Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
silva    19

odżywki można bez problemu dawać przed wykłoszeniem. Choć no nie wiem jak z tym mocznikiem. Ale dasz mniejszą dawke go i nic sie napewno nie stanie. Oczywiście w odpowiednich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Możliwe jest że zastosowana w pszenicy ozimej mieszanka 0.2 moddus, 0.8 antywylegacz i 1l bumper super przypaliła ją? Byłem wczoraj w polu i jest tak jakby przypieczona, tzn. dwa górne liście ok, ładnie zielone nawet bardzo, reszta dolnych pożółknięta i końcówki jakby spalone, szczególnie widac to w miejscach które najbardziej ucierpiały po zimie tj. dołki i pod miedzami, na glinkach tak tego nie widac. Zabieg robiony 10 dni temu, 4 dni przed zabiegiem była druga dawka N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

możliwe, możliwe, u mnie w zależności od odmiany pszenice zrobiły się piegowate, najbardziej ucierpiała galwano a najmniej toras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Za jakis tydzien pszenica u mnie zacznie sie klosic czy moge zastosowac jeszcze moddus bo troche duza jest i gesta i czy moge siarczan magnezu,mocznik i jakas odrzywka prosze o szybka odp

mocznik to juz troche za pozno zeby go siac. jezeli juz to mocznik dolistnie z fungicydem w ilosci 10 kg /ha przed samym wykłoszeniem. a jak masz taka gestwine czemu antywylegacza nie dałes? nie ma nic gorszego niz pszenica wyłożona na ziemi podczas kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dalem 1.6l ccc a o mocznik chodzi mi dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeżeli mieszam fungicydy i np: dawka pierwszego wynosi 1l/ha a dawka drugiego 0,5l/ha to czy mam na 1 ha zastosować 50% obu dawek czyli 0,5l+0,25l czy 100% czyli w sumie 1,5l?? Pytam bo na drugi zabieg w pszenicy chcę pomieszać Artea z czymś... tylko nie wiem jeszcze co wybrać i w jakiej ilości. Drugi zabieg byłby ostatnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Jezeli substancje aktywne są inne to mozna dać zmniejszoną lekko dawkę zeby nie pchać sie w koszty ja np bede dawał artea plus duett na kłosa ale mozesz tez dac pełną dawke zależy jak pszenica wygląda jak z chorobmi itd

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witajcie stosuje ktoś nawoz do nawozenia pogłownego YARA(dawny hydro) ? npk + mikro ewentualnie jaki rodzaj i w jakich dawkach ... prosze o propozycje cos tanszego...

Edytowano przez Piotrlubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herisz03    0
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie dzisiaj podsypałem pszenice jara i za ile będę mógł ją opryskać od chwastów bo zauważyłem że zaczynają się pojawiać proszę o szybką odp

Edytowano przez herisz03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co lepsze na 1 dawke wczesna wiosna w pszenicy: yara mila npk 24-6-12 czy saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zależy od ceny oraz ile dane było na jesień NPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Pszenica pierwsze kolanko ma jakieś 2cm nad ziemią, jeszcze nie dostała 2 dawki azotu. Około tygodnia temu dostała w oprysku mocznik + siarczan magnezu w dawce 12,5kg/ha. Pojawiają się chwasty choć na jesień pryskałem Gleanem. Co polecacie, teraz prysnąć od chwastów czy najpierw sypnąć saletrę. Jakie odstępy zachować pomiędzy zabiegami i jaki oprysk polecacie od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Kolego prome ty w tym czasie zastanawiasz się czym prysnąć na chwasty, a gdzie byłeś do tej pory? Teraz drugi zabieg na grzyba powinieneś wykonywać niedługo, a nie na chwasty pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pszenica pierwsze kolanko ma jakieś 2cm nad ziemią, jeszcze nie dostała 2 dawki azotu. Około tygodnia temu dostała w oprysku mocznik + siarczan magnezu w dawce 12,5kg/ha. Pojawiają się chwasty choć na jesień pryskałem Gleanem. Co polecacie, teraz prysnąć od chwastów czy najpierw sypnąć saletrę. Jakie odstępy zachować pomiędzy zabiegami i jaki oprysk polecacie od chwastów?

teraz o chwastach to chłopie zapomnij bo tylko zaszkodzisz pszenicy a druga dawka azotu juz powinna iść dawno teraz już blisko trzeciej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Musi być bardzo ładna skoro do tej pory się krzewiła. Znajomy ma takie pszenice ale Bóg raczy wiedzieć ile tam poszło azotu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A koledzy mam odmianę Kerubino (jakaś wczesna odmiana) i zaczyna się kłosić-czy mogę w tej fazie prysnąć na grzyba, mowa o drugim zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pszenica pierwsze kolanko ma jakieś 2cm nad ziemią, jeszcze nie dostała 2 dawki azotu. Około tygodnia temu dostała w oprysku mocznik + siarczan magnezu w dawce 12,5kg/ha. Pojawiają się chwasty choć na jesień pryskałem Gleanem. Co polecacie, teraz prysnąć od chwastów czy najpierw sypnąć saletrę. Jakie odstępy zachować pomiędzy zabiegami i jaki oprysk polecacie od chwastów?

 

na poprawki chwastow to tylko teraz puma ewentualnie axial z naciskiem na pume :) koszt ok 150 -170 zl gdzie byles do tej pory ze nie pryskales, dodatkowo te opryski nie wezma przytuli \ a saletre sypnij po odchwaszczeniu

Edytowano przez Piotrlubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

O to chodzi że dopiero teraz wybijają chwasty, do tej pory było czysto. U mnie na wschodzi wegetacja rusza zawsze później. Po ostatnich deszczach i ciepłych dniach mam nasilenie chwastów.. Czy te środki mogę zastosować również w pszenżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

axial moge powiedziec ze swietnie czysci w szczegulnosci owies głuchy,,wogole co pryskalem axialem jest swoetnie czysciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

A koledzy mam odmianę Kerubino (jakaś wczesna odmiana) i zaczyna się kłosić-czy mogę w tej fazie prysnąć na grzyba, mowa o drugim zabiegu?

U mnie tez jest ta nowosc podobno zalicza siedo klasy jakosci A/E ,ja ją juz pryskałem 2 razy na grzyba duza presja chorób i do tego była susza ale teraz juz ok deszczyk popadał a teraz prysne jak bedzie kwitła po wykłoszeniu JA mam ok 40 km do słubcy no i u mnie nie ma zamiaru się kłosic moja siana była 5 pazdziernika bo nie jest zalecana do wczesnego siewu wtamtym roku miałe tulse ktora odała ok 6,5 tony ale nie przeszła zadnych parametrów no i cena do kitu 150 zł w łeb na tonie a tak wygłodała http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/228516-pszenica-tulsa/ jak sie wykłosi to tez zrobie tej nowince Kerubino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

Macie jakis pomysl jak utrzymac w pionie pszenice jara bombona ktora przypadkiem dostala na druga dawke 250-300kg saletry ?

Do tej pory dostala 60N przedsiewnie i 17N z mocznika w opryskach , na pierwsze kolanko 1,2 antywylegacza675. siana 450z/m2 rozkrzewila sie b.dobrze , na ziemi 4a.

 

Opis jaki to byl przypadek <az wstyd pisac> sialem dzis saletre na pszenice jara , zalożenie 130kg/ha , ale niestety w pierwszym przejezdzie samoczynnie przesunela sie z jednej strony sruba ograniczajaca na listwe od ustawien widac za slabo dokrecilem... na szczescie sie zorientowalem na uwrocie niemniej zostalo tak posiane ok. 600 metrow pola ,rozsiewacz 18m. a wiec okolo 0,6ha sie wylozy jesli nic nie zrobie...

 

Ktos ma jakis pomysl jak sprobowac ja utrzymac w pionie ? czy dac sobie spokoj ?

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

No ja tak samo siałem mocznik i zamiast zmniejszyć to zwiekszyłem i teraz efekt jest ciemny zielony prawie czarna ta pszenica tylko że zimowa i to ta krótko słoma Muszelka też jeden przejazd 15m szer to z 0,6ha ale myśę że się nie wyłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie, w jakiej fazie rozwoju pszenicy jarej można dawać antywylegiwacz? I czy na jarą pszenicę stosuje się opryski od grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Pszenica pierwsze kolanko ma jakieś 2cm nad ziemią, jeszcze nie dostała 2 dawki azotu. Około tygodnia temu dostała w oprysku mocznik + siarczan magnezu w dawce 12,5kg/ha. Pojawiają się chwasty choć na jesień pryskałem Gleanem. Co polecacie, teraz prysnąć od chwastów czy najpierw sypnąć saletrę. Jakie odstępy zachować pomiędzy zabiegami i jaki oprysk polecacie od chwastów?

Granstar + grodyl + puma pryskałem chyba dwa lata temu taką mieszanką pszenice w podobnym czasie i nie było problemu oczywiście najpierw oprysk, a później azot.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj