Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dyktator    0

@konrad19941 możesz napisać jakie nawożenie ,klasa gleby i ochronę stosowałeś pod bogatkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie Bogatka ładna Briliant takze..wiecej powiem jaka wjade w pole i zwaze

u nas deszcz i deszcz trzeci dzień i do tego silny wiatr pszenicę powykładało tak będzie dalej to zacznie kiełkować w kłosie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Witajcie koledzy rolnicy.

Mam pytanie. Zawsze siałem pszenicę jarą i teraz zastanawiam się czy nie zasiać ozimej. Jarą siałem zawsze po ziemniakach albo po trawie. Mam od IV do V klas gleby. I nie wiem czy opłaca si siać ozimą . A jak się opłaca to jaką kupić.? Brać nasiona kwalifikowane czy kupić u rolnika na targu.?

 

 

 

Od razu dzięki za od powieść.


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Byłem wczoraj w polu i jak zobaczyłem pszenice u sąsiada to szok , ziarno jak groch grube , wysoka pszenica .A sąsiad skąpy i nigdy na grzyba nie kropi a nawozu mało co daje , a kłosy może nie długie ale jakże dorodne , zaraz poleciałem do niego zapytać się co to za pszenica , bo aż nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem.Niestety powiedział że kupił ją od kolegi i nie zna nazwy ........Obiecałem mu nagrode jak się dowie co to za pszenica , mówił że zapyta kolegi.Wziął bym na rozmnożenie ale mase żyta w niej jest :( Postaram się potem wrzucić fotke tego kłosa. I oto on---- KŁOS KŁOS 1 ZIARNO a to mój Brillant i raz jeszcze Brillant2

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Byłem wczoraj w polu i jak zobaczyłem pszenice u sąsiada to szok , ziarno jak groch grube , wysoka pszenica .A sąsiad skąpy i nigdy na grzyba nie kropi a nawozu mało co daje , a kłosy może nie długie ale jakże dorodne , zaraz poleciałem do niego zapytać się co to za pszenica , bo aż nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem.Niestety powiedział że kupił ją od kolegi i nie zna nazwy ........Obiecałem mu nagrode jak się dowie co to za pszenica , mówił że zapyta kolegi.Wziął bym na rozmnożenie ale mase żyta w niej jest :( Postaram się potem wrzucić fotke tego kłosa. I oto on---- KŁOS KŁOS 1 ZIARNO a to mój Brillant i raz jeszcze Brillant2

wygląda mi to na muszelkę bo ma 6 rzędów też taką mam jak jest niska to bankowo muszelka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Nie nie .......jest właśnie wysoka.No nie mam pojęcia co to za pszenica.Siana po ziemniakach i bez nawozu i bez ochrony.A takie kłosy :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie .......jest właśnie wysoka.No nie mam pojęcia co to za pszenica.Siana po ziemniakach i bez nawozu i bez ochrony.A takie kłosy :rolleyes: :rolleyes:

 

No właśnie sam sobie odpowiedziałeś siana po ziemniakach i dlatego ładna.

Dobry przedplon to połowa sukcesu. No chyba, że twoja po rzepaku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ma ją też zasiana po jęczmieniu i jest taka sama , jest tylko troszkę rzadsza.Ja pszenice sieje na różnych stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Znacie jakiś dobry środek przyspieszający dojrzewanie?

Edytowano przez Grandzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

zonk 28 mi to wygląda na pszenice SMUGA,choć może się mylę. Mam ją w tym roku i miałem w tamtym to na 5 klasie sypła ok. 4 t\ha, także byłem zadowolony. Jest to jakościówka, ale faktycznie ma małe wymagania. Jak sie wyklasza to klos jest bardzo cienki, ale pozniej sie super rozrasta i pieknie wyglada. Ziarno, jak i klos bardzo podobne, takze ja strzelam ze to SMUGA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Grandzik najlepszy środek jaki znam na przyspieszanie dojrzewania to SUN :rolleyes: Ta pszenica powinna ładnie sypnąć aż ciekawym co to za pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@zonk28 ty poczekaj do zbioru jak sąsiad będzie miał na przyczepie bo jak na razie po zdjęciach ziarna to wnioskuję że ta pszeniczka jeszcze jest po popierwsze troszke zielona i mokra także ona do zbioru to minimum 1/3 swojej objętości straci i ziarno może być chudsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ta pszenica to może być tiger bo jest wysoki i ma grube ziarno ja mam posianego i ma ziarno większe od bogatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

każdy rodzaj Glifosatu np Roundup, Rofosta, Klinik, czy inne zamienniki albo oprócz tego Reglone..

 

 

a jak ta pszenica wygląda z dojrzewaniem bo może już być za późno na desykację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

witam poszukuje jakiejś dobrej pszenicy na polskę wschodnią raczej z centrali ???

 

gleba w średniej jakości III IV klasa ale to tylko na papierze nie jest napewno zakwaszona

Edytowano przez pio3trek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

witam poszukuje jakiejś dobrej pszenicy na polskę wschodnią raczej z centrali ???

 

gleba w średniej jakości III IV klasa ale to tylko na papierze nie jest napewno zakwaszona

Bogatka, Tonacja, z jarej np. Tybalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

u mnie czernieje wąski pas od ziemniaków, gdzie lanca nie dochodziła, a tak to Bravo i Amistar zrobiły swoje, tylko najgorsze, że trochę mi położyło;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dla zainteresowanych odmianą hybrydową pszenicy ozimej.

Siew po 10.października mija się z celem, korzystniej zasiać np. Sukces.

Tylko i wyłącznie trzymać się terminu (do końca września).

Obsada 220 ziaren na metr. Nic gęściej nie potrzeba.

Doskonale zdaje egzamin na 4 i 5 klasie np. po kukurydzy, ale na typowym piasku i po życie nie siać.

Sprawdza się w systemie bez pługa.

Wiosną 130 N/ha w 3 dawkach wystarcza w zupełności (50-50-30).

Ochrona T1 i T2 środkami z wyższej półki i finito.

CCC trzeba wykluczyć, etefon lub trinespak jednorazowo pełna dawka w pierwszym kolanku.

 

Rewelacyjnie nie wygląda, ile sypnie?

Cdn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj