Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sajgon    12

We wschodniej Polsce jare wcale nie powschodziło. Jest za zimno. Azot z saletry na ozimianch pewnie poszedł w niebo. Siana już miesiąc temu.Na dobrą sprawę teraz dopiero powinno się ruszać z pracami polowymi w podlaskim.

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Tego nie pamiętam ale z ewidencji wynika że 0,3 plus oczywiście Adigor i Lintur 130g

 

czyli Axial 0,3l + Lintur 130g zalecają do 150 wystarczy 130? + Adigor w jakiej ilości? Jaka cena Adigora i Axiala za litr?

 

0,45 Axiala stosuje się jak jest mocna życica, a tak to wystarczy 0,3l

Pisałem że stosowałem Axial właśnie + Mustang Forte i rezultat super.

 

 

mnie tylko chodzi o owies głuchy i chwastnice jednostronną czyli można równiez Axial 0,3l + Mustang Forte ile 1l? a Adigor również? Można Mustangiem Jęczmien Jary również pryskać? Bo Axialem tak.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

przy mustangu chyba się już nie daje Adigoru bo mustang go chyba zastępuje (podobnie jak puma z granstarem bez trendu) - ale niech to ktoś jeszcze potwierdzi.

Ja chcę Axial na sam jęczmień bo w pszenicy i pszenżycie to attribut wychodzi taniej i bez obaw się miesza z mustangiem. Mustangiem można we wszystkich zbożach, nawet w owsie stosuje a nie ma go na etykiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Razem z Axialem stosuje się adigor? Co szkodzi dodać po dugie on sprawia że Axial jest właśnie tak skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ilość dawki adigoru jest zawsze adekwatna razy 3.

Przykładowo Axial 0,3 - adigor 0,9

Axial 0,4 - adigor 1,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dzis oglądałem Axial 0,5l po 180zł nie wiem czy to z Adigorem tzn że nie można kupić samego Axiala? Napewno można jak ktoś pisał że pryska z Mustangiem i nie potrzebny Adigor bo Mustango go zastępuje.

 

BASF ta prognoza jest świetna.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jak się pytałem w sklepie z ŚOR, to Axial dostępny jest tylko z Adigorem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Axial jest tylko z adigorem dostępny, a nawet jakby był bez to ile zaoszczędzisz 3 zł na hektar, adjuwanty są tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

mam pytanie do osób z konkretną wiedzą i dużym doświadczeniem. 10 marca pszenica ozima Bogatka dostała 22o kg saletry. Wegetacja ruszyła na parę dni a potem wszystko staneło. Po miesiącu już pewnie azot z saletry poszedł w niebo. Będę siał mocznik i nie wiem ile jej dać i w jakim etapie rozwojowym roslin. To samo tyczy się jęczmienia ozimego i pszenżyta. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

witam :) mam takie pytanie zamieżam w tym tygodniu pryskać oziminy na chwasty śrotkiem "Lancet " i mam takie pytanie czy do niego jeszcze mogę dodać środek grzybobujczy , mocznik i jakieś dodatkowe odżywki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

na fungicydy jest jeszcze za wczesnie

 

według mnie stosowanie srodków chwastobójczych i odzywek w jednym zabiegu nie ma sensu, bo wzmacnia on tez chwasty a przecierz chcemy je tym zabiegiem wytepic.

ale to tylko moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Dlaczego nie możemy porozmawiać o dokrzewianiu pszenicy na nowym forum???????????????Napewno wielu rolników to interesuje zwłaszcza w tym roku.Najlepiej zamknąć temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Dołączam się do twojego apelu chciałem ruszyć z tematem lecz umarł chyba bezpowrotnie zrobię chyba tak jak pisałem wcześniej choć chciałem się podpytać bardziej doświadczonych, widocznie brakuję profesjonalistów na tym forum odnośnie dokrzewiania pszenicy. Okres jest jak najbardziej chyba odpowiednie moja pszenica ma już 2 pęd boczny \

 

Nie zniechęcaj się tok szybko pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

W celu dokrzewienia pszenicy można zastosować w fazie krzewienia BBCH 25-29 CCC w dawce od 0,3 do 0,7l/ha w pewnym stopniu stymuluje krzewienie i przyczynia się do wydłużenia tej fazy oraz spowalnia wykształcanie 1. kolanka, a w fazie BBCH 31 można dać 0,5-0,7l/ha, można też dodać do drugiego zabiegu Moddus 0,2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Na stronie internetowej http://www.agro.basf...n?regionId=4263 znajdziecie Państwo najnowsze wieści pogodowe z całej Polski z prognozą 4 i 8-dniową oraz mapami dla całej Europy

A czy macie również sygnalizację zabiegów chemicznych w różnych rejonach kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Axial jest tylko z adigorem dostępny, a nawet jakby był bez to ile zaoszczędzisz 3 zł na hektar, adjuwanty są tanie

 

czyli wniosek z tego jeden: przy 1l Axiala jest 3l Adigoru? Bo pisali ze jest 3 razy wiecej Adigoru w stos. do Axiala.

czyli ile wychodzi litr Adigoru?

 

 

a jaki środek moge dodać do Huzara Aktiv w celu zwalczenia perzu????????????


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mam pytanie do osób z konkretną wiedzą i dużym doświadczeniem. 10 marca pszenica ozima Bogatka dostała 22o kg saletry. Wegetacja ruszyła na parę dni a potem wszystko staneło. Po miesiącu już pewnie azot z saletry poszedł w niebo. Będę siał mocznik i nie wiem ile jej dać i w jakim etapie rozwojowym roslin. To samo tyczy się jęczmienia ozimego i pszenżyta. Z góry dziękuje za pomoc.

Nie bój się, nic w niebo nie poszło bo jak miało pójść jak ta saletra się rozpuściła. Tyle co pszenica potrzebowała to pobrała, w ostatnich dniach wegetacje przyhamowała więc pewnie trochę N z tej saletry zostało. Co do mocznika to możesz dać nawet teraz tylko ze jest parę ale. Po I następne dni będą ciepłe a to dla mocznika dobrze. Po II na następne dni mówią intensywne opady deszczu, więc mocznika nie stosuj bo go wypłucze. Radzę dać mocznik po tych ulewach, gleba będzie wilgotna więc granulki się rozpuszczą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

W celu dokrzewienia pszenicy można zastosować w fazie krzewienia BBCH 25-29 CCC w dawce od 0,3 do 0,7l/ha w pewnym stopniu stymuluje krzewienie i przyczynia się do wydłużenia tej fazy oraz spowalnia wykształcanie 1. kolanka, a w fazie BBCH 31 można dać 0,5-0,7l/ha, można też dodać do drugiego zabiegu Moddus 0,2l/ha

A czy tak samo można dokrzewić przenżyto, czy może inne dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Drogi strasznie ten Axial w 0,5l. Ja za litrowe płaciłem 310zł. Adigor sprawia że axial lepiej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Na temat pszenżyta niestety nie wiem, bo nigdy nie siałem i przez to też nie interesowałem się uprawą pszenżyta :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

@ BASF co proponujesz na zabieg fungicydowy żeby opryskać pszenicę i pszenżyto i aby wytrzymało do liścia flagowego (zależy oczywiście od przebiegu pogody). Rok temu stosowałem tilt z syngenty i byłem bardzo zadowolony. Jaki środek proponujesz, jak wychodzi on cenowo i czy można go mieszać z odżywkami i siarczanem? Bo tiltu niestety nie można mieszać z wieloma odżywkami:/ Dla tych co nie wierzą to takie informacje wyczytałem w poradniku dokarmiania dolistnego z intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

@proxy wg mnie bezkonkurencyjny na perz od x lat jest atribut. Ale co z mieszaniem to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Ja w zeszłym roku pryskałem Soligorem i byłem zadowolony, w tym roku zamierzam zastosowac podpatrzony zabieg u kolegi silvy 0,5l Mirage + 0,5l Bumper + mocznik + siarczan + chelaty.

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dzięki :) No taką mieszanke właśnie miałem. Chyba że taniej wyjdzie Bumper Super. Bo to chyba to samo co mirage+bumper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj