Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1818

To może daruje se tą Zebrę. Jak tam u was wygląda sprawa odmian, jakie odmiany chcecie siać na wiosnę 2012.

W centrali mam do wyboru następujące odmiany jarej: Bombona, Waluta, Griwa, Werbena, Nawra i Zadra

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Ja bym wybrał Nawre,tylko uwzględnij że to jakościówka[A].Możesz ją siać jeszcze w lutym jak warunki pozwolą.Pamiętaj nie każdą pszenice można zasiać w danym regionie Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wiem właśnie jak na razie ODR jeszcze milczy nie podali zalecanych odmian na 2012 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Z tym ODR-em to miałem jakieś dwa lata temu fajny przypadek,szukałem jarej formy żyta [bolko chyba] wpadam do ODR-u i pytam czy nie mają dojścia do dystrybutora,facet postukał sie w czoło i mi mówi żebym zadzwonił do instytutu rolnictwa :blink: bo on o niczym takim nie słyszał.Chyba że mi się pomiliły pory roku wiosna z jesienią :lol: W końcu zdobyłem od rolnika.Wpadam w tamtym roku po coś tam do tego samego ODR-u o tej porze jakoś spotykam gościa krzyczy za mną po korytarzu że mają jare żyto jak chcem[chciałem rok wcześniej].Panie mówie przecież to zaraz wiosna nie jesień.Ale to jare przekonuje.A co pytam byliście na szkoleniu w instytucie rolnictwa. :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mamy bombone i nie najgorsza, ciekawie wyszła nawet no i zalecana na lubelskie, oprócz tego mamy nawre też niczego sobie choć stawiałbym mimo wszystko na bombone, nawra porównywalna do brawury a nigdy nas nie zawiodła Henika i to stare nasienie bo siejemy ją z 5 lat. Pszenca w stylu Tonacji w ozimych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dziś rano napisałem do PODR aby podali mi LZO pszenicy jarej dla woj. Podlaskiego na 2012 rok. Podali mi następujące odmiany: Tybalt, Trappe, Katoda, Łagwa, Ostka Smolicka, Kandela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

To może daruje se tą Zebrę. Jak tam u was wygląda sprawa odmian, jakie odmiany chcecie siać na wiosnę 2012.

W centrali mam do wyboru następujące odmiany jarej: Bombona, Waluta, Griwa, Werbena, Nawra i Zadra

 

bombona dobre parametry plon słabszy niż waluta, ta zaś ziarno bardzo grube ale parametry słabe, bombona obyła się bez fungi waluta zaś nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

ja pryskam huzarem na wiosnę :) drogo ale skutecznie :)

 

 

Huzar dobry środek,ja pszeniczke lece od trzech lat maratonem.W tym roku dodałem .grandstara-pozamiatało suke[przytule].Polecam taki mix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Miałem w tym roku walutę i powiem ze mnie milo zaskoczyla. Plon dobry ziarno grubre duza gestość. co do parametrów to nie wiem bo na pasze poszła. Raz pryskałem na grzybki duetem. Rosła na gorszym stanowisku a plon dała większy niz monsun. Polecam ja


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A może ktoś z Podlaskiego się wypowie jaką odmianę jarą sieje i którą poleca ;) Nie miałem jeszcze styczności z pszenicą :P

Z ciekawości zapytam gdzie w okolicach Bielska Podlaskiego można zbadać zboże w celu ustalenia jego parametrów

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyZ0    6

Ja w tamtym roku pryskalem pszenice zestawem Atlantis + Sekator dotego gratis byl Actirob preparat wspomagajacy firmy Bayer, zabiego wykonalem na koniec marca poczatek kwietnia i nie powtarzalem go, efekt byl swietny, zero miotly, przytuli czy dwulisciennych. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

 

Huzar dobry środek,ja pszeniczke lece od trzech lat maratonem.W tym roku dodałem .grandstara-pozamiatało suke[przytule].Polecam taki mix

trzeba będzie w tym roku wy próbować dzięki za pod powiedź a jakie odmiany siejesz pszenicy bo ja bogatkę i tonację dosyć dobrze plonują . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

trzeba będzie w tym roku wy próbować dzięki za pod powiedź a jakie odmiany siejesz pszenicy bo ja bogatkę i tonację dosyć dobrze plonują . :)

 

Boomer i zytke w tamtym roku.W tym zostawiłem zyte i kupiłem akratos.Z bogatką nie miałem do czynienia a co do tonacji,siałem 4 lata temu i było ok dała coś koło 8 ton,byłem wówczas zadowolony że hej bo pamiętam że była sucha wiosna.Odpuściłem dawke na kłos bo nie było sensu,polatałem 2 razy opryskiwaczem z mocznikiem.Niedaleko mnie znajomy zarządza dużym gospodarstwem ponad1500ha i też wówczas mieli tonacje,coś ze 150ha i też chwalili że dość mocno tolerancyjna na nie dobór wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

bombona dobre parametry plon słabszy niż waluta, ta zaś ziarno bardzo grube ale parametry słabe, bombona obyła się bez fungi waluta zaś nie

To którą z nich bardziej polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam

mam ok 22 ha po qq zaorane a nie zdazylem posiac pszenicy.

podpowiedzcie co najlepiej sie oplaca na wiosne.

dodam ze qq bede sial ale zaplanowana na innych polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Huzar Panowie nigdy więcej!!! stosowany w starszej wersji jak i tej OD i takie samo g... koszt ok 140z/ha "a miotła to od żyła po nim a nie padła ;) " z resztą kolega @HubertOjdana może to potwierdzić

 

EDIT

taka mała uwaga jeszcze ;)

u nas mogło to być spowodowane intensywnym stosowaniem środków zawierających sulfynomoczniki od xxlat

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Kto z was miał doczynienia z pszenicą ościstą, mianowicie odmiana Ostroga ?? Wogóle jak się to młóci??

Na chwile obecną mam Tonację i Sukces, a w tym roku planuję powrucić i jeszcze raz zkosztować Bogatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

co do tej ościstej pszenicy to ja nie miałem ale miał ją sąsiad, a żeby dziki mu nie szły ale praktycznie nic to nie dało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Ja miałem pare lat temu mewę też ościstą niczym się nie różni od zwykłych pszenic, normalnie młócisz, nie wiem jak ostroga ale mewa miała miękką i wysoką słomę, trzeba ją skracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam

W tym roku po raz pierwszy posiałem pszenicę Turkis (według opisu nadaje sie do siewu pszenica po pszenicy, parametry i plonowanie też niezłe około 100% wzorca). Na żadnym forum nie mogę znaleść informacji jak plonuje w rzeczywistości, jakie ma parametry, czy warto ją uprawiać ?

W związku z tym moja prośba do bardziej doświadczonych odemnie ( dopiero drugi rok zajmuje się gospodartwem :) i na razie bazuję na wiadomościach z internetu i poradach od sąsiadów).

Czy ktoś z was ma jakieś miłe lub niemiłe (chociaż tych wolalbym aby był jak najmniej :D ) doświadczenia w uprawie tego gatunku pszenicy którymi mógby sie podzilić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

silvia buraki oki tylko z nimi nie mialem jeszcze doczynienia i nie wiele wiem o ich uprawie.

kolego SOKAN mialem w tym roku pszenice ostke strzelecka tez oscista, plonowanie bardzo dobre a kosi sie normalnie jak zwykla pszenice.

Edytowano przez wikus666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może ktoś z Podlaskiego się wypowie jaką odmianę jarą sieje i którą poleca ;) Nie miałem jeszcze styczności z pszenicą :P

Z ciekawości zapytam gdzie w okolicach Bielska Podlaskiego można zbadać zboże w celu ustalenia jego parametrów

 

Ja nie widzę sensu i opłacalności siania zbóż jarych na podlasiu. Na qq lepiej wyjdziesz, ceny powinny sie utrzymać na poziomie ubiegłorocznych. Zboża jare w naszym regionie mają strasznie małą liczbe dni wegetacyjnych co przekłada się w istocie na najważniesjza dla rolnika cechę - plon

 

trzeba będzie w tym roku wy próbować dzięki za pod powiedź a jakie odmiany siejesz pszenicy bo ja bogatkę i tonację dosyć dobrze plonują . :)

Ja pryskałem Huzarem i raczej juz go nie kupię.

1. Że miotły wogole nie ruszył.

2. Że mieliśmy dostać rekompensatę

3. przedstawiciel Huzara zobaczył moje wypowiedzi na Agrofoto o tym jak sobie ten środek z miotłą poradził i wycofał swoje obietnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj