Polecane posty

proxy8441    248

ja z fungicydów zastosowałem Mirage i Tarcze Łan razem i na tym koniec.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Kolega miszka31 zasugerował odpowiednią myśl.Im wyższe nawozenie N tym ochrona powinna być dokładniejsza,ponieważ może się zdażyć iż odpowiednio skrucimy,a nasza pszenicha i tak pójdzie spać z powodu braku ochrony żdzbła i powali ją łamliwość.Także ta ochrona jest nie unikniona.

Dajcie jakieś fotki waszych pszenic,ja wrzuce w niedziele.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Napisano (edytowany)

miszka zobacz sobie jakie mam w mojej galerii masz, nie licze na plon większy niż 4t/ha IV i V klasa :( więc nie pakuje sie zbytnio w ochronę, choc musiałbym kiedys spróbowac ochronić łan od A-Z i porównac plon zarazem sprawdzić czy zabiegi nie wyszły drożej niż wartość nadwyzki plonu. Co bys poradził.

 

akacja

miszka

tu macie moją :

 

http://www.agrofoto....-ozima-tonacja/

http://www.agrofoto....-ozima-tonacja/

http://www.agrofoto....-ozime-grenado/

http://www.agrofoto....-ozime-grenado/

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Bardzo ładna,choc widać iż wylecialo troche obsady po zimie,mozesz nadrobić na mtz-ecie podając jej troszke N podczas nalewania ziarna.Ale na moje oko 4t powinna wydac.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Pierwszy zabieg od chorób był nie żebym chciał wszystko na raz załatwić jednym zabiegiem na pierwszy rzut poszedł INTIZAM czy jakoś tak nie wiem czy nie pomyliłem kolejności liter w nazwie i drugi zabieg chciałem czymś o szerszym zakresie działania a trzeci stoi na dzień dzisiejszy pod znakiem zapytania czas pokarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Odpowiedni tok myslenia,tak trzymac.proponuje falcon ma szeroki zakres działania choć pomija ochronę żdzbła,ale żdzbło ochronione w pierwszym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

W pszenicy etafon powinno sie stosowac od momentu pojawienia sie liścia pod flagowego do momentu pojawienia sie liscia flagowego.W tym momęcie na pewno wplyniesz na ilość pieterek w kłosie,ale cóż jezeli istnieje ryzyko wylegnięcia,nie ma wyjścia.Proponuje zmniejszyć dawke z 05l/ha na 03l/ha i wykonac zabieg w dzień słoneczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Popryskałem pszenicę jarą linturem. Mam w niej dużo rzepaku, gdyż jest zasiana po wymarzniętym rzepaku. Pryskana była w środę, i widzę że chwasty żółkną, lecz nie rzepak. Po jakim czasie powinno już coś widać na rzepaku? nie wiem czy pryskać jeszcze raz? Dodam że rzepak ma z jakieś 80-90cm wysokości, mniejszy też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

W pszenicy etafon powinno sie stosowac od momentu pojawienia sie liścia pod flagowego do momentu pojawienia sie liscia flagowego.W tym momęcie na pewno wplyniesz na ilość pieterek w kłosie,ale cóż jezeli istnieje ryzyko wylegnięcia,nie ma wyjścia.Proponuje zmniejszyć dawke z 05l/ha na 03l/ha i wykonac zabieg w dzień słoneczny

 

 

Czemu ma wpłynąć na ilość pięterek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Bardzo ładna,choc widać iż wylecialo troche obsady po zimie,mozesz nadrobić na mtz-ecie podając jej troszke N podczas nalewania ziarna.Ale na moje oko 4t powinna wydac.pozdrawiam.

 

też mi się tak wydaje, zobacze może rzuce na kłos z 25-30kg N/ha, no zima ją troche a nawet bardzo przerzodziła zobaczymy.

przy tym plonie radziłbyś jeszcze drugi zabieg fungicydowy? Przedplonem był rzepak.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafco1991    7

panowie co mozna by zastosować jeszcze aby dokrzewic pszenice ozimą rośliny maja po 2-3 silne pędy ale pod spodem jest jeszcze kilka mniejszych jak je pobudzic do " działania" ?


Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

widać ze trochę azotu jej brakuje moje pszenice to aż granatowe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

spokojniie u mnie to samo trzeba trochę czasu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie nie wyrabiam z czasem i mam pytanie czy mogę zastosować mocznik ok.15 kg/ha + siarczan magnezu + odżywki i fungicyd na mokre rośliny tzn, rano lub wieczorem gdy jest rosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Lepiej nie chyba że są to pojedyńcze krople miejscami. To może sie okazać lepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czyli jak ktoś pisał wcześniej jeśli przedwczoraj zastosowałem duett ultra to było wyrzucenie pieniędzy w błoto skoro przeleciała mi faza na zabieg t1? bo dałem mocznik 5 kg insol 1,5 kg cerone od 0,33- 0,66 i duett. Wiem że się spóźniłem ale po śmierci taty ciężko mi ogarnąć terminy i jeszcze wesele siostry, a zboże nie poczeka :( prysnołem ok 10 ha pszenicy i 10 pszenżyta taką mieszaniną i skoro na podstawe źdźbła nie podziała to cerone nie pomoże na wyleganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

panowie co mozna by zastosować jeszcze aby dokrzewic pszenice ozimą rośliny maja po 2-3 silne pędy ale pod spodem jest jeszcze kilka mniejszych jak je pobudzic do " działania" ?

 

Medax Top 0,5l/ha tani to on nie jest ale efekt gwarantowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

moddus 0,4l/ha lub ProteQ. ja co roku stosuje, fakt droższe rozwiązanie ale ważne że efekt jest. Nie bawie sie w antywlegacze typu stabilan antywylegacz lub ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Moddus też polecam, ale mieszanie cerone z grzybówką nie za bardzo jak się nie trafi z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

@jacek472.Nie do konca może być tak iż twój zabieg to wyrzucenie pieniędzy w bloto.wszystko zalezy od kondycji,stanu a przede wszystkim intensywnosci porażenia przez choroby twojej plantacji.Pisząc wczesniej iż zabieg T1 jest zabiegiem nieuniknionym miałem na myśli produkcje intansywną a przede wszystkim nawożenie N powyżej np.120 w czystym składniku.Przy wysokim nawożeniu azotowym i poniesionych z tym kosztów nikt nie zaryzykuje strat w wysokości 30%do 50% produkcji[potencjalnego plonu],co mogą wywołać choroby podstawy żdzbła[łamliwość],zamieranie dolnej części,brak mozliwosci podrania skladników a w końcowej fazie wyleganie.Co w dalszej częsci wiąże się z utrudnionym zbiorem,gorszymi parametrami ziarna,porastanie itd.Tym bardziej iż środki do zabiegów t1 są stosunkowo tańsze niż te potrzebne do puzniejszych zabiegów.Zastosowałes duett ultra który w spektrum działania ma zapobieganie lub zwalczanie mączniaka,septoriozy,rdzy.Ale brak w nim ochrony żdzbła.Jednak miejmy nadzieje że ta choroba u ciebie nie wystepuje,czego ci szczerze życzę oraz bardzo współczuję w związku z zaistniała sytuacją rodzinną.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak napisał kolega wyżej tylko sie podpisać ważnym elementem przy chorobach podsuszkowych czyli podstawy źdżbła jest oczywiście płodozmian także jeżeli bardzo intensywnie nie nawozisz i nie siejesz po sobie zbożowych to spokojnie na drugi raz pamiętaj dać jakiś prochloraz karbendazym itp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj