Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

w jakim środku najlepiej podać miedź i żelazo?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

na co ci to żelazo? chyba że rdze chcesz hodować :D teraz najważniejszae są miedź, mangan,molibden, siarka, magnez, polecam jakieś chelaty, czyli najlepiej przyswajalna forma, np adob, każdy pierwiastek można kupić i samemu tworzyć mikstury.dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja jem mięso na żelazo :) A co do roślin to są i chelaty żelaza jeśli naprawde potrzeba. Choć znajomy podsunął mi ostatnio ciekawą i tanią mieszanke na pszenice Yara vita zboża. Ma ciekawy skłąd nawet cena przystępna bo chyba 25zł/l a daje sie 2l. Choć osobiście ja deje chelaty oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nawozy na ten rok już mam, ale myślę nad czymś nowym. Dlatego powiedzcie co myślicie nad takim czymś. Jesień 200kg polifoski 6, wiosna pierwszy strzał 300kg saletrosanu, a na drugi 200kg mocznika, ostatecznie na trzeci to ok 80kg saletry?

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zależy jak roślina będzie wyglądać. Bo jeśli będzie słaba to na drugi zabieg by lepsza była saletra. Chyba że będzie dobrze wyglądać to mocznik. I pamiętaj że mocznik zwykle zaczyna działać po ok 3 tygodniach. Więc jeśli będzie ładna to dać do terminu a nie jak zaczną sie lekkie jaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

trochę dziwny stosunek III dawki do całości - 80kg saletry na kłos to trochę za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jeśli będzie sucho to co mi da zastosowanie większej dawki? Lepiej dać więcej wcześniej i być pewnym że zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

skąd wiesz że będzie sucho - jeszcze nie uwolniliśmy się od zimy a już widzisz suszę...u mnie właśnie pada i szykuje się śnieg z deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

ja bez dużej ilości saletry na kłos potrafię uzyskać konsumpcję i taka ilość wystarczy pod warunkiem że wcześniej się i nią odpowiednio dbało

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

u nas okolice Lublina to pada od kilku dni że nawet pszenicy jarej nie można zasiać plus nocne przymrozki ;[ także z tą suszą nie ma co jeszcze wybiegać do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

globus@.To ty jesteś szefem swoich pól znając ich zasobność w składniki i kierownikiem swojego gospodarstwa.Plan standardowy i zarazem dobry,prawie 200N,jednak jak to w praktyce bywa mogą nastąpić korekty.W moim przypadku tak było w tym roku,pszenica wypadła mi w 30% procentach i zamiast mocznika zastosowałem saletre po wcześniejszym zastosowaniu saletrosanu.Do tej pory dostała 138N i po świętach dostanie 150kg/ha saletry Can Yary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Tzn korekty to bankowo. Na ten rok to rzucam tylko saletrę, ale na nastepny to będziemy już mieszać nawozy. Tzn sypać różne. Macie chyba racje, zamiast moczniku kupie wtedy saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Pisze sie moczniku czy mocznika? Ale z mieszaniem nie przesadzaj. Rok temu mialem 4 nawozy n początek w rzepaku i było za dużo zabawy. 2 to max wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

U nas w ubiegłym sezonie trzeba było dać cały azot po ruszeniu wegetacji na raz , pytanie tylko przewidzisz suszę kiedy pogodynki pokazują chmurki z kropelkami a z nich nic albo kilka kropel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Przyznaje się zrobiłem błąd, powinno być mocznika. Chodziło mi o to że na pierwszy raz rzucę jakiś saletrosan a na drugi już saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Witam

Jakie stosuje opryski na chwasty jedno i dwuliścienne w pszenicy ozimej z rozsądną ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

Sylwek przypomniało mi się coś odnośnie tego jak zadałeś pytanie jak się pisze z tym mocznikiem.... kojarzysz sytuacje chyba na seminariach czy fakultecie u Dionizego... jak zadałeś pytanie odnośnie słowa PODAŻ ?? :P wracając do tematu ja stosuje od kilku lat Atlantis + Sekator bardzo dobre rozwiązanie w tamtym roku chyba 112zł na ha mnie wyszło

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Kurcze coś kojarze ale możesz przypomnieć :)

@typoli długo nad tym myślałem ale nie wiem jakie stosujesz :P

U mnie protugan + lintur rok temu bardzo ladnie sobie poradził tyle że nie można sie spóźnić z tym opryskiem a w tym roku trzeba ostrożnie bo część jest duza a część jeszcze malutka pszenicy i nie wiem czy nie za późno będzie na przytulie ale to najwyzej poprawi sie jakimś starane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

to zaraz Ci napisze eske bo z tego mam zajebi**y ubaw :P a co do kosztów herbicydów to wiem że silvy mikstura herbicydów była tansza o 14 złotych na ha albo dyszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

mam pewien problem z owsikiem na jednym polu, a dokładniej mam tam posiane pszenżyto ozime, ale część muszę przesiać pszenicą , ale tam już jest sporo owsika, a jak ruszę glebę i posieje pszenicę to znowu owies głuchy wzejdzie szybciej i nie da wzejść całkiem pszenicy. I myślałem trochę nad tym, i znalazłem dwa rozwiązania, ale bardzo ryzykowne:

1. uprawić i posiać pszenicę, a po jakiś 5 dniach opryskać to attributem 70wg, tylko nie wiem czy po tym zabiegu pszenica wzejdzie?

2. Uprawa gleby i odczekanie aż owsik wzejdzie potem znowu uprawa i siew jęczmienia, tylko to może bardzo przesuszyć glebę, no i siew byłby bardzo opóźniony

 

Co myślicie o tych rozwiązaniach, może macie jakieś lepsze pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja pryskam Axialem (ze względu na uciążliwą życicę której nie możemy się pozbyć) plus Fustang forte. Cena może nie jest najlepsza ale za to czysto na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Poczekaj aż wszystko wzejdzie i daj daj Axiala ,może nie jest tani ale owes głuchy niszczy prawie w każdej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj