Polecane posty

Gigus    57

u nas w podlaskim wiekrzosc przezimowala . mam pszenice jara do opchniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

a jak wyglądają zabiegi agrotechniczne pod jarą pszenice jeśli będzie na stanowisku po rzepaku opryskanym Comandem + Navigator?? czy tak samo jak pisał kolega wyżej, wystarczy zgruberowac??? czy trzeba przeorac??? nigdy nie musiałem przesiewac i nie chce pójsc na łatwizne, a potem patrzec jak pszeniczka umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

PO camandzie to orka. W tamtym roku u mnie po agregacie pszenicy połowa powschodziła. Po Galerze gruber, a ja sieje agregatem talerzowym.Tak dzisiaj mówił mi doradca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas po commandzie. Ja orałem a sąsiad tylko gruberem i różnicy pożniej nie było a sialismy przenice jara Katoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie pszenica zasilona 200kg saletry amonowej 34%N i raczej do kasacji bo jak narazie pojedyncze listki widać lecz na m2 to tak ok 30-40 szt i to samo pszenżyto, więc raczej do kasacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szanowni Państwo,

Na stronie http://www.agro.basf..._main_page.html

Znajdują się najświeższe raporty z pól doświadczalnych, z aktualną sytuacją na polach

 

Mimo że to temat o pszenicy musze powiedzieć kilka słów odnośnie artykułu:

 

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/pl_2012/pdf_2012/nawozenie_2012_1.pdf

 

Piszę tutaj Pan Dr Witold Szczepaniak

,,Natomiast drugą dawkę w zależności od sytuacji należy zastosować od kilku dni do maksymalnie 2 tygodni po pierwszej.

Przyjmuje się, że powinna być ona zastosowana nie później niż na 4 tygodnie przed kwitnieniem.

Przy czym mając na uwadze, że w roku obecnym może powtórzyć się sytuacja z roku 2008, w

którym to rzepaki w wielu regionach kraju zakwitły już około 15 kwietnia...(..)...Zatem druga

dawka powinna być zastosowana nie później niż do połowy marca.''

 

Na podlasiu rzepak zaczyna kwitnąć dopiero w maju, ewentualnie koniec kwietnia, początek maja. W związku z powyższym sugerowałbym aby w artykułach tego typu pisać rejonizację do której się to odnosi.

Ponadto Rzepak który na Podlasiu zaczął swoją wegetację w tym roku ok 15-18marca nie dostanie w tym samym czasie azotu gdyż nie zostanie on w pełni wykorzystany, najintensywniej zacznie rzepak pobieraćazot od pąkowania do wykształcenia się pierwszych łuszczyn.

Dlatego też nie rozumiem dlaczego BASF sugeruje abu drugą dawkę dać już połowie Marca!

 

Pozdrawiam Hubert

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Hubert, co ma piernik do wiatraka?

Sugestia słuszna aby podawać rejonizację bo z punktu widzenia klimatu rolnictwo u nas (Dolny Śląsk) a u Was (Podlasie) to zupełnie inna zabawa. Aczkolwiek rzepak a pszenica?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie rozumiem JAcek o co masz pretensję? Napisałem w temacie o pszenicy o rzepaku bo expert BASF tu się udzielił, a że cieżko jest trafić na jego odpowiedzi muszę szukać szczęścia wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

o co mam uwagę?

temat o pszenicy a piszesz o rzepaku. Ekspert BASF link do tego artykułu podał w kilku miejscach. Wejdz na jego profil, kliknij zakładkę posty i zobaczysz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok..spoko sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o radę czy już należy pryskać Axial z Granstarem w tm roku tak myślę dać bo zostało Granstaru z ubiegłego roku i czy tym samym pojechać w przenżycie głównie chodzi mi o termin a może jakieś inne propozycje co domieszać do Granstaru.Jesienią nie pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro210    0

witam pryskałem ostatnio pszenicę tolurexem od zabiegu mineły dwa tygodnie, chodzi mi o zwalczenie miotły, jak narazie nie widać efektu jego działania, nawet na młodych chwastach, dawka była maksymalna, pytanie brzmi kiedy powinny być widoczne rezultaty jego działania? (po oprysku był przymrozek ale według etykiety jest on nie istotny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Do granstaru atlantis.Koledzy strasznie niecierpliwi z tą ochroną herbicydową,poczekajcie jeszcze z tydzień chociaż niech temperatura się bardziej unormuje,lepsze efekty zabiegów.Pryskałeś 2 tygodnie temu tolurexem gdzie temperatura była w dzień+5 a w nocy -5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Co myślicie drodzy koledzy o stosowaniu ccc na dokrzewienie, daje to jakieś efekty? Ja nigdy go nie stosowałem bo nie miałem rzadkiej pszenicy po zimie a w tym roku miejscami sporo wymarzło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam możesz dać od 0,7 do 1 litra ccc na rozkrzewienie i od razu drugą dawkę azotu 70 kg N ha to na pewno pomorze ale do tego jeszcze musi być wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Co do ccc to zależy od tego kiedy chcesz stosować. O tej porze to chyba nie służy do dokrzewiania, chociaż na tym forum ktoś pisał ze właśnie tak ccc stosuje. Nie wiem sam się uczę, na forum więcej czytam niż piszę.

Co do mojej pszenicy to tylko tyle:

Żegnaj Turkiesie a raczej to co z niego zostało. Dzisiaj posiałem jarą ( odmiany nie znam bo brałem co gość kilka wiosek dalej miał).

P.S. Coś mnie podkusiło i cholera na jesień poleciałem pełną dawką Gleanu - trzeba było orać. Trochę przykro się męczyć jak wokół wszyscy tylko kultywator lub talerzówka.

 

Jeszcze jedna ważna sprawa.

 

Czy ktoś próbował pisać do Urzędu Gminy podanie o umorzenie kolejnych rat podatku lub jakąś inną pomoc finansową w związku z zaistniałą sytuacją ? Kiedyś gdy była susza dopłacali u nas po 1000zł do hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Chciałbym teraz zastosować bo nie ma na co czekać, tylko żeby za zimno nie było, z tego co czytałem to np. cycocel 750 sl potrzebuje conajmniej 10 stopni na plusie w dzień i 4-5 w nocy i to tak pare dni po zastosowaniu żeby zadziałał. W każdym razie dzięki, troche mi rozjaśniliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Rozkrzewienie pszenicy trzeba zrobić zaraz po ruszeniu wegetacji często to robię sieje rzadko.Jeszcze jedna rada po pryskaniu jeżeli jesteś nerwowy nie jedz w pole z dwa tygodnie trochę ją poprzewraca i oto chodzi .Ten zabieg nie możesz zaliczyć do skracania .Skracasz normalną dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj