Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14

torez miałeś już z czymś takim do czynienia ? że mam się zbytnio nie przejmować ;)

widać za dużo namieszałem acanto 0,65 + orius 0,65 + osd mikro zboze 1,5 kg + fertigrain foliar 0,75 + bi 58 0,5 :P + to że pryskałem przed południem i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Z tego co piszą to za 4 pare procent plonu odpowiada liść flagowy jeśli to tylko końcówki to nic strasznego ja tez przypaliłem tyle ze pod flagowy a flagowy gdzieniegdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajar    1

Witam jak uchronić pszenice skutecznie przed dzikami bo zjadają kłosy i cz tylko pastuch jest w miarę skuteczny .? :(


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja też się zastanawiam kiedy pryskać na grzyba. Pszenica to Bogatka, która sie mocno już kłosi ale chyba nie ma jeszcze pełni kwitnienia, zamierzam pryskać Duetem Ultra. W Sklepie powiedzieli mi że kwitnienie nie ma znaczenia, nawet na opakowaniu pisze że tylko żyta nie pryskać wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ajar na dzika to dwururka najskuteczniejsza, raz dostanie i daje spokój ;)

 

Grego ja też mam Duett kupiony i czekam jak przekwitnie, a drugi powód to susza i strach przed przypaleniem. Ja bym tam nie ruszał nawet pszenicy gdy kwitnie. Narobisz sobie szkody i będziesz pluł w brodę..


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

co polecacie ma pszenice po przekwitnieniu? :rolleyes: w T1 pryskałem alertem w T2 Duettem ultra i sie zastanawiam czym trzeci raz pojechac :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na 3 zabieg może Arteą pojedź. U mnie na 1 zabieg poszedł Bumper. Teraz mam Dullet Ultra tylko nie wiem kiedy go zastosować? Kłos jeszcze siedzi w pochwie, czekać aż się cała wykłosi i pryskać po plonowaniu czy może już teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

bor od kiedy stosuje sie w pszenicy .bor ogranicza sie w rzepaku i burakach zeby nie przedawkowac bo roslina nastepcza jak jeczmien jest bardzo wrazliwy na nadmiar boru, a na midz to juz jest zapozno stosuje sie od krzewienia do poczatku strzelania w zdzbło choc mozna zastosowac odzywke co zawiera miedz np plonvit z ale po kwitnieniu pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A ja niedawno tu wyczytałem że bor po kwitnieniu wpływa na liczbe opadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Bor – najważniejsze znaczenie tego pierwiastka występuje w uprawach rzepaku ozimego oraz buraków cukrowych. Biorąc pod uwagę ilość boru, jakiej potrzebują poszczególne rośliny do prawidłowego rozwoju, burak cukrowy należy do najbardziej wymagających pod tym względem. Przy plonie sięgającym 60 t/ha pobieranie boru wynosi od 600 do nawet 1000 g/ha. Nieco mniejszy „apetyt” na ten pierwiastek posiada rzepak, który pobiera z gleby w zależności od zebranych plonów od 500 do 700 g/ha – dla porównania zboża tylko 30 g chyba ze nie stosujesz zadnych odzywek np plonvit ekolist basfoliar one zawieraja sladowe ilosci boru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A ja właśnie dostaarczam pszenicy niecale 30g/ha. Nie mówie że zboże potrzebują go dużo. Mówie że korzystnie jeśli da się go po kwitnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Witajcie koledzy. Mam małe pytanie. Czy ktoś już stosował stymulator wzrostu o nazwie MEDAX w pszenicy jarej. Kolega podał mi mieszankę 0,5l MEDAXU I 1l ANTYWYLEGACZA aby pszenica się nie wywaliła. Pytam bo czytałem ulotkę stosowania i nie było tam w zakresie stosowania pszenicy jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Dziś gdy siałem drugą dawkę azotu w pszenicy jarej (w sumie nie dużo bo jakieś 40kgN/ha) zauważyłem mszyce, miejscami jest ich dużo. Znacie jakieś dobre i tanie opryski na te owady? Czy można łączyć z opryskiem magnez i mocznik aby dodatkowo dokarmić pszeniczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Bi 58, 0,5 litra na ha, Decis, Decistab, Karate, ale ja osobiście będę pryskał środkiem o nazwie SHERPA 100 EC. Dawka 0,3 lita na ha a cena całego litra około 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Ja pryskałem jarą pszenice Fastac'em na skrzypionki, to za 100ml 17zł, na 100l wody daje się 15-20ml, a na hektar chyba 400-600l wody, ja pryskałem w górnych granicach, o 5 rano, bo oprysk działa poniżej 20 *C i skrzypionki nie ma, wiec mszyce też powinien wziąśc

A czy łączyc to wątpię, w sklepie powiedzieli mi, że można łączyc herbicyd z mikro-elementami, czyli siarczan Mg, jakieś Insol'e, Plonovit'y, ale ja mieszałem i mocznik i siarczan Mg i Plonowit Z i Tytanit i Oprysk na T1 i zboże żyje, wiec poczekaj jeszcze na wypowiedzi innych.

Edytowano przez Kuba1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

stosował ktoś OSD mineral+ siarczan magnezu na klos na pszenice po przekwitnieciu?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no faktycznie kuba1993 napisalem czysta głupote poniewaz falcon nie jest na skrzypionke lecz na grzyba a po za tym to sporo namieszał w pozostalej czesci swojej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Hehehe no ja również pryskałem na kłosa Falconem. Ale nie na skrzypionki absolutne :P Na skrzypionki poszedł jakiś co został z pryskania rzepaku.

 

A u nas dziś pięknie deszczyk popadał. I jest bosko bo akurat chwile przed poszedł saletrzak na p. jarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj