Polecane posty

gwozd    104

Piękne plony poszły w pi..u

Tonacja, bogatka, jęczmeń jary wszystko rośnie. Łubin opryskany sklejaczem jest czarny jak węgiel, ciekawe czy też może porastać w strąkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

plony będą tak czy inaczej dobre tylko raczej jakości może nie być bo pszenica co u niektórych zaczyna porastać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@solek01 byłeś na wystawie w Boguchwale? Były tam bodajże 3 odmiany pszenicy Muszelka Actuer i jeszcze jedna za ciągnikami na 1ha polu sobie rosła wiesz może jaka to odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Nie pamiętam Dominiczek. Akteur tez pamiętam że tam był.A pamiętasz co to była za pszenica zaraz za maszynami na lewo, taki większy kawałek. W domu mam książeczkę z opisem doświadczeń z 2010 i jak dobrze kojarzę to jest tam plan doświadczeń z tego roku, to sprawdzę to ale wieczorkiem po pracy. Co do ich pszenic to niby ładne ale jak na te gleby co tam mają to wydaje mi się że mogłyby być lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tulsa,akteur,muszelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

witam w tym roku miałem 2,5ha żyta,,skosiłem,niski plon,dużo jakiś chwastów czy perzu,słomę wziął sąsiad,i nie wiem co teraz zrobić czy pryskać - roundup,czy podrapać,lub pożyczyć talerzówke i stalerzować?????? pole było wapnowane w zeszłym roku,2 lata temu był jęczmień,teraz mam zamiar zasiać znowu żyto lub pszenżyto ,powiedzcie mi co teraz zrobić,jakie nawozy posiać pod żyto,czy zmienić płodozmian????

Czekam na odpowiedzi,z góry dzięki!!

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

zbieram pszenice ,niestety ma nie za wysoka liczbe opadania. Czytalem gdzies o sposobie na podwyzszenie jej jakas chemia, slyszal ktos cos?

l.op ~170 , bialko 15, gluten 34 ,sed.54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie co myślicie wogóle o tych pszenicach sześćciorzędowych ( chodzi o kłos) czy rzeczywiście one tak sypią jak to co niektórzy mówią ?Jakie wogóle są odmiany 6-rzędowe?i jak jest z plonem? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja miałem sześciorzędówkę Muszelkę co do plonu super co do parametrów gorzej ale u nas była susza ale sypie jak szalona

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Plony juz pod dachem! MULAN 6 ton z ha a RYWALKA 5 ton.Dodam ze bylo gradobicie ktore wybilo rzepak w 90% a pszenice miedzy 10-30%. Nie wiem jak bedzie z parametrami ale Mulan ma potencjal. U nas w spoldzielni tez go sieja to maja do 8 ton. Dodam agrotechnike: Przedplon odlog z gorczyca na przeoranie, przedsiewnie 150kg/ha polifoski 8, Glean posiewie, na wiosne przelom marca i kwietnia 150kg/ha Saletry, okolo 20 kwietnia TEBU 1l/ha, tydzien pozniej aminopielik, Pierwszy tydzien maja 125kg/ha saletra a MUlan 175 okolo 20 Maja Duett Ultra w dawce 0,5l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli pole jest zaperzone to glifosat jak najbardziej pomoże, na perz radze nie talerzować. Talerzówka to znakomity sposób na rozsiewanie perzu.Co do nawożenia to jesienią przyda się NPK i azot wiosną. Są tematy o nawożeniu tam wszystko znajdziesz. Co do płodozmianu to wiadomo 100% zboża w strukturze zasiewów nie działa korzystnie na glebę ale da się uprawiać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

A, co sądzicie o uprawie w "prawie monokulturze". Miało by to wyglądać tak:

gryka, pszenica ozima, poplon, i od nowa. Nie wyjałowię gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma ktos z was pszenice almari lub wie czy mozna ja gdzies dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trochę za małe odstępy między danymi roślinami, przygotuj się że nasilenie chorób w pszenicy będzie ogromne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możecie mi powiedzieć o ile I dawka azotu wiosną jest w stanie podnieść plon w oziminach?Wiem, że ta dawka ma na celu dać kopa rośliną, aby się szybko rozwijały, a o ile jej brak jest w stanie obniżyć plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

Ktoś siał pszenicę Matrix i Arktis? Potrzebuję informacji z terenu a nie z ulotki. :D

 

Nie siałem, ale miałem ofertę na Arktisa. Powiedz mi, dlaczego chcesz siać elitkę?

Miałem u siebie SW Maxi (przez "przypadek"). Co z tego, że super parametry, jak w wydajnościach sporo mniej. Nawet na zamieszanie czego to się raczej nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

@TOREZ dlaczego zmniejszyłeś nawożenie N, o ile spadły plony, jak z wynikiem finansowym?

Po trzech latach doświadczeń zmniejszam dawki azotu o tyle, ile się da. Z korzystnym skutkiem.

Mogłem pomniejszyć jeszcze o 20kg/ha, zabrakło odwagi, w kolejnej próbie będzie 110-120 kg/ha.

Nieco o plonie oraz parametrach.

Średnia z hektara 6 ton, ku mojemu zdziwieniu, no i parametry badane: 13,8 białko, 220 opadanie, 76 gęstość, 30 gluten i wilgotność 13%.

Racjonalne nawożenie azotem wymaga dostarczenia składnika pod tempo rozwoju rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

dzieńdoberek mam pytanko, a mianowicie chodzi mi o to czy można siać pszenicę ozimą po jarej ?? ( mam małe doświadczenie w tym zakresie - praktycznie żadne a ojciec mi mówi że za jego czasów to odradzali taki siew ) więc jak to jest ?? z góry dzięki za podpowiedzi i sugestię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Pewnie że można. U nas często mamy taką kolejność jak jara jest po burakach.

 

do Toreza:

Przedstaw jakąś technologie nawożenie. Dzielisz na więcej niż 3 dawki azot wiosną? Czy w czym rzecz z tym tempem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie siałem, ale miałem ofertę na Arktisa. Powiedz mi, dlaczego chcesz siać elitkę?

Miałem u siebie SW Maxi (przez "przypadek"). Co z tego, że super parametry, jak w wydajnościach sporo mniej. Nawet na zamieszanie czego to się raczej nie opłaca.

Bo zawsze szukam nowości, parametry bardzo się przydadzą , a co do wydajności to ci powiem za rok. Sieję 4-5odmian by się nie przejechać na jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam mam pytanko czy jeśli na wiosnę poza nawozami azotowymi dam jeszcze dodatkowo polifoskę to da to efekt czy raczej pełną dawkę na jesień polifoski dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj