Polecane posty

matyziak    6

po atribucie ponoc mozna tylko trzeba wykonac orke na ponad 20 cm. a po apyrosie nie ma zadnych przeszkod.

 

Do miszaninyny apyros 13.3g + mustang 0,5l moge dodac jeszcze atoplan?

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja mam zasiane bo tak wychodziło. Orka z 20 byla. Nie widze zbytnio by to jakoś wpłyneło ale ponoć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Można siać po attribacie tylko nie ma co liczyć na plon. Zawsze będzie mniejszy o jedną trzecią, jak wogule będzie. Ja raz sialem a teściu przez parę lat i mam to z praktykowane. U sąsiada teścia kosiłem po 4 tony a u teścia za miedzą do 3 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik58    0

panowie potrzebuje pomocy pszenica nic nie rośnie słabe liście dostała juz dwa razy rsm siarczan magnezu w oprysku wraz z mącznikiem i makroelementami oraz o.5 litra ccc i dalej nic trafiaja sie placyki gdzie normalnie wyglada i rośnie a tak to słabo sie krzewi jakaś taka jak zachamowana co poradzicie zastanawiałem sie nad jakim biostymulatorem i mozna jeszcze zrobić moze uda sie ja uratować

 

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Więc moze spróbuj potraktować ją jakąś mocną dawką biostymulatora.

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Raz od zastosowania Atributa i Atlanisa mineło 3miesiąc3e i zasiałem rzepak. Przypomniało mi sie o przeciwskazaniach dopiero w lutym. Rzepak był jak ta lala. Warunek tylko taki, ze od zastosowania do siewu spadło bardzo duzo wody, inaczej może byc lipa. Teraz nie stosuje takich środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

U mnie pszenica też stoi, listki na oko zdrowe, ciemno zielone, nawozu dostały sporo, wydaje mi się że winę ponosi temperatura, 5 stopni w dzień i 1 w nocy to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku podobnie jak w poprzednim chciałbym zastosować herbicyd lancet plus ale najmniejsza ilość jaką można kupić jest na 2.5ha a mam 2.2ha pszenicy ozimej. Czy dawką na 2.5ha opryskać te 2.2ha czy to może zaszkodzić pszenicy? Wiem że powinno się podzielić odpowiednio do obszaru ale nie mam co zrobić z pozostałym środkiem. Nie ma komu odsprzedać a nawet dać, mam wylać??

Przytulia już porządnie rozwinięta. Saletra, odżywki i siarczan Mg również pomogły chwastom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

@rolnik58 może jakieś grzybki siedzą w niej? Przyjrzyj sie dokładnie roślinom i tym gorszym zrób zdjęcia i prosimy na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

U mnie pszenica też stoi, listki na oko zdrowe, ciemno zielone, nawozu dostały sporo, wydaje mi się że winę ponosi temperatura, 5 stopni w dzień i 1 w nocy to trochę mało.

u nas już piątą noc jest ok . 10 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

gwozd - wydaje mi się że spokojnie możesz opryskać te 2,2ha całą dawką.

Ja bym zachował tą odrobinke, może kiedyś akurat mi tyle będzie brakować, środek przechowywany w odpowiednich warunkach (nieprzemrożony) nawet po kilku latach nadaje się do użycia. W tamtym roku miałem jeszcze litrę pumy (zostało w bańce 5L) 3 lata po terminie i zadziałała jak powinna.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A wystarcza na jedno i dwu liscienne takie mieszanki? Attribut+helm tribi 75 wg? oraz rubin 50 sg+trend 90 Ec czy jeszcze cos dodac do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

witam. chce opryskac pszenice zimowa srodkiem lancet plus. Po dzisiejszym objezdzie pol zauwazylem wschody owsa gluchego . jaki srodek moge dodac do lancetu na ten owies?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik58    0

ok tak zrobie ale z tego co sie orjetuje to z grzybkami jeszcze spokój bo i zimne nocki ale zdjecia zrobie bo duzo juz dałe w te pszenice i jedne ruszyły a te stoją dziwny rok w pewnym stopniu napewno odchorowuja zimę bo czesc pszenic ukorzenia sie na nowo widac grubsze boczne pendy korzeni ale co s musi być dostały wszystko łacznie z makro i mikro nawet krede granulowana dałem na kawałki które ma od roku w dzierżawie moze to ph bo jest w okolicy 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mam pytanie czy warto jeszcze pryskać ccc na dokrzewienie, czy juz jest za póxno. Pszenica mewa siana 17 września, zdecydowania za rzadka-zbyt rzadki siew bo nie wymarzła i z czym moge mieszać? Plonvit z, siarczan mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie widzim pszenicy więc nie mamy jak oceniać. U mnie jeszcze mała i można spokojnie tylko czekamy na warunki. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Chcę pryskać pszenicę mocznikiem i zastanawiam się jaką dawkę zastosować... Myslicie że 25kg mocznika/ha w 200l/wody wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Koledzy kiedy rozsiać druga dawkę azotu? Pierwsza posiałem 25 marca, wegetacja na dobre to zaczęła się dopiero po świętach. Na pierwsza dawkę poszła saletra w ilości 200 kg. Planuje jeszcze dać dwie dawki 200 kg i 100kg tylko nie dokońca wiek kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

robert@.12% stężenie powinno być ok,tylko dodaj jeszcze siarczan magnezu podwyższych temperature.No i przy zabawie z dolistnym dokarmianiem mocznikiem zwracaj uwage na temperature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

lancet poradzi sobie z owsem głuchym o ile nie jest duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Chcę pryskać pszenicę mocznikiem i zastanawiam się jaką dawkę zastosować... Myslicie że 25kg mocznika/ha w 200l/wody wystarczy?

ja tam zrezygnowałem z dokarmiania dolistnego za pomocą mocznika po jego stosowaniu obserwowałem zwiększone nasilenie występowania mączniaka ale jak już stosujesz sprawdż dopuszczalną % ilość mocznika w 100l wody na daną fazę wzrostu rośliny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W początkowych fazach można więcej nawet ale te 12% wg mnie to w sam raz. Również zauważyłem zwiększony atak grzybków po zastosowaniu mocznika ale to później na liściu flagowym dopiero. A oprysk mocznikiem już był dawany pod koniec krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Sądziłem, żeby siarczan magnezu dać jako kolejny oprysk odżywkowy. A skoro twierdzicie żeby zmieszać go z mocznikiem to w jakich proporcjach? Powiedzmy 25kg-mocznik i 12,5kg-siarczan magnezu/ha? I czy ta sama proporcja bedzie się nadawać na rzepak w obecnej fazie wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam chciałem was zapytać o dalsze postępowanie - a mianowicie:

w tamtym tyg. w piątek opryskałem lancetem - był to pierwszy zabieg pomijając danie saletry w marcu. Teraz chce zastosować siarczan magnezu odrzywke ekolist, mocznik dolistnie, bumper z ...[czymś teraz nie pamiętam] oraz cc i tu moje pytanie:

ile powinienem zaczekać od zabiegu na chwasty aby nie osłabiać dodatkowo uprawy? Nie mieszałem nic z herbicydem bo większość twierdzi żeby nie mieszać a pierwsze zwalczyć chwasty. Co teraz proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj