Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Boniar    8

a ja tak odbiegnę od tematu fungicydów :)

Panowie czym na dzień dzisiejszy mogę poprawić na chwasty w pszenicy na moment gdy już widoczny jest liść flagowy?

przyznam się że przegapiłem w paru miejscach i są jednoliścienne (trochę miotły) chyba a i przytulia się znajdzie...

na jesień poszedł glean z legato;

wiem że już późno ale chciałbym poczyścić ale tak żeby nie zaszkodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no z miotłą to raczej już nic nie wiem czy z czymkolwiek coś zrobisz skoro już jest liść flagowy ja kiedyś dość pózno poprawiałem sekatorem przytulię ale jednoliściene to raczej nic wg mnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

może babka w pszenicy :-)

a wracając do tematu, po paru deszczach i ciepłych nocach pszenice zaaatakowałłłłł bo inaczej tego się nie da opisać mączniak.

takiego czegoś jeszcze nigdy nie widziałem. Cały spód roślin jest mega obłożony. Na T1 pryskaliśmy już dość dawno.

Jak myślicie jest sens poprawiać tym samym? połączyć 1 zabieg jako t2/t3 czy moze rozbić na oddzielne zabiegi?

czym w przypadku połączonej kombinacji, czym w przypadku rozdzielnego t2 i t3. Na najbliższe dni znów zapowiadają idealną prognozę - deszcz i ciepło.

 

Miałem to samo 1,5 tyg temu zauważyłem mączniaka, miałem nawet fotke w galerii pszenica była obsypana jak nigdy dotąd szczególnie właśnie dolne liście masakra poprostu. Zastosowałem Mirage i Tarcze Łan.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4
Napisano (edytowany)

a ja tak odbiegnę od tematu fungicydów :)

Panowie czym na dzień dzisiejszy mogę poprawić na chwasty w pszenicy na moment gdy już widoczny jest liść flagowy?

przyznam się że przegapiłem w paru miejscach i są jednoliścienne (trochę miotły) chyba a i przytulia się znajdzie...

na jesień poszedł glean z legato;

wiem że już późno ale chciałbym poczyścić ale tak żeby nie zaszkodzić :)

 

Na miotłe w fazie liscia flagowego Axial 0.3l/ha

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Opryskałem wczoraj ok 18 00 2 ha pszenicy ozimej mustangiem forte i protugon na miotłe i dzisiaj od rana pada deszcz. Czy coś z tego będzie czy może czeka mnie poprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Kolego Boniar, ja w zeszłym roku pryskałem pumą jak już pszenica była wykłoszona bo wyczyniec odbił i załatwiła go i pszenicy sie nic nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Pytanie nie wtym temacie ale dotyczące środków grzybobujczych do "handlowca" mam nadzieję że nie będziesz miał za złe takiego nazewnictwa

Dawałem acanto wczoraj około 19 godziny na rzepak póżno bo razem ze środkiem na robaczki temperatura była około 14 stopni podczas zabiegu w nocy a właściwie nad ranem było 3 stopnie i dziś już cały dzień ponad 10 czy to wystarczy na wchłonięcie środka

Ale żeby nie było całkiem nie na temat to dodam że wcześniej robiłem też zabieg Falconem na zimowe zboża ale temperatura była sporo wyższa 16-18 stopni i o ten zabieg sie nie obawiam bardziej o to czy ta stobiluryna dobrze zadziała na rzepak i co to znaczy dobrze sformułowany fungicyd ?

Myślę, że acento powinno się wchłonąć po 3-4 godzinach, nie obniżając efektu działania. Jeśli chodzi o formulację fungicydu to są to wszystkie dodatki, które oprucz substancji aktywnej producent dodaje do preparatu w celu poprawy skuteczności. Mam tu na myśli substancje polepszające wchłanianie, przyczepność, różne zwilżacze. Zwykle to największy sekret producenta. Ta cecha wyróżnia produkty markowe i generyki, mimo takich samych substancji aktywnych efekt działania oryginału jest lepszy.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Witam potrzebuje małej porady panowie, co byście domieszali do Bumpera-już został zakupiony (propikonazol 250g w litrze) na pierwszy zabieg w ładnej pszenicy jarej prewencyjnie??

Po głowie mi chodzi żeby dokupić coś z tych srodków: Topsin M (tiofanat metylowy 500g w litrze) ewentualnie Mirage ( Prochloraz 450g w litrze) badź Leander ( fenpropidyna 750g w litrze)

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, czy ktoś stosował takie mieszaniny? Lepiej było by zmieszać te 4 środki w mniejszych dawkach, czy np. dokupić tylko Topsin M i zrobić mieszaninę: 0.5l bumper + 1l Topsin?? Oczywiście razem z fungicydami do opryskiwacza pójdzie jeszcze siarczan magnezu, basfoliar i najprawdopodobniej modus. Podpowie ktoś z doświadczeniem jak to mądrze połączyć ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Ja na pierwszy zabieg w jarej zrobiłem to samo co w ozimej.Mondatak 06+04 bumper i musze powiedzieć że w przypadku ozimej nie mam problemów z nawrotem np mączniaka,fakt poszedł juz falcon 06 z ponad tydzień temu który tez w swoim spektrum działania ma zwalczanie tego patogena.Ja na twoim miejscu dałbym Mirage+ bumper.mirage to to samo co mondatak.Dobrze w pierwszym zabiegu podać prochloraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10
Napisano (edytowany)

Miałem zastosować na pszenicę jarą ochronę na choroby jednozabiegową, lecz widzę, że zaczynają już sporadycznie wychodzić rdze i mączniak. Co proponujecie na T1 i T2. Coś skutecznego i w miarę niedrogiego. Co myślicie o Bumperze super na T1 lub Artea? A na T2 Falcon? Podawajcie swoje propozycję. Jakie w ogóle substancje aktywne najlepsze na T1, i T2, lub jakie mieszanki substancji. Dopiero zaczynam zabawę z ochroną grzybową. Dodam, że pszenica była zaprawiana Vitavaxem, a obecnie znajduje się w fazie pierwszego kolanka, lecz miejscami jest ono jakieś 2-3cm nad węzłem krzewienia, a miejscami nie wyczuwalne jeszcze kolanko.

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Mam pytanko wymarzło mi po zimie troche pszenżyta i pojeździłem bronami ciężkimi kilka razy po wymarzniętym i zasiałem pszenicę jarą i teraz pszenica jest już duża prawie po kolana gdzie niegdzie i chwastów prawie nic nie ma sporadycznie i moje pytanko czy muszę pryskać na chwasty wyjdą chwasty później jak już taka pszenica duża jest?tak sobie myślalem że bronami chwasty zniszczyłem ale niewiem dlatego poradźcie cosik :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie ma chwastów to nie pryskasz, duże zboża, rzepaki czy ogólnie uprawy potrafią już sobie zagłuszyć malutkie chwasty.

Nie ma chwastów to nic nie rób - chodź tylko w pole i oglądaj - jak się coś zacznie dziać to będziesz reagował.

 

Ja w przesianym jęczmieniu opryskałem tylko 10% pola - w miejscu gdzie wywaliło place ostrożenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Ja na pierwszy zabieg w jarej zrobiłem to samo co w ozimej.Mondatak 06+04 bumper i musze powiedzieć że w przypadku ozimej nie mam problemów z nawrotem np mączniaka,fakt poszedł juz falcon 06 z ponad tydzień temu który tez w swoim spektrum działania ma zwalczanie tego patogena.Ja na twoim miejscu dałbym Mirage+ bumper.mirage to to samo co mondatak.Dobrze w pierwszym zabiegu podać prochloraz.

 

bumper super zawiera prochloraz, jest to gotowa mieszanina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Są jakieś przeciwwskazania do stosowania miedzi i manganu na liść flagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

 

bumper super zawiera prochloraz, jest to gotowa mieszanina.

ale musi byc SUPER.

jest też bez końcówki SUPER i zawiera sam propikonazol.

 

Trzeba uważać, bo można się przejechać myśląc ze oba środki to jest dokładnie to samo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dokładnie co kolega yacenty opisał.nie bylo by sensu mieszać srodków z tą samą substancją czynną,chyba ze w celu obnizenia kosztów.

Pytanie do kolegów yacenty i miszka31 i ogólnie do wszystkich.Chlopaki czy są juz tkzw. podchody przedstawicieli firm skupujących zboza w waszych regionach,jakie ceny pszenicy przewidujecie po sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pszenica paszowa 700zł/t netto padła taka propozycja pszenica oczywiście ze zbiorów 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10
Napisano (edytowany)

A wiecie może jakie substancje najlepsze na T1, oraz T2, oraz co lepsze na T1 artea czy bumper super? A może Falcon na T1 a bumper lub artea na T2

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0
Napisano (edytowany)

A co sadzicie o Cappalo na pierwszy zabieg w pszenicy jarej tak zapobiegawczo, czy jest inny srodek o podobnym skladzie a np tanszy.

Mozna rozumiem cappalo laczyc z siarczanem magnezu, mocznikiem i jakimis mikroelementami?

Edytowano przez MaarassK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graczol    0

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie fungicydów - wczoraj wieczorem pryskałem pszenicę jarą mieszaniną tilt turbo 0,7l/ha(propikonazol 125+ fenpropidyna 450) + orius (tebukonazol 250) 0,7l/ha + prewentor 0,2l/ha ( adiuwant do agrochemikaliów) skończyłem około 20:30 a nad ranem około 5 był przymrozek. Na ile oprysk zdążył się wchłonąć? od czego zależy czy wchłania się kilka godzin czy półtora dnia? dodam że stosowany zapobiegawczo, ale przedplonem była pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ale musi byc SUPER.

jest też bez końcówki SUPER i zawiera sam propikonazol.

 

Trzeba uważać, bo można się przejechać myśląc ze oba środki to jest dokładnie to samo

 

dlatego napisałem SUPER, by poinformować że jest gotowa mieszanka prochlorazu z prpoikonazolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie u mnie muszelka powoli sie bedzie zaczynac klosic za kilka dni moge jeszcze ja moddusem usztywnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

tak szybko będzie sie klosić. U mnie to dopiero pszenżyta zaczynają sie kłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj