanki.bo artea+ amistar katastrofalnie drogo.Ja mam zostawioną artea na T3,w dawce 06l/ha.

Majes.Zrób najpierw herbicyd,a za pare dni reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Na pume ostatni moment chyba jak się zaczyna kłosić. A axial to nie wiem czy można w takich fazach stosować. Opryskałem w sobote pszenice jarą fungicyd + mikro + mocznik + siarczan magnezu. i na uwrociach gdzie wolniej jechałem troche popaliło. Widać taki brązowy kolor miejscami jak patrzy sie pod słońce. Mocznik 8%, siarczan 2,5%. Pogoda była w sam raz, około 22 stopnie. Czy to po 24 godzinach jest najgorszy moment i będzie się już teraz poprawiać czy spodziewać się, że będzie jeszcze gorzej dziś wieczorem jak pojade obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

jak rozróżnia się fazy rozwojowe zboża ? Np. kiedy wiadomo że jest BBCH 32, cm to są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj