Polecane posty

tomaszpa1    0

sebaskorpio teraz to poczekaj do zniw i z tydzien przed planowanym zbiorem opryskaj roundapem to wszelkie chwasty padna ale oczywiscie tym ziarnem nie mozesz juz siac bo nie ma siły kiełkowania. ale efekt murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy sama artea wystarczy na klosa w ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

jezeli pszenica juz ci okwitła to tak, a jak zaczyna kwitnac to ja bym ci polecił na fuzarioze artea 0,4 +topsin 0.8 ale topsin to jest sens stosowac jak pszenica kwitnie super zwalcza fuzarioze w czasie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

Wiadomo co to za owad ze zdjęcia?

 

Wiadomo co to za owad ze zdjęcia?

ten owad to larwa skrzypionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek113    0

Wiadomo co to za owad ze zdjęcia?

 

Wasz partyzant wygląda na larwę biedronki, czyli stworzonko wysoce pożyteczne (żre mszyce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dokladnie ,dlatego nie powinno sie teoretycznie zwalczac tego owada. Panowie miał ktos taki przypadek ze pszenica jara rosnie piętrowo? ja szczerze mowiac pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem , jedne pędy maja wysokosc 80 cm a drugie około 55-60 cm. kłoski teoretycznie sa podobnej dlugosci , pszenica była siana wczesnie , wschody były dobre wiec sie zastanawiam gdzie jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jaki jest próg szkodliwości mszyc i skrzypionków w pszenicy i pszenżycie? Pryskacie na to dziadostwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dokladnie ,dlatego nie powinno sie teoretycznie zwalczac tego owada. Panowie miał ktos taki przypadek ze pszenica jara rosnie piętrowo? ja szczerze mowiac pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem , jedne pędy maja wysokosc 80 cm a drugie około 55-60 cm. kłoski teoretycznie sa podobnej dlugosci , pszenica była siana wczesnie , wschody były dobre wiec sie zastanawiam gdzie jest przyczyna.

 

 

witam ja tak mialem u siebie jak wymieszaly mi sie dwie odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest próg szkodliwości mszyc i skrzypionków w pszenicy i pszenżycie? Pryskacie na to dziadostwo?

 

 

ja pryskałem pszenżyto i jęczmień od tych skrzypionków bo u mnie wyżerały liście i później robią się skręcone i żółkną są bardziej podatne na choroby


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie powód piętrowych pszenic jest taki że dość wcześnie była pryskana antywylegaczem i dostała w podobnym terminie azot i zaczęła się jeszcze dokrzewiać. I rośliny późniejsze wystrzeliły ponad te wcześniejsze. Albo opryskane antywylegaczem późno przy za gęstym łanie i oprysk nie dochodził do spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Jaki jest próg szkodliwości mszyc i skrzypionków w pszenicy i pszenżycie? Pryskacie na to dziadostwo?

 

ja pryskam, szczególnie jare, w tym roku jakaś plaga tego


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Silva no wlasnie nie bo antywylegacza nie stosowalem tylko oprysk herbicydowy a nawoz był siany pod korzen i na wierzch 3 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to zapewne mocznik był dany pod korzeń. A on tak działa. A czym siane? Na jaka głębokość uprawa? w którym momencie był dany nawóz.Może nie równo była przesuszona gleba podczas siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Wg mnie powód piętrowych pszenic jest taki że dość wcześnie była pryskana antywylegaczem i dostała w podobnym terminie azot i zaczęła się jeszcze dokrzewiać. I rośliny późniejsze wystrzeliły ponad te wcześniejsze. Albo opryskane antywylegaczem późno przy za gęstym łanie i oprysk nie dochodził do spodu.

 

 

nie wspomniałeś o wtórnym kłoszeniu i robakach, reszta ładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

siana była polifoska z saletrzakiem pod korzen, na wierzch rowniez saletrzak , 25 marca wilgotnosc gleby była odpowiednia moim zdaniem. orka wiosenna poprzedzona talerzowaniem , siane zestawem uprawowo-siewnym famarol , wysiew na głebokosc około 3 cm.przed siewem uprawa kultywatorem z bronami na głebokosc około 7 cm.na drugim polu i na takiej samej klasie gleby równiez przy orce wiosennej identycznym nawozeniu wszystko jest ok , ładny równy łan. nigdy takiego czegos nie zaobserwowalem. wydaje mi sie ze to mogł byc efekt suszy i boczne pedy były przyhamowane nie wyrosły w długosc , chodz kłosek maja dobry.

 

tzn siew zboza był 25 marca. a nawoz na wierzch 24 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stosowal ktos z was Topsin M 500 SC w pszenicy ozimej,na T3?

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

mi ktoś polecił tebu 0,5 l plus soprano 0,7, Jak patrzę na stan ozimin to szkoda w nie wjeżdzać bo zdrowiutkie, na t1 poszło capalo, a na t2 strobiluryna, było sucho i teraz dolało. oznak chorób zadnych, tylko boje sie fuzariozy i septoriozy plew... czekać na oznaki ( i czy wogóle bedą?) czy pryskać juz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Osobiście ja bym się wstrzymał. Bo możliwe że nie trzeba będzie już wcale pryskać. A to zawsze liczy się z kosztami. Po prostu trzeba obserwować bardzo dokładnie. I jak bym zobaczył jakiekolwiek minimalne oznaki na plewach to jechać. Zależy też kiedy padało. Bo może jeszcze poprzedni oprysk przytrzymał zboże przez ten deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Jaki jest próg szkodliwości mszyc i skrzypionków w pszenicy i pszenżycie? Pryskacie na to dziadostwo?

 

Chyba z tydzień temu popatrzyłem na swoją pszenicę i trochę mszycy było. No cóż myślę... pryskać. Ale polukałem w internecie i doszedłem do wniosku że nie warto. Instytut Rolnictwa chyba w poznaniu obliczył że przy plonie powyżej 6 ton z ha ma to sens. Oczywiście mszyca powoduje różne inne choroby. Hamuje rozwój roślin ale najbardziej niebezpieczna jest w okresie majowym. Instytut podał, że warto zrobić przegląd ok. 100 źdzbeł i jeśli na 1 znajduje się 5-10 mszyc a procentowo 60% jest zainfekowane to pryskać.

Tyle fachowej literatury;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj