Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilmkm    17

napewno lepiej chwasty wczesniej zwalczyc i dopiero po kilku dniach z odzywka wjechać, chwasty nie będą się wzmacniać odżywką

chyba że pszenica bardzo potrzebuje odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Chłopaki.Na początku zwalczyć chwasty a dopiero odżywki,odstęp zabiegów uzależniony od stosowanych środków herbicydowych.Niektóre herbicydy działają bardzo szybko efekty zabiegów widać już po kilkunastu godzinach lub kilku dniach,a u innych po kilkunastu dniach np granstar.Jeżeli widać zamieranie chwastów można wieżdzać z odżywkami lecz należy pamiętać o tym, aby podać odżywki w momencie najwiekszego zapotrzebowania roślin w składniki,czyli w fazie od końca krzewienia.Oczywiście można wcześniej lecz ich efektywność stosowania będzie mniejsza,wiadomo im więcej masy zielonej tym lepsze pobieranie dokarmiania dolistnego.Gomel@ asahi to biostymulator mozna podać tak jak i kelpak.ale co do efektywności stosowania w zbożach bym się zastanowił.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gamel30    0

oki.dzięki za porady.jutro startuję z walką chwastobójczą, a później odżywka.raz jeszcze wielkie dzięki.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie jaki dobry jest środek na przytulię i rumian w pszenicy ozimej? Czy wybrać lancet czy huzar a może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Pume można stosować z Mustangiem?

 

Nie można, Też będe tymi środkami pryskał jęczmień, ale najpierw mustangiem a później pumą po 3 dniach. Ponoć mustang z Axialem można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Granstar jest słaby na przytulię, a poza tym na etykiecie pisze że jest średni wrażliwa. Najlepsze na przytulię to starane i grodyl. Dobry też jest factor i lintur, ale te dwa pierwsze najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Najlepsza a na pewno najtańsza na przytulię jest Aurora :) .

W zeszłym roku zastosowałem Pumę i Mustang Forte razem we wczesnym stadium rozwoju. Efekt owies przystopował, słaby ale się wykłosil.

Puma z Mustangiem nie idzie, w tym roku nie kombinuję tylko jade z Sekatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Panowie jaki dobry jest środek na przytulię i rumian w pszenicy ozimej? Czy wybrać lancet czy huzar a może coś innego?

 

Po Mustangu Forte przytulia 9 - 10 okółków już zdycha porządnie, rumian po 24h stracił kolor, teraz jest już pięknie żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

grodyl i starane zwalczą przytulie, nawet jak zboże isę wykłosi i przytulia będzie wysokości zboża. Pryskałem tymi środkami w takich fazach i ładnie wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holi    0

Witam,

Wczoraj ok 13. pryskałem pszenicę mocarzem (0,2kg) + apyros (13g) + olemix (1l) + antywylegacz (1,2l - pierwsza dawka).....i pech chciał że jak kończyłem to zaczęło padać tak ok 15min, potem wyszło słońce tak na ok 1,5h i znowu się rozpadało (można nawetpowiedzieć ze nawet lało) przez ok 0,5h potem do wieczora już była piękna pogoda..... jak myślicie chwyci oprysk? czy raczej przygotować się na drugie podejscie?

pozdr

PS. Nie tylko ja unas wczoraj pryskałem....na polach widzialem jeszcze dwa lub trzy opryskiwacze...

Edytowano przez Holi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Na przytulie najlepszy jest chyba grodyl i starane, załatwiają ja w każdej fazie. Grodyl załatwi również rumian.

 

Lepsza będzie mieszanka Mustang 0,6l + izoproturon 1000g + starane 0,2l, czy Mustang forte 1l + izoproturon 1000g? Dodam ze zależy mi na zwalczeniu dużej przytuli ma już około 10 okułków. Co dodać do mustanga na jednoliścienne na kawałku poturbowanym przez mrozy? cześć pola wygląda tak jakby dopiero co powschodziła pszenica.

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam na przytulie starane lub tomigan w dawce 0,2l na ha nawet na liścia flagowego koszt dwadzieścia parę zł co najważniejsze nie uszkadza pszenicy sprawdzone działa grodyl przy dużej przytuli 40 gram ponad 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

to prawda odradzam mieszanie pumy z czym kolwiek obniża się skuteczność, niestety spraktykowane 2lata temu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Witam,

Wczoraj ok 13. pryskałem pszenicę mocarzem (0,2kg) + apyros (13g) + olemix (1l) + antywylegacz (1,2l - pierwsza dawka).....i pech chciał że jak kończyłem to zaczęło padać tak ok 15min, potem wyszło słońce tak na ok 1,5h i znowu się rozpadało (można nawetpowiedzieć ze nawet lało) przez ok 0,5h potem do wieczora już była piękna pogoda..... jak myślicie chwyci oprysk? czy raczej przygotować się na drugie podejscie?

pozdr

PS. Nie tylko ja unas wczoraj pryskałem....na polach widzialem jeszcze dwa lub trzy opryskiwacze...

 

Obawiam się, że w tym przypadku konieczne będzie powtórzenie zabiegu. Po Pańskim opisie wnioskuję, że żaden z produktów nie miał czasu na wchłonięcie się. Polecam następnym razem sprawdzić dokładną prognozę pogody na http://www.agro.basf.pl/agroportal/weather/pl/weather.action bądź też na http://meteo.icm.edu.pl/


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dziś pytałem i tak : Axial 1l 360zł, Mustang Forte 70zł/litr a Lintur 55zł 150g

 

mowa teraz o jarym jęczmieniu i pszenicy pujdzie Axial na 100% czyli 0,3l/ha + 1l Mustangu lub 130g Lintura tak pisaliście dobre dawki? Będe środki mieszał i jeden zabieg pujdzie cena przemawia za Linturem + jeszcze dawka 130g czyli cena jeszcze zmaleje na ha można bez problemu stosować Axial 0,3l + Mustang Forte 1l? i Axial 0,3l + Lintur 130g? nie za mało Lintura?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Co do dawki lintura to ci nie powiem, bo nie stosowałem. Natomiast Axial 0,3 plus mustang 1l jak najbardziej. Ja kupiłem opakowania litrowe po 310zł troche drogo twoje wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

no drogo może temu że na śląsku pryskał ktoś Linturem + Axial? Jaki efekt jakie dawki?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Ale na axilu jest informacja ,że zboża jare dawka 0,8 l a więc, czy 1 litr nie zaszkodz?Ponadto piszą, żeby nie mieszać sulfonylomocznikowymi preparatami, a takim chyba jest mustang.

 

Oj przepraszam ,chodziło mi o lintur.

 

I oczywiście 1 litr mustanga nie axiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie mieszanica prorok+tebu na t1 byla by dobra w pszenicy ozimej? bo mam cos kolo 0,5-0,7l proroka z tamtego roku i jakos chce go wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

radi napisz jeszcze raz.

 

Pryskałem pszenice i pszenzyto ozime Huzarem i jak narazie chwasty zółkną, nawet fiołek a jest w średnio wrażliwych już się bałem że nie weźmie go ale odpukac powoli żółknie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

No tak, trochę namieszałem.Chodzi mi o to czy nie za duza dawka mustanga 1 litr, gdy na jare piszą 0,8.Druga sprawa w przeciwskazaniach na axialu pisza by nie stosować z preparatami hormonalnymi.A czy mustang forte nie jest takowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tak tak już doczytałem 0,8l Mustanga na jare i chce dać 0,3l Axiala do tego nie wiem czy jest hormonalnym, jest?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj