Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin2057    22

Jakie nawożenie zastosować przedsiewnie pod pszenice Bogatke i w jakiej ilości na ziemi klasy IV stanowisko po jęczmieniu jarym i po ziemniakach? Jakim środkiem opryskać na miotłę i na chwasty tak aby na wiosnę nie poprawić zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na jaką głebokość głęboszowałeś?

Ile może kosztować usługa głęboszowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

@silva

Jeśli masz do dyspozycji bronę wirnikową to możesz bezpośrednio po głęboszu wjeżdżać, jeśli nie to dwa rzędy łap w podorywkowym też wystarczą. Sam w tym roku zasiałem rzepak po dwukrotnej podorywce kosem w dwutygodniowym odstępie i powschodził dużo lepiej niż na kawałkach oranych.

Edytowano przez u1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No nie mamy ani talerzówki ani jakichś agragatów aktywnych. Zaorać dałoby rade bo już troche sie ziemia odleżała po głęboszowaniu. A głęboszowanie głęboko 50-60cm bo mamy za mały głębosz 3 zęby i czepiałem do ciężkiego case magnuma 155KM. To zrobie raz podorywke, aby w koło przejade przy miedzach więcej bo gdzieniegdzie sie darnie mogą trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Witam kolegów. Czy z was siał ktoś pszenicę pszewódkową? Ja w tym roku miałem wszystko posiane tą pszenicą za miast ozimej i wszystko w jakości sprzedane. Plon 6t. Koledzy mieli ozimą i wszystko paszówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

zależy jak wygląda rola po głęboszowaniu i czy nie masz dużo pozostałości pożniwnych na polu - na jaką głębokość chcesz zrobić podorywkę?

 

w sumie pomysł nie jest zły - zawsze trochę ropy zostanie w domu... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jak po rzepaku i rzepak duzy to nie wiem czy dasz radę uprawić agregatem podorywkowym i zwykłym uprawowym a w szczególności jeśli rzepak już ci wyrósł duży.... a w sobotę wjechałem talerzówką w rzepaczysko i się wyrzekłem..... strasznie dużo śmieci zostaję tzn starego rzepaku jakiś chwastów czasami i robi się z tego poduszka a w to na pewno nie będę siał bo pszenicy na poduszce nie będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

badalem swoje pszenice i wyniki prezentuja sie nastepujaco: RYWALKA gluten 23,7 gestosc 76,3 wilgotnosc 14,1 L.O.209 wyrownianie 87 porazenie fusarioza 0,3% i MULAN gluten 21,4 gestosc 71,8 wilgotnosc 13,4 L.O.195 wyrownanie 85 porazenie fusarium 0,6%. Dodam ze Mulan sypna o jakias tone wiecej z ha przy nawozeniu wiekszym o 50 kg saletry na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

solek01. U mnie trochę lepiej z parametrami. Pszenica pszewódka ethos. Gluten 32, białko 16.5 wyrównanie 79 a najlepiej wypadła liczba opadania średnio 300. Ten towar w tym roku poszedł jak świeże bułeczki. W tym roku zamiast ozimej obsiewam dalej wszystko ta odmianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

a ile ci sypneła i na jakiej klasie ziemi? czyli to jara!! a juz znalazlem jest to przewódka!!! kiedy ja siałeś?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

solek01. Siana była początek kwietnia. Kupiłem kwalfikat po 250 zł. Sypała około 5 tonek, było by lepiej gdyby nie jedna nawałnica. Sąsiad miał posianą koniec pażdziernika i sypała mu około 8tonek. Ja dałem pewne nawożenie i ochronę. Jestem zadowolony z nawozu dolistnego NITROFOSKA. A w tym roku zamiast ozimej posieję wszystko tą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

NO mi Rywalka sypnela 5 a Mulan 6 ton. Nawozenie to 150 kg Polifoski 8 na jesien a na wiosne 150 kg saletry + 125 kg dla Rywalki a dla Mulana 175kg/ha + dwa zabiegi fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy miał ktoś pszenicę Bamberkę oraz wydmę? Bo w tym roku planujemy je zasiać ma ktos z nią jakieś doświadczenia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

solek01 U mnie siana była na IVa z podkładem gliniastym. Nawożenie 300kg polifoski 6 i 200kg mocznika pod korzeń. Potem ochrona i nawożenie pogłówne. Jeżeli chcesz zwiększyć plon używaj nawozu dolistnego NITROFOSKI 20 i pryskaj pszenicę od grzyba w okresie kwitnienia. Wtedy najwięcej jest infekcj ziarniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

pieter1224 o jakiej ty przewódce mówisz masz w ogóle pojęcie???? odmiany przewódkowe są t odmiany pszenic jarych wysiewane JESIENIĄ!!!! a ty ja po prostu zasiałeś jak normalną pszenicę jarą się wysiewa..... zasiej ją teraz jesienią i na drugi rok pogadamy czy będziesz miał takie same plony i parametry jak teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Pieter z tego co wiem to nie zaleca się wykonywać jakichkolwiek oprysków w zbożu w trakcie kwitnienia! niech mnie ktoś poprawi jak się mylę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

chomik111. Uważam że trochę się znam na agronomii i wiem co to jest pszewódka. Wiem co piszę i nie przypominam sobie że gdzieś napisałem że siałem ją jesienią. Nie wszystkie odmiany pszenicy jarej to pszewódki. Ta którą ja posiałem z sąsiadem jest typową pszewódką. Sąsiad posiał na jesieni a ja na wiosnę. Jego i moja poszła w konsumcji. Nawet pola mamy obok siebie. Więc taki jest morał że ta odmiana jest warta zainteresowania. A co do pryskania w okresie kwitnienia to nie można pryskać nawozami dolistnymi i RSMem. Jeżeli chodzi o pryskanie w tym okresie to są różne szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Panowie czy miał ktoś pszenicę Bamberkę oraz wydmę? Bo w tym roku planujemy je zasiać ma ktos z nią jakieś doświadczenia? ;)

 

wydme miałem i powiem tak... odmiana dość ciekawa lubi dobrą ziemie i optymalny termin siewu, u mnie przy nawożeniu 170N/kg na ha dała w granicy 7,5t/ha , trzeba ja skrcać, lubi się wyłożyć przed żniwami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

A pamiętasz może ile kiełkujących ziaren na m2 wysiewałeś tej wydmy i czy siałeś w optymalnym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

pszenica muszelka ;) ile siejecie kwalifikowanego zboża na ha ?? bardzo wymagająca ?? ile Wam oddała?? potrzebne skracanie przy 130 kg N w czystym składniku?? uprawiana po zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

160-170 kg w terminie, wymagająca dosyć, plon bardzo dobry, przy 130 skracanie bardzo potrzebne mimo ze jest niska , pamiętaj zadbać o choroby podstawy źdźbła po siewie po zbożach


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj