Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tutaj sam się szkolę. Z herbicytów też jest duży wybór. Ja stosuję huzar i chwastox, nie przejechałem się na nich jeszcze. Siew jak najwcześniej da się wjechać w pole.

Jak sam się szkolisz to nie szkol innych, Huzar u Ciebie jest na chwasty w jarej pszenicy? http://www.agrofoto.pl...wg,28766,1.html

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

http://www.agrofoto....e-zboz-ozimych/ Robiłem ten test i wyszło 20% żywych. niby trzeba się napocić żeby wyrwać pszenice i korzeń ma z 15-20 cm w niektórych przypadkach. Boniar mówisz żeby dać azot tylko czy nie bedzie to niepotrzebny wydatek??

 

nie bardzo rozumiem - chodzi mi o danie zwiększonej pierwszej dawki azotu np.saletry żeby zbrązowiała ale żywa pszenica ruszyła....czyli ratować zasiewy :)

 

jeśli chodzi o te 20% to będe szczery - wolałbym zobaczyć jak wygląda plantacja bo tu mam doświadczenie i wiem jak wygląda ozima pszenica którą można uratować - wrzuć fotę jak możesz...

 

i jeszcze jedno - moim skromnym zdaniem nawet jak się da uratować zasiewy to nie ma co się oszukiwać - plon będzie trochę niższy bo roślina zamiast kontynuować wzrost musi tak trochę "zaczynać od nowa"...

 

i tyle mądrzenia się - niech się inni wypowiedzą :)

Edytowano przez Boniar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jak sam się szkolisz to nie szkol innych, Huzar u Ciebie jest na chwasty w jarej pszenicy? http://www.agrofoto.pl...wg,28766,1.html

 

Po pierwsze - szkolę się w ochronie przeciw chorobom grzybowym, a nie uprawie.

Po drugie - tam nie pisze, że huzar szkodzi w pszenicy sianej jako przewódka

Po trzecie - w pszenicy sianej wiosną stosuję chwastox

Po czwarte - nie szkolę tylko doradzam

Po piąte - sialiśmy pszenicę jako przewódkę i Huzar stosowaliśmy razem z pszenicą ozimą

Po szóste - przepraszam za niedociągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

Po drugie - tam nie pisze, że huzar szkodzi w pszenicy sianej jako przewódka

Po trzecie - w pszenicy sianej wiosną stosuję chwastox

 

Po szóste - przepraszam za niedociągnięcia.

Ale też nie pisze że można stosować. Kol. @socha wyraźnie pytał o pszenicę jarą.

Pisałeś że stosujesz Huzar i Chwastox.

Ze środkami chwastobójczymi nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a ja jutro jadę po 100kg/ha saletry, co będzie to będzie, pszenica u mnie pomału zielenieje więc może będzie dobrze.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pracuje w wolnym czasie u znajomego to on właśnie tak robi. Raczej wielkich zmian nie ma. Przewódka to też pszenica jara. Dla ścisłości, sam jako gospodarz, stosuję chwastox. U znajomego u którego pracuję stosujemy Huzar, ale tylko w przewódkach, które siejemy nawet w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj trochę nalałem w siebie optymizmu i nie chodzi o jakieś % byłem na polu gdzie mam muszelke i stwierdzam ze chyba jednak żyje prznajmniej węzeł krzewienia jak i korzen są ok a reszta pszenic u mnie spokojnie przetrwały ale same ościste mewa ostroga ostka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

tez patrzac na pszenice i jeczmien robi mi sie niewesolo ale to juz powoli pora by dzialac a nie sie martwic na razie rzepak dostal Prosan 280 kg/ha i zyto 55 kg N/ha. Jutro pora na pszenice na poczatek Prosan 180-200 kg/ha,potem nitrofoska i saletra tak zeby pierwsza dawka N zamknela sie w okolo 100 kg-powod pszenica siana pozno(listopad),nierozkrzewiona no i obsada taka sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie... mam podmokle pole i chcial bym wjechac z saletra... tylko obawiam sie ze moje 330 sie zapadnie... na ile musi byc ziemia zmarznieta żebym uniknął wyciągania?? wiadomo pole polu nie rowne ale chyba jakos da sie to okreslic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wyjedz wczas rano jak bedzie z kilka stopni na minusie to papaj sie niepowinien utopic.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Jak będzie ok -5 to śmiało możesz jechać! Ziemia jest twarda poza tym nawet na podmokłym moze troche kolein narobisz ale na pewno przejedziesz... jak puści mróz to do kwietnia nie wjedziesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko największy problem to czy przy tych temperaturach rośliny przeżyją. Bo u nas to kiepsko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Sezon rozpoczęty ;p Dzisiaj na pszenice poszła Saletra, Nie pożałowałem i dałem 300 kg/ha. Zobaczymy jak to będzie ale roślinki zaczynają się robić powoli z powrotem zielone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Też dziś ruszyłem w pole.Przed wieczorem saletra już się rozpuściła,zostało tylko niewiele malutkich grudek.U mnie jest tendencja do pózniejszego

siewu nawozów i sąsiedzi trochę dziwnie patrzyli się na to co ja robię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

U mnie w sobotę poszła dawka startowa w formie saletrosanu,akratos powoli łapie kolor.Za tydzień saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A chlopaki saletrosan na 1 dawke 300kg/ha wystarczy ? i pozniej na 1 kolanko 250kg saletery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

nie bardzo rozumiem - chodzi mi o danie zwiększonej pierwszej dawki azotu np.saletry żeby zbrązowiała ale żywa pszenica ruszyła....czyli ratować zasiewy :)

 

jeśli chodzi o te 20% to będe szczery - wolałbym zobaczyć jak wygląda plantacja bo tu mam doświadczenie i wiem jak wygląda ozima pszenica którą można uratować - wrzuć fotę jak możesz...

 

i jeszcze jedno - moim skromnym zdaniem nawet jak się da uratować zasiewy to nie ma co się oszukiwać - plon będzie trochę niższy bo roślina zamiast kontynuować wzrost musi tak trochę "zaczynać od nowa"...

 

i tyle mądrzenia się - niech się inni wypowiedzą :)

 

 

 

Tak wygląda ta pszenica odmiana muszelka. I co o niej powiesz??

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/346557-pszenica-muszelka-temp-22c/

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u mnie kerubino .... raczej do przesiania ... w jednym kawałku może być nawet 100% w drugim na lepszym stanowisku tylko wsiewki raczej będą natomiast pszenżyto leontino bardzo zle wygląda ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A co w przypadku gdy rozsiałem saletrę rano ale temperatura w dzień nie za wysoka i się nie rozpuściła do końca czy to będzie źle czy będą duże straty azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czego oczekiwałeś że godz po rozsianiu ju nic nie będzie? Spokojnie nawozy azotowe są higroskopijne i ulatnianie gdy gleba jest wilgotna nawet nie wchodzi w grę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj