Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus1991    10

ale to nie jest takie proste jak wy mówicie, w tamtym roku jak posiałem jęczmień to tydzień po siewie było już pełno owsika, i było go tak dużo, że wyglądał jak murawa na boisku, i jęczmień juz nie miał miejsca do wzejścia, a teraz już widzę że coś powschodziło, a jak ruszę to będzie go więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Witam. Mam zamiar prze siać pszenice zimowa ktora jest bardzo rzadka , chce w siać pszenice jara w dawce 150kg/ha powiedzcie czy wystarczy bronowanie czy muszę agregatem uprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Wziąłem od znajomego 1ha ziemi kl 3b, z 10 lat nic tam nie uprawiał. Ze względu, że nie da się jeszcze opryskać tego żadnym środkiem chwastobójczym, gdyż jeszcze nic nie wyszło z ziemi aby nie tracić roku zrobiłem tak:, najpierw talerzówka, potem najgłębsza orka jaka była możliwa moim pługiem - nawet korzeni chwastów nie było widać, kolejna talerzówka i siew. Zasiałem pszenice 200kg/ha- zobaczymy co wyjdzie pierwsze -chwasty czy pszenica. Dużo nie ryzykuję - 6 mth i pszenicę za 250pln, w ostateczności opryskam w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Mam zamiar prze siać pszenice zimowa ktora jest bardzo rzadka , chce w siać pszenice jara w dawce 150kg/ha powiedzcie czy wystarczy bronowanie czy musze agregatem uprawic?

Nie no samo bronowanie nic nie da, trzeba głębiej ruszyć glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

jeśli mokro to zejdzie ale to nie będzie ten efekt. Do Axiala Lintur poszedł rok temu i efekt super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Kamwiol.Jezeli chcesz przesiać to zrób to jak się należy.Bo to co proponujesz da taki sam efekt gęstości jak masz w tej chwili z ozimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

jeśli mokro to zejdzie ale to nie będzie ten efekt. Do Axiala Lintur poszedł rok temu i efekt super

 

A co myslisz o tym zeby połączyć Axial z Mustangiem Forte?dobra mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mustang nawet nie pamiętam żebyśmy stosowali. Ciężko powiedzieć. Są na forum napewno Ci co stosowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Do Axiala Lintur poszedł rok temu i efekt super

 

Zwiększałeś dawkę do 0,45 jak zaleca producent w mieszaninie , czy zostałeś przy standardowym 0,3+adigor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tego nie pamiętam ale z ewidencji wynika że 0,3 plus oczywiście Adigor i Lintur 130g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

0,45 Axiala stosuje się jak jest mocna życica, a tak to wystarczy 0,3l

Pisałem że stosowałem Axial właśnie + Mustang Forte i rezultat super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

właśnie się niedawno zastanawiałem nad taką mieszaniną bo pasuje mi takie połącznie zastosować.

 

czyli na jeczmień jary (owsik+dwuliścienne) dać 0,3 axiala i 0,8 mustanga forte i już bez adigoru, TAK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Koledzy jak można dokrzewić parzenicę mam słabiutką obsadę po zimie myślałem 0,3 ccc + siarczan magnezu + nawóz wieloskładnikowy kristalon zielony bądź nitrophoska foliar czerwona a może zwiększyć dawkę ccc poszło już 200 saletry na ha. Zaczyna się krzewić ma już 2 pęd tylko tak czy ccc nie wpłynie ujemnie przy takich niskich temperaturach zalecane jest powyżej 10 stopni a poniżej 25 wszyscy wiemy jaką mamy teraz pogodę, Nie wiem co robić postanowiłem ją zostawić co będzie to będzie przesiewanie nie wchodzi w grę bo skąd kasa na prezenty św. Mikołaju !!

 

Ja raz zmieszałem Axial i Lintur 130g efekt niezadowalający przy osobnych zabiegach miałem pole czyściutkie nie polecam mieszania Axiala ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Czemu nie polecasz? Ja Axialem pryska już jakieś 4lata i zawsze mieszam i nie ma problemu. Na mustangu forte to 1l/ha trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Witam. Mam zamiar prze siać pszenice zimowa ktora jest bardzo rzadka , chce w siać pszenice jara w dawce 150kg/ha powiedzcie czy wystarczy bronowanie czy muszę agregatem uprawic?

 

 

Zrób agregatem ,i daj więcej jarej ok 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Czemu nie polecasz? Ja Axialem pryska już jakieś 4lata i zawsze mieszam i nie ma problemu. Na mustangu forte to 1l/ha trzeba dać.

 

Nie to że nie polecam bo sam stosuje axial lecz w mieszaninie z Linturem chodzi o jeden zabieg puścił mi trochę miotły w osobnych opryskach była 100 % skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

witam słuchajcie w tym roku planuje troche zasiać jęczmienia jarego i mam do was pytanie jakie nawozy najlepiej dać pod korzeń w jakich dawkach ewentualnie jakie potem zastosować nawożenie dolistne. klasa ziemi to IV proszę o pomoc bo nigdy nie miałem stycznośći z jęczmieniem:) czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

A czy to temat o jęczmieniu? Wpisz w wyszukiwarkę technologie uprawy jęczmienia.Lenistwo forumowiczów jest dla mnie denerwujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

oj przepraszam nie wpisałem tam gdzie trzeba przez pomyłkę kolego nie ma co się odzazu bulwersować każdemu może się pomylić myślę że i Tobie się to kiedyś zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A mam takie pytanie. Mam w domu pume jakieś 3 litry, tylko ze w październiku skończył się jej termin ważności. I chciałem zapytac czy ona będzie jeszcze działać, czy nie uszkodzę zboża? Bo chcę nią opryskać pole gdzie jest dużo owsika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jak dla mnie spokojnie możesz jechać.. ja stosowałem środki nawet 2 lata po terminie. A jeśli chcesz być pewien to rozrób sobie w opryskiwaczu ręcznym popryskaj zboże i za jakiś czas zobaczysz czy nie ma niepożądanego efektu. Nie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Najważniejsze, żeby środek nie przemarzł.

 

Mam takie pytanie. Można teraz pryskać pszenice i pszenżyto roztworem: mocznik+siarczan magnezu+nawóz dolistny?

 

24 marca pierwsza dawka saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Dlaczego nie możemy porozmawiać o dokrzewianiu pszenicy na nowym forum???????????????Napewno wielu rolników to interesuje zwłaszcza w tym roku.Najlepiej zamknąć temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Koledzy jak wam wschodzi pszenica jara? Ja swoją posiałem 16 marca i do dziś nic nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Ja posiałem pszenicę jarą Bombona 20 marca i już powschodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj