Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    32

ja myslałem żeby ją usztywnić modusem i dać wiosną koło 4 m saletry na ha bo po skruceniu słyszałem że jest za bardzo niska co sądzicie otym rozwiązaniu ? ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

A pamiętasz może ile kiełkujących ziaren na m2 wysiewałeś tej wydmy i czy siałeś w optymalnym terminie?

 

ciężko mi powiedzieć bo siałem ją 2 lata temu, ale coś mi świta że na ha siałem ją w granicach 175kg, ale reki nie dam sobie uciąć.

 

Propos muszelki, wdzięczna odmiana, bynajmiej u mnie. lubi nawóz, jak i skracanie raz Modus 0,15l + 0,6l ccc przy tym nawożeniu powinno starczyć, przy okazji na grzyba 2 razy musowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

oddawał ją ktoś tą muszelkę do młyna na makę ?? jak z parametrami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

przeglądałem temat i nic nie znalazłem a interesuje mnie pszenica ozima lincoln, siał już ktoś ta odmianę i może się podzielić swoimi spostrzeżeniem i jej plonowaniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Kiedy terminy macie na orke i siew pszenic i jakie odmiany? My mamy 400kg juliusa, jakie polecacie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja w tym roku zasieje Jenge, co sadzicie o tej odmianie ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy jak dam teraz 200kg polifoski 6 na ha pod pszenice po rzepaku naworzonym intensywnie nie bedzie za malo?Dodam ze na wiosne dam jeszcze tak z 150kg yara mila np. to bedzie ok z npk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile polecacie kg/ha kwalifikat siac odmiane Tonacja zdolnosc kielkowania 95%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Haha jasne. Tym bardziej że ziemia sucha w popiół. A oprócz tego mamy ciężki wał dogniatający. Zresztą widać efekty w rzepaku siania i orania jednego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Orka i siew od razu troche nie bardzo. Powinno sie odlezec z 2-3 tygodnie.

A bryły zaschną, wilgoć pójdzie do nieba, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

u was przynajmniej da się orac a u nas to masakra ostatni deszcz padal 30 lipca i od tamtej pory ani kropli, ziemia wyschnieta na popiół i kiedy tu siac... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to nie oranie to męka.... ja w tamtym tygodniu skończyłem orkę to na koniec w rzepaczysku kółko urwałem 4 śruby 16 ścięło taka susza i ciągnie w głąb...... dzisiaj zasiałem 5 ha pszenicy broną aktywną to dajcie spokój susza susza i suszą pogania.... a do końca września nie zapowiadają deszczu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U mnie tak źle nie jest. Po podorywce po zbożu w miare. W rzepaczyskach podorywka była późno wykonywana to również nie widze większych problemów. Mimo takiej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

u mnie po sianiu na jeczmien pięknie popadało, i już powschodził wszędzie, nawet na glinie. jest wysoki na jakieś 5-6cm smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Orka i siew od razu troche nie bardzo. Powinno sie odlezec z 2-3 tygodnie.

 

Jak bym swoją glinę zostawił na 2-3 tygodnie i do tego nie było by deszczu tak jak teraz, to ciągnikiem bym jeżdził jak po bezładnie porozrzucanych pustakach, a siewnik to bym chyba połamał na tych grudach. W moim przypadku max. kilka godzin schnięcia i wjazd z uprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Susza totalna.Na tych kawałkach gdzie posiałem gorczycę istny popiół. Bamberka i Bogatka kupione i czekają a tu do końca września się nie zanosi nawet na kroplę. Na glinie jak 2 dni nie podleje to ani nie mam co myśleć o zapinaniu pługa.

Pszenicę się opóźni ale o pszenżycie to chyba trzeba zapomnieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj