Polecane posty

thug    236

A stosowal ktos moze lancet plus? Ponoc dobrze bierze miotle i sporo dwulisciennych, tak mi doradzil facet w kazgodzie

ja stosowałem lancetta i jest bardzo dobry potwierdzam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Tylko czy izofarm i lancet plus wezmą miotłe w takiej wysokiej fazie rozwojowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem a mianowicie chodzi o oprysk na pszenicę ozimą kupiłem jakieś 2 środki w sumie mnie to wyszło niecałe 100 zł ale to żadna rewelacja i zwracam się z pytaniem do was jaki najlepiej zastosowac oprysk na pszenicę taki aby był w miarę tani i żeby dobrze zwalczył chwasty proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Axial w dawce O,3 l + Adigor 0,9 l (nieodłączny wspomagacz) na miotłę to PRAWDZIWA SIEKIERA

dla mnie rewelka w tym roku .super zadzialal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

chlopaki, pryskałem jarą granstarem dawka 40g/ha i mi pszenica zżółkła, miejscami znacznie, podniesie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

a taka dawka to w jakim kraju zarejestrowana?Chyba że to nowy granstrar. Jeśli trafiło na przymrozki lub w jakiejś dziwnej mieszaninie to i zżółkła.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

chlopaki, pryskałem jarą granstarem dawka 40g/ha i mi pszenica zżółkła, miejscami znacznie, podniesie się?

Granstar to tibenuron, po nim zazwyczaj występują przebarwienia, oczywiście ustępują po kilku dniach, ale jak do tego dołożyć przymrozek w niecałą dobę po wykonaniu zabiegu to ubytek na plonie murowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Granstar tak działa... u mnie nie jeden gospodarz ma żółto na polu. Osobiście polecam Chwastox D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

przyszły deszcze, poprawiło się jej, ale tam gdzie był już zaatakowana przez grzyba i teraz doszedł granstar i przymrozek, to oby był jeden kłos z jednego ziarnka, nie które już wypadły.

 

w tamtym roku miałem Chwastox Turbo i nic się nie działo, sprzedawca mi polecił granstar i klops ;[

TOREZ od ilu do ilu % może spasc mi plon?

tak mniej więcej?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal    7

Ja bym zalecał Huzar, bardzo szerokie spektrum działania, działa na mase różnych chwastów jedno i dwuliściennych do tego miotła.

Koszt jakies 380 zł na 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

na miotłę to huzar już nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam pytanie, zakupiłem na grzyba w pszenicy Bumper + adiuwant do niego i nie wiem czy mogę go połączyć z antywylegiwaczem żeby 2 razy nie pryskać?

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Co byście polecili na dość dużą miotłę?Puma da radę?Trzeba szybko pryskać żeby sie większa nie wewaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

A czemu masz miotłę co ją przepuściło jaki środek stosowałeś?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Odnośnie Huzara z własnego doświadczenia.. w zeszłym roku i 2 lata temu w pszenżycie wyczyściło prawie wszystko, natomiast w tym roku mam mieszane uczucia, bo kupiłem huzar paka i pryskałem pszenżyto i pszenicę, takie samo stężenie dawka i w ogóle, i o dziwo w pszenicy spaliło zielsko a w pszenżycie bardzo słabo wzięło;/ czy jest na to jakieś racjonalne wytłumaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

mam problem pryskałem pszenice ozimą mustangiem jakieś 3 tyg temu i chwast wytępiło w jakieś 50%. J tu pytanie czy jest sens robić poprawke skoro pszenica ma około 30cm więc oprysk nie pokryje liśći chwastuw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

a czemu masz miotłę co ją przepuściło jaki środek stosowałeś?

 

Pryskałem Chiselem,przepuścił bo przyszły przymrozki po tygodniu od oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Panowie proszę o informacje. Mianowicie spóźniłem się z opryskiem z antywylegaczem. Pszenica miała już drugie kolanko ponad 2 cm od ziemi dałem moddusa 0,4l/h. Pszenica Baryton, do tej pory nigdy nie stosowałem moddusa, czy wytrzyma pszenica od wyłożenia, nawożenie jak do tej pory 300kg saletry, przed siewem poszło 300 NPK(9-25-25), gestość siewu ok 170kg/h stanowisko większość po rzepaku, trochę po pszenicy, ochrona na chwasty już była i raz na grzyba + odżywka zboże total extra. Czy mam się bać i myśleć o innych antywylegaczach (cerone) czy spokojnie będę mógł dać 3 dawkę azotu ok 100kg i pewnie raz odżywkę. Jeszcze jedna kwestia moddus nie lubi przymrozków, po ok 6 dniach mógł być delikatny przymrozek, czy może to osłabić działanie moddusa? Proszę o jakieś sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szrotolot    7
Napisano (edytowany)

Teraz to loteria czy się wyłoży czy nie. Dałeś dużą dawkę saletry która działa bardzo szybko i wyciągnie Ci pszenice do góry. W konsekwencji źdźbło będzie chude i się położy. Jak dałeś raz moddusaa to sobie odpuść następny oprysk bo możesz skrócić niepotrzebnie kłos. (Ja tak kiedyś zrobiłem i nigdy więcej). Dobra gęstość, zależy jeszcze jaka klasa ziemi (jak 1-3 to leży na 100%) A co do trzeciej dawki azotu to po co, jakościówkę uprawiasz?? Jak się uprzesz to możesz dać ale nie 100kg czystego składnika. Daj połowę i odżywkę. Pozdrawiam.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj