Polecane posty

crimer    0

 

strzechu

 

 

Napisany Wczoraj, 22:50

Panowie ,macie pomysl czym pryskac połataną pszenice ozima placami jarki ? od jedno i dwu lisciennych. Najlepiej zeby sie dalo jak najszybciej dokonac zabiegu , np . w 1 lisciu jarki

 

Ja u siebie mam podobną sytuację i będe pryskał Goldem 450 EC w dawce 1-1,25L na ha razem z Apyrosem 75 Wg w ilości 18g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

a ja mam pytanie następujące:

pszenica ozima (Arctis), siana 23.09 (w suszę), wzeszła bardzo nierówno(miejscami są glinki i tam słabiej). Pod korzeń polifoska ósemka 200kg/ha, w marcu 250kg/ha saletry amonowej. Czy ją jeszcze czymś teraz zasilić i czym opryskac na chwasty dwuliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

7 marca po ozimej pojechałem 200kg saletrzaku. Plantację ztalerzowałem i posiałem jarą.

Bardzo ładnie wzeszła, ma już dwa listki. Z tego azotu z początku marca chyba niewiele zostało.

Jechać po niedzieli z drugą dawka czy czekać na krzewienie?

Boję się trochę o pogodę bo tu zapowiadają bardzo gorący początek maja, zrobi się susza i z tym azotem to będzie " musztarda po obiedzie "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

a ja mam pytanie następujące:

pszenica ozima (Arctis), siana 23.09 (w suszę), wzeszła bardzo nierówno(miejscami są glinki i tam słabiej). Pod korzeń polifoska ósemka 200kg/ha, w marcu 250kg/ha saletry amonowej. Czy ją jeszcze czymś teraz zasilić i czym opryskac na chwasty dwuliścienne?

 

Mam posianą Bogatkę i też z wiosny wygladała tak sobie (słaby przedplon - jęczmień jary) na pierwszy rzut poszło 220kg saletry amonowej i teraz dałem 100 kg mocznika. Pryskam Linturem (wiosenna poprawka po Gleanie )

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Panowie mam takie pytanie, pszenica jara slabo wschodzi bo na polu mam twarda skarupke i stad moje pytanie czy walowac? lub czekac bo da sobie rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomus    0

a ja mam pytanie następujące:

pszenica ozima (Arctis), siana 23.09 (w suszę), wzeszła bardzo nierówno(miejscami są glinki i tam słabiej). Pod korzeń polifoska ósemka 200kg/ha, w marcu 250kg/ha saletry amonowej. Czy ją jeszcze czymś teraz zasilić i czym opryskac na chwasty dwuliścienne?

Możesz ją zasilić dolistnie np. mocznik + siarczan + mikroelementy(np. Ekolist lub Maximus z Ekoplonu). Efekt Murowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tak się zastanawiam czy antywylegacz można zastosawać w jednym zabiegu z lancetem. Nie chce mi się dwa razy jeździć. Jeżeli sa jakieś przeciwskazania to ile czasu trzeba odczekać pomiędzy zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie mam takie pytanie, pszenica jara slabo wschodzi bo na polu mam twarda skarupke i stad moje pytanie czy walowac? lub czekac bo da sobie rade?

Zboże wzejdzie bez wałowania, przecież ostatnio w całej Polsce były opady więc nie ma się co martwic.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tak się zastanawiam czy antywylegacz można zastosawać w jednym zabiegu z lancetem. Nie chce mi się dwa razy jeździć. Jeżeli sa jakieś przeciwskazania to ile czasu trzeba odczekać pomiędzy zabiegami?

podłączam się do pytania i prosze o odp na mój post wczesniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

(...) przecież ostatnio w całej Polsce były opady więc nie ma się co martwic.

Oj mylisz się, nie w całej, u mnie tyle co dobra rosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

ja zrobilem tak 0,7 ccc folicare yara 12 48 8 2kg/h ekolist z 1 l/h i zobaczymy mam zrobiną kontrole zabieg wykonany dzis i zobacymy jaka skuteczność zabiegu zboże poturbowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Panowie ,macie pomysl czym pryskac połataną pszenice ozima placami jarki ? od jedno i dwu lisciennych. Najlepiej zeby sie dalo jak najszybciej dokonac zabiegu , np . w 1 lisciu jarki

u siebie zrobiłem to izoproturonem (duzo bo 1500g) i zobaczymy po niedzieli pójdzie prawdopodobnie mustang 1l bo dwuliś sa bardzo duże :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Izoproturon nie nadaje sie na słabe oziminy. Dla niego potrzeba dobrze rozkrzewionych.i zdrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

wstawiam zdjęcie tej pszenicy co wytrwała około -26 bez śniegu (tym razem z 3 klasy )

u mnie rozpoczyna się powoli susza kurzy się sowicie 2 tygodnie bez deszczu - oby burza dała co należy

 

 

a konsumpcja po petkusie finezji sobie leży w silosie jak ktoś zadzwoni to sprzedam

i jęczmień ozimy vanessa oczyszczony

 

pozostało mi jeszcze na składzie przewódka pszenicy która rośnie w polu - sam jestem ciekaw ja te wszystkie odmiany będą plonować

a mam Griwa, Bombona, Ethos i

są na szczęście oprócz wymarzniętych pół obsianych jarymi i takie ozime które na zimnym terenie budzą się do życia - zdjęcie nieaktualne na dziś (już nabrało koloru

zdjęcie z ~ 15.04.2012 hodowla Danko http://www.danko.pl/finezja

szkoda że na wszystkim polu nie miałem zasianej tej odmiany

tak teraz zastanawiam się co gorsze zimno czy sucho.?

 

klasa gleby 3

p10308644.jpg

 

na 4 klasie

zdjęcie z dziś 19.04.2012

 

p1030882q.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki za odpowiedź. A ile dni między zabiegami trzeba poczekać aby było bezpieczne dla zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

3-4 dni i możesz wjeżdzać.Środki herbicydowe z gatunku regulatorów wzrostu można mieszać z antywylegaczami jednak tylko takowe.pamiętajcie iż zabieg herbicydowy to także forma skracania rośliny uprawianej w pewien sposób.Najlepiej do antywylegaczy dodać trochę mickro lub NPK w płynie.mocznika raczej nie dodawać niektóre regulatory są mocznikopochodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gamel30    0

a ja znowu poproszę o radę, w poniedziałek zamierzam ozimą potraktować:

mutangiem plus attribut z actiorob( to na chwasty)

i zakupiłem juz odżywkę w postaci Asahil plus siarczan magnezu i rososal 19-19-19. Po ilu dniach od zabiegu na chwasty, mogę atakować z tymi odżywkami? i pytanie czy coś może dodać do tego czy styka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Wydaje mi się, że najlepiej poczekać do dwóch tygodni z odżywką, żeby chwasty już dobrze zamarły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Izoproturon nie nadaje sie na słabe oziminy. Dla niego potrzeba dobrze rozkrzewionych.i zdrowych

jakieś uzasadnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś poszedł antywylegacz płynny. Około tygodnia wstecz dostała 1l insolu 3, 1l odżywki z Cu(w tej chwili nazwy nie pamiętam), siarczam Mg i mocznik. Za kilka dni pojadę na chwasty potem odczekam około tygodnia i znowu nawozy dolistne jak wcześniej oprócz miedzi i do tego coś na grzyba. Jeszcze nie wiem co może bumper. Tak chyba będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Protugan właśnie ma to do siebie że działa bardzo dobrze ale w krótkiej fazie. Akurat tego nie praktykowałem bo przedstawiciel odradzał. Rok temu na równe pszenice podziałal znakomicie. W tym roku takie niestety nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Stosował ktoś z was na chwasty w pszenicy ozimej taki mix środków jak :Zeus 208 Wg ,chwastox D i trend ? (jako przylepa ).

 

Jeśli ktoś stosował takie środki to proszę powiedzieć jaka była ich skuteczność na chwasty i czy zboże nie "chorowało "

 

Z góry dzięki za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj