Polecane posty

sprite    0

mozna siac pszenice jarą po wymarznietej zimowej pryskanej jesienia gleanem lub maratonem bez wykonywania orki tylko po agregacie na ok. 10 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Koledzy czy mogę wjechać brona aktywną odrazu na wymarznięta pszenice ? dodam ze pszenica była pryskana gleanem lecz w zaniżonej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro210    0

@milanreal1 pryskane było 7.03.2012 gleba zmarźnięta, temp na plusie ale w nocy przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Koledzy czy mogę wjechać brona aktywną odrazu na wymarznięta pszenice ? dodam ze pszenica była pryskana gleanem lecz w zaniżonej dawce ?

Po geanie trzeba orać i ( nie wiem gdzie doradcy od Osadowskiego to znaleźli ) podobno siew tylko pszenicy jarej. Tutaj masz informacje co i po jakich środkach trzeba wykonać wiosną http://www.agrofoto.pl/porady/czym-przesiewac-oziminy-pamietaj-o-nastepstwie-roslin,35299.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

mam zagwozdkę, mianowicie wymarznięty rzepak był pryskany commandem byłem niemal przekonany że po orce można siać jęczmień jary, ale jak się okazuje po przeczytaniu ulotki jednak nie.. NIe dość, że nie mam tyle pszenicy jarej aby obsiać po rzepaku to jeszcze muszę czekać na ubezpieczyciela, który to nie wiadomo kiedy się zjawi. A pszenica powinna być juz posiana. Nie ma żadnych szans na jęczmień jary po tym oprysku ? bo bym pszenice zasiał po pszenicy ozimej, a jęczmień poźniej po rzepaku

 

Gdyby ktoś miał do sprzedania jarke to pisać na PW, Opolskie okolice Kluczborka

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Kiedy mógłbym wjechać z opryskiem na chwasty w pszenicy zimowej, czy nie jest jeszcze za wcześnie?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

mam zagwozdkę, mianowicie wymarznięty rzepak był pryskany commandem byłem niemal przekonany że po orce można siać jęczmień jary, ale jak się okazuje po przeczytaniu ulotki jednak nie.. NIe dość, że nie mam tyle pszenicy jarej aby obsiać po rzepaku to jeszcze muszę czekać na ubezpieczyciela, który to nie wiadomo kiedy się zjawi. A pszenica powinna być juz posiana. Nie ma żadnych szans na jęczmień jary po tym oprysku ? bo bym pszenice zasiał po pszenicy ozimej, a jęczmień poźniej po rzepaku

 

Gdyby ktoś miał do sprzedania jarke to pisać na PW, Opolskie okolice Kluczborka

na podstawie topagrar mogę Cię pocieszyć-ze mozna siać jęczmień jary po mieszaninie command butisan-wymagana jest orka na 20-25 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

Po geanie trzeba orać i ( nie wiem gdzie doradcy od Osadowskiego to znaleźli ) podobno siew tylko pszenicy jarej. Tutaj masz informacje co i po jakich środkach trzeba wykonać wiosną http://www.agrofoto.pl...slin,35299.html .

 

po maratonie niby tez trzeba orac wg ulotki a przedstawiciel do ktorego dzwonilem zapewnil mnie, ze jednak wystarczy agregat i nic sie nie stanie... do przedstawiciela od Gleanu sie nie dodzwonilem... wie ktos moze jak z tym Gleanem jest? A Wy koledzy orzecie po Gleanie czy tylko agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w książce pisze że można siać po 11 miesiącach od wykonania zabiegu ale ja raz zasiałem kukurydze wiosną po pszenicy pryskanej glinem i nic sie nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
Kiedy mógłbym wjechać z opryskiem na chwasty w pszenicy zimowej, czy nie jest jeszcze za wcześnie?

Sprawdź jaka temperatura musi panować dla zastosowania tego oprysku, a następnie pogodę na kilka dni i będziesz wiedział, czy jest sens czy nie. Bo wjechać to i teraz możesz (20:35) ale zabieg nic nie pomorze ;)


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada1125    0

Orzcie ,talerzujcie gruberujcie mniej będzie to moze lepsza cena będzie za pszenicę w tym roku hehe u mnie nie jest dużo, ale bardzo mocno pokrzewiona.

Edytowano przez przemrolnik
Prowokujący post do kłótni.

300 z krzaka dobrego szuwaka hahahahaha c330m opryskam może będzie drugie 300 tempe  ch*je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

witam. w okolicy obserwuje walowanie pszenicy w celu jej lepszego rozkrzewienia, macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Ty to jesteś PRAWDZIWA stonka !

 

:) :) :)

 

witam. w okolicy obserwuje walowanie pszenicy w celu jej lepszego rozkrzewienia, macie jakies doswiadczenia w tym temacie?

pozdrawiam

 

powiem tak - ja wałuje np. owies po siewie a to w celu zagęszczenia gleby co przekłada się na szybsze wschody (potwierdzone praktycznie) ale czy to pomaga celowo w rozkrzewianiu to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

tydzien temu jechalem przez kraj naszych zachodnich sasiadow i na polach widac bylo walujace traktory

osobiscie jestem za ccc 0,6 plus moddus 0,2 plus mocznik i odzywki na rozkrzewienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W KWS mówili że powinno się zawsze wałować, nawet na wiosnę. Lepsze wschody i chodzi o to żeby zagęścić ziemie i na wiosnę żeby ziemia nie podnosiła się tak i korzenie roślin nie obrywały się od rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wałować tak, czy nie? Wszystko zależy od zasobności wody w glebie. Po przez wałowanie doprowadzamy do podsiąkania wody z "głębszych" partii gleby i wyciągamy wodę na wierzch. Gdy będziemy mieli suchą wiosnę i opady będą rzadkością możemy przesuszyć roślinę, bo na początku po wałowaniu będzie mokro, ale kiedyś woda się skończy i tylko opady mogą uratować plantacje. Co do wałowania jesienią ja jestem za, ponieważ okres wegetacji jesienny jest krótki i zimą poprzez roztopy śniegu zasobność wody w glebie, zostanie uzupełniona. To takie moje małe, spostrzeżenie na ten temat. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Kiedy siejecie 2 dawke na ozime ??

A kiedy 1 dawke na jare ? nic niebylo dane przed siewem


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kombinator@ to masz troche przes*****ne jak nie dałeś pod jare N przed siewem...

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A co powiecie o takim nawożeniu pod korzeń jarej jak dałem? N-74kg, K-42kg, S-31kg. Tak samo na pierwszą dawkę na oziminy. Oczywiście chodzi o przesiewaną jare gdzie pod korzeń poszła polifoska już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj