Polecane posty

TOREZ    35

Nie ma obecnie dostępnego zarejestrowanego środka na łokasia.

Możesz spróbować fastakiem 100.

Ale powiem Ci z doświadczenia, że ciężka sprawa będzie z "tym draniem".

No i najkorzystniej późnym wieczorem zabieg musi zostać wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

TOREZ pisałeś gdzieś że pszenica pod śniegiem wzejdzie, ale to raczej nie w tym roku. Pszenica posiana 4 września na 100%wej glinie wzeszła w 10%, reszta leży se lub ma puszczone kiełki. Suma opadów od 1września do teraz to jakieś 15litrów w może 8 ratach, czyli nic. Posadziłem se w domu 15 ziarenek zebranych z pola i ruszyły 3 ziarnka, reszta ma zaschnięte kiełki lub w cale nie kiełkuje.

Spotkałeś się kiedyś z takimi warunkami do wschodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ile dni po zastosowaniu maratonu musi byc bez przymrozku, wystarczy pierwsza noc?????

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam,buraki wykopane stoll-em,liście pocięte,mam zamiar wjechać teraz takim gruberem http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Kultywatory/Mandam/TOP+Gruber+3m+3soros/images/nrvlqrhn.html

następnie po nim wjechać agregatem uprawowo-siewnym i zasiać pszenicę,na niektóre pola jeszcze zanim wjadę gruberem uprzednio posiać wapno tlenkowe,powiedzcie mi czy to dobry pomysł?,czy to nie będzie wpływało ujemnie na plon pszenicy,czy lepiej będzie zaorać a dopiero zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

TOREZ pisałeś gdzieś że pszenica pod śniegiem wzejdzie, ale to raczej nie w tym roku...

Spotkałeś się kiedyś z takimi warunkami do wschodów?

Pisałem już wcześniej o podobnej sytuacji.

Dawno, gdzieś 20 może więcej lat temu.

Pod śniegiem wschody ozimin, a co najśmieszniejsze również jarych. Bo po siewie jarki spadł dość spory śnieg i wschody 100% szczególnie na gliniastych kawałkach.

W owych czasach zaczynałem profesjonalnie zajmować się rolnictwem.

 

Kiełki dostaną wilgoci to ruszą pełną parą, no może nie wszystkie, ale powiedzmy że większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

oby, oby, bo w domowych warunkach ta pszenica nie chce kiełkować gdzie podlewam co dziennie. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Ja siałem 17 września to na dzień dzisiejszy wygląda tak jak na zdjęciach.

Po siewie popryskałem gleanem a na wiosnę popryskam linturem.

Jest to odmiana turnia co o niej sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

oby, oby, bo w domowych warunkach ta pszenica nie chce kiełkować gdzie podlewam co dziennie. ;[

 

Ogólnie rzecz biorąc nie wygląda to ciekawie bo deszczu już nie będzie, wg prognoz ma stale się ochładzać o deszczu jak nie było tak ma nie być... Nie pamiętam takiej jesieni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

ja też nie pamiętam strasznie kiepsko to wygląda,sucho jak cholera pszenica siana w pazdzierniku to lezy w ziemi w stodole,boomer siany w wrzesniu to jeszcze jako tako ale zasialem kawałek tego cubusa to rzadki jak cholera siałem gęsciej niz boomer bo trafialy sie ziarnka z kiełkiem to strasznie słabiutki nie wiem czy cos z tego bedzie,a pszęzycie to szkoda gadac jeszcze nie wychodzi z ziemi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas po rzepczyskach było równiez kiepsko oraz sine po głęboszu bez orki le teraz zaczyna sie wyrównywać. Ze 2 tyg temu były nieduże deszcze a teraz rosa często i chybs to zrobiło swoje. Pszenica w 80% na wierzchu więc już tragedii nie ma. Aby w buraczysku dopiero zaczyna kiełkować bo siana niedawno. Ale ważne że wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jestem z południa polski ,pszenicę sieję zawsze po 10 listopada,czasem się zdarza ,że sieję również po 20, zdarzało się tak że orałem pola ze śniegiem i siałem ,pszenica zawsze była,kiełkowała pod śniegiem,lub "szpilkowała" - w tym przypadku gdy śnieg stopniał zaczęła nabierać koloru zielonego a tak była biała

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ponawiam swoje pytanie może ktoś spróbuje mi odpowiedzieć z góry dzięki

Witam,buraki wykopane stoll-em,liście pocięte,mam zamiar wjechać teraz takim gruberem http://www.mascus.pl...s/nrvlqrhn.html

następnie po nim wjechać agregatem uprawowo-siewnym i zasiać pszenicę,na niektóre pola jeszcze zanim wjadę gruberem uprzednio posiać wapno tlenkowe,powiedzcie mi czy to dobry pomysł?,czy to nie będzie wpływało ujemnie na plon pszenicy,czy lepiej będzie zaorać a dopiero zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja dziś sieje muszelke po kukurydzy. Tylko hektar coś więcej da niż jare chyba, bo się nie udawają od kilku lat. Nie siałem tak poźno nigdy, co myslicie nad dawka 240 kg na ha, nie za geśto? Normalnie sieje 160-180 ale to z centrali, a to swoje będę siał. Ziarno średniej grubości, więc chyba obsada będzie duża, tylko ziemia niezbyt wilgotna i nie wiadomo jakie wschody będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dawka dawką ale musisz sie liczyc z tym ze przy tak poznym siewie duzo zboza moze nie wzejsc i trzeba pamietac o tym ze mamy listopad , juz sa przymrozki i ciezko takiemu zbozu bedzie sie dobrze wykształcic zeby odpowiednio przezimowac. zaryzykowales , moze wypali i bedzie ladna , ogolnie nie wrozy to najlepiej przy obecnej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie wschody były ładne choć deszcz by się przydał.ale u co nie których to porażka przesuszyli pola i teraz mają tego efekty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Ja dziś sieje muszelke po kukurydzy. Tylko hektar coś więcej da niż jare chyba, bo się nie udawają od kilku lat. Nie siałem tak poźno nigdy, co myslicie nad dawka 240 kg na ha, nie za geśto? Normalnie sieje 160-180 ale to z centrali, a to swoje będę siał. Ziarno średniej grubości, więc chyba obsada będzie duża, tylko ziemia niezbyt wilgotna i nie wiadomo jakie wschody będą.

 

Wcale nie będzie za gęsto,będzie dobrze,późny siew zawsze wymaga większego wysiewu,co do wschodów wszystko będzie dobrze ,teraz mamy mgły ,rosę ,gleba tak bardzo nie wysycha zaraz po uprawie,na pewno będzie lepiej jak wcześniejszy wysiew gdzie każdy czekał na deszcz i czy mu powschodzi,moja pszenica pokiełkowała a wschodziła styczeń-luty,z wiosny tylko saletra jak tylko ruszyła wegetacja,(przynajmniej nie ma już w zbożu miotły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zasiało się dość ładnie ziemia dość wilgotna po kukurydzy. Troche resztek po kukurydzy się wyciągło i korzeni ale nie wygląda najgorzej. Wysiało się dokładnie 230 kg. Zobaczymy w żniwa co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

jestem z południa polski ,pszenicę sieję zawsze po 10 listopada,czasem się zdarza ,że sieję również po 20, zdarzało się tak że orałem pola ze śniegiem i siałem ,pszenica zawsze była,kiełkowała pod śniegiem,lub "szpilkowała" - w tym przypadku gdy śnieg stopniał zaczęła nabierać koloru zielonego a tak była biała

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ponawiam swoje pytanie może ktoś spróbuje mi odpowiedzieć z góry dzięki

Witam,buraki wykopane stoll-em,liście pocięte,mam zamiar wjechać teraz takim gruberem http://www.mascus.pl...s/nrvlqrhn.html

następnie po nim wjechać agregatem uprawowo-siewnym i zasiać pszenicę,na niektóre pola jeszcze zanim wjadę gruberem uprzednio posiać wapno tlenkowe,powiedzcie mi czy to dobry pomysł?,czy to nie będzie wpływało ujemnie na plon pszenicy,czy lepiej będzie zaorać a dopiero zasiać

 

Ja bym ci poradził zrobić gruberem , a co niby miało by wpływ na plon kiedyś siało się po kultywatorze i plony były takie same a tym bardziej , że chodzi o czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto? nie wszystkie pszenice jare nadają się do siewu późno jesiennego

jare wysiewane jesienią to przewódki i według badań które prowadzą firmy nasienne dają niezłe plony dobra alternatywa dla siejących pszenicę po późno zbieranych burakach ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaras3112    0

Zasiałem 31 października pszenice jarą odmiany "tybalt", czy to trochę nie za szybko?

Może ktoś próbował na pomorzu siać pszenice jarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

mam pszenice energo ma dwa liscie , w nocy juz sa przymrozki , coraz słabiej rośnie , jak myslicie ile pszenica powinna miec lisci zeby dobrze przezimowac? z tego co mi wiadomo to jak ma 3 liscie powinno byc ok a jak ma 2 to roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigwa1    0

Mam pytanie czym można wzmocnić pszenice na zimę. Nie była jeszcze niczym pryskana tylko pod korzeń dostała polifoske 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj