Polecane posty

farmermf    80

Reweler+Rubric w tamtym roku szło, dawek nie pamiętam, ale cos w ten deseń pewnie pójdzie.Kwestia która i w czym strubiluryna najtaniej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

@kodzi Jeśli załatwiłby owies głuchy to super sprawa. Cenowo dużo taniej od Pumy i Axiala.

Daj za miesiąć znać na forum jak podziałał Lancet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

witam. Juz miną tydzien jak potraktowalem plantacje pszenicy i pszenzyta srodkiem lancet plus w dawce 25g a zielsko nic nie reaguje dalej jest zielone i malo tego dalej sobie rosnie. Po jakim czasie ten srodek zacznie dzialac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja stosowałem lancet 200g/ha plus olstic 1l/ha i nawet wyrośnięte chwasty położyło a w takiej mieszance ze wspomagaczem także owies głuchy padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

witam. Juz miną tydzien jak potraktowalem plantacje pszenicy i pszenzyta srodkiem lancet plus w dawce 25g a zielsko nic nie reaguje dalej jest zielone i malo tego dalej sobie rosnie. Po jakim czasie ten srodek zacznie dzialac?

Chłopie Lancetu daje się 200g/ha + Olstick'u 1l/ha.

U mnie już 3 dni po zabiegu wszystkie chwasty zrobiły się żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Oczywiscie wszyscy macie racje lancetu daje sie 200g a nie 25 tak jak to przez pomylke dalem ja, juz wszystko opryskalem jeszcze raz i teraz tylko czekac az zielsko zginie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mam pytanie odnośnie uprawy pod pszenicy. Zauważyłem to niedaleko u ludzi którzy mają z 800ha. Mają siewnik sulky 6m ale redlice ustawione są tak że nie są w równej odległości tylko po 2 bliżej niż normalnie odstęp i znów 2 (kolejne odstępy od siebie odpowiednio są takie około: 15cm, 9cm, 15cm, 9cm itd.). Ale ogólnie redlic jest tyle samo prawie co w normalnym? Słyszałem że dzięki takiemu ustawieniu pszenica lepiej sie krzewi i łatwiej walczyć w takiej pszenicy z grzybami oraz chwastami. Spotkaliście sie z czymś takim? Praktykowaliście? Może warto poprzestawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem, w galerii kiedyś że ktoś miał tak ustawione, ale z tego co pamiętam to mniejsza różnica była między rzędami. Ogólnie oryginalnie to chyba siewniki Horch Prono tak mają, ale nie ręczę za tą ciekawostkę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Napisano (edytowany)

słuchajcie chciałbym zastosowac fungicyd w Pszenicy Ozimej planuje tylko jeden zabieg wiem że jest to symboliczne ale chciałbym jej chociaż jednym zabiegiem pomóc. Pszenica mocno ucierpiała w zimie na dzień dzisiejszy na jednym kawałku 75% przezimowania a na drugim ok. 80-85% chwasty powoli usychają już (2 tyg od zabiegu) Pszenica wybiła w pędy. Przedplonem był rzepak ozimy jest ładna rośnie na IVa IVb i V klasie zakładam plon 4t w porywach do 5 na mokrzejszych stanowiskach.

 

Kiedy, co i w jakiej dawce najlepiej zastosować przypomne że ma to być tylko i wyłącznie jeden zabieg. Myślałem o zwykłym tebukonazolu. Typu Riza, Tebu.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tebukonazol na raz wg mnie raczej za mało. Za krótko działa. Falcon wg mnie. Albo jakiś inny wieloskładnik. Czy nawet Duet

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Zastanawiam się nad herbicydem na pszenicę jarą i chciałem się zapytac czy znacie może ceny poniższych środków?

 

Factor 360sl

Mustang 306Se

Lintur 75 wg

Aminopieliki : D450SL; Tercet 500SL; Super 464SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Można pryskać Pumą na Pszenice Jarą? i czy można mieszać z Mustangiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Można pumą pryskać pszenicę jarą i raczej można ja mieszać z mustangiem ale najlepiej zapytać w sklepie czy można mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

mi kiedyś odradzali mieszanie tych 2 środków. Lepiej już z attributem, atlantis, apyros.

Też mam kupiony mustang i pumę na jęczmień i będę osobno pryskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam pytanie odnośnie T2 - co dać? Na pierwszy zabieg dałem bumper + gwarant, teraz myślę o dobrym II zabiegu w okolicy liścia flagowego. Co było by dobre lub jakaś mieszanka dwóch środków aby nie pryskać trzeci raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mam problem z moja pszenica ozima otoz na kawalku ok 6 ha jakies 2 ha pszenicy robi sie zółte liscie zaczynaja żółknąć od końców do srodka rosliny. Co to moze byc czy czegos brakuje w glebie czy to jakis grzyb???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Panowie chcialbym wysiac 2 dawke na pszenice , w dzien jest ok 30 st .jakbym chcial siac pod wieczor to moge siac , zeby jej czasem nie poparzyc (saletra amonowa) ?

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Panowie mam problem z moja pszenica ozima otoz na kawalku ok 6 ha jakies 2 ha pszenicy robi sie zółte liscie zaczynaja żółknąć od końców do srodka rosliny. Co to moze byc czy czegos brakuje w glebie czy to jakis grzyb???

Znasz pH gleby w tym miejscu? Może być to objaw braku magnezu, a co za tym idzie gleba wymaga wapnowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Panowie chcialbym wysiac 2 dawke na pszenice , w dzien jest ok 30 st .jakbym chcial siac pod wieczor to moge siac , zeby jej czasem nie poparzyc (saletra amonowa) ?

 

 

Myśmy włśnie skończyli siac temp. <30 stC na pszenice i pszenżyto poszła saletra i zeszłoroczny salmag 40kg N/ha wilgoć sobie trzymie pod spodem także myśle że przy takiej dawce nic im nie będzie.

 

BASF co bys polecił na T1 tylko i wyłącznie jeden zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej zastanawiam się tez nad pszenzytem mam krótkosłome jest ładne dlatego chciałbym cos może mu pomóc ochroną grzybową tyle ostatnio czasopism czytałem na temat opłacalności ochrony pszenzyta.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj