Polecane posty

solek01    208

Druga dawka saletry wysiana, nie zawiele bo okolo 125 kg/ha Rywalka i 175 kg/ha Mulan. Obie wygladaja dość dobrze ale Rywalka troche lepiej. Mam place gdzie dosiewalem recznie jakies dwa tygodnie pozniej niz pozostala (bylo bardzo mokro) i w tych miejscach bardzo slaba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Panowie posiadam duett ultra który jak wiadomo posiada w swym składzie tiofanat i epoksykonazol czy moge dodać tebukonazol zeby wzmocnic ochronę ? chodzi oczywiścieo ostatni zabieg

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

no to faktycznie lipa jesli było -6 trzy noce. u nas było -4 jedna noc i nastepna tylko -1. wiec ja po zbozu nic nie zauwazylem ani w burakach zeby cos sie stało przez mróz.całe szczescie ze tylko masz kawałek takiej pszenicy. a ile łacznie siejesz pszenicy jarej i ozimej?

 

NIe wiem czemu akurat ta część tak wymroziło bo to nawet na górce nie jest, a jest to kawałek na którym lepiej pszenica rośnie. łącznie sieje około 12ha pszenicy ozimej.jarej nie sieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0
Napisano (edytowany)

No to mamy prawie podobny areał pszenicy ozimej. ja mam prawie 15 ha. z czego 1,5 ha wygineło ale to z racji kwasnej gleby ktora mam od niedawna.jarej sieje 5 ha bo gluten ma dobry jak sie potem ładnie miesza w magazynie to gluten wychodzi najmniej 29% a najwiecej mialem 33%.;).jaka masz odmiane tej pszenicy i jak ci plonuje?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

dzisiaj kupiłem Duett Ultra za 149zł/l (woj. opolskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

u mnie nie ginie ale w kilku miejscach mam dużo mniejszą od pozostałego obszaru.ja w tym roku posiałem tylko jęczmień jary.

Odmiane mam Legende,co do plonowania to nie wiem ile można maksymalnie z niej wyciągnąć bo sam uprawiam tą Ziemię pierwszy rok ale z tego co wiem mieli na niej 4t/ha przy nawożeniu pod korzeń 100polidap, 100kg soli i na wiosne aż 100kg saletry.

W tym roku powinna coś dać przy nawożeniu 100kg mocznika na ściernisko, 300kg polifoski pod korzeń,wiosna 200kg saletry początek wegetacji i teraz 200kg saletrzaku. do tego dojdzie Nawóz dolistny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

drugi zabieg przeciągne pewnie za liścia flagowego i dam duettu 0,5l i tebu 0.7l ja mam duett po 520 zł taka okazja się trafiła wiem ze na sklepach są po 700 zł i wiecej oczywiście za 5l


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosz37    0

Panowie, mam problem z mietlicą w pszenicy, była pryskana huzarem jak co roku i teraz mam miotłę że ho ho, normalnie łąka,

czy poza kosiarką jest jakaś szansa żeby to czymś opryskać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

teraz najlepiej apyrosem w max dawce jest to dosyc bezpieczny srodek i bardzo skuteczny w zwalczaniu mioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Jak to jest z nawozeniem pszenicy jarej azotem? kiedy go stosowac ? przed opryskami na chwasty czy po? jaki nawoz najlepszy i w jakiej dawce? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas nawóz pójdzie dopiero po antywylegaczu bo puki co to mocznik trzyma. A nawóz saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0
Napisano (edytowany)

moglby mi ktos pomoc i powiedziec czemu w mojej pszenicy zolkna dolne liscie?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/89dbace6cfa139d5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c310d1e22fefd017.html

 

przedplonem byl rzepak, 24.03 1 dawka saletra 200kg/ha, 18.04 2 dawka saletra 150kg/ha, 21.04 herbicyd Lancet Plus 0,2kg/ha, 30.04 FUngicyd + mocznik 15kg/ha +siarczan 7kg/ha + insol 1l/ha

 

odmiana ze zdjec to Rywalka ale chyba odmiana nie ma tu znaczenia bo mam 4 odmiany i w kazdej jest to samo...

Edytowano przez sprite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Ile kolego posiałeś tej pszenicy kg/ha?

 

I może jestem w błedzie ale po co dawałeś mocznik do fungicydu?

 

I widze zabieg wykonywany 30 kwietnia, wiec może akurat u Ciebie zaraz po zabiegu były spore przymrozki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
Napisano (edytowany)

teraz najlepiej apyrosem w max dawce jest to dosyc bezpieczny srodek i bardzo skuteczny w zwalczaniu mioty

 

apyrosem można pryskać do 2 kolanka pszenicy?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0
Napisano (edytowany)

Ile kolego posiałeś tej pszenicy kg/ha?

 

I może jestem w błedzie ale po co dawałeś mocznik do fungicydu?

 

I widze zabieg wykonywany 30 kwietnia, wiec może akurat u Ciebie zaraz po zabiegu były spore przymrozki??

 

Wysiew 200kg/ha. Dawałem mocznik bo myslalem ze nie ma przeciwskazan zadnych. Ale nie sadze zeby to bylo spowodowane dodatkiem mocznika bo czesc pszenicy mam bez tego ostatniego zabiegu fungicydem i pszenica jest taka sama. Przymrozku nie bylo zaraz po zabiegu.

Edytowano przez sprite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

moglby mi ktos pomoc i powiedziec czemu w mojej pszenicy zolkna dolne liscie?

 

http://www.fotosik.p...e6cfa139d5.html

http://www.fotosik.p...e22fefd017.html

 

przedplonem byl rzepak, 24.03 1 dawka saletra 200kg/ha, 18.04 2 dawka saletra 150kg/ha, 21.04 herbicyd Lancet Plus 0,2kg/ha, 30.04 FUngicyd + mocznik 15kg/ha +siarczan 7kg/ha + insol 1l/ha

 

odmiana ze zdjec to Rywalka ale chyba odmiana nie ma tu znaczenia bo mam 4 odmiany i w kazdej jest to samo...

u mnie podobnie ale tylko na odmianie muszelka z tego co wiem ma bardzo duze wymagania glebowe nie wiem jak twoja odmiana

 

ponawiam pytanie Panowie co dodać do duettu ultra myslałem o tebukonazolu co o tym myślicie

Edytowano przez milanreal1
post pod postem

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1286

@ Bartosz37 moze Puma? my stosujemy na owies g. i miotłe


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Też będe musiał pryskać na miotłe bo odbiła po oprysku Chisel. Co proponujecie na wyrośniętą miotłe?Puma da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Panowie ja na miotłę stosuje środki zawierające izopropuron. Pryszcze izofarmem który zawiera 500 gram tej substancji w litrze. Mnie też huzar zawiódł w tym roku i robiłem tym korektę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

A stosowal ktos moze lancet plus? Ponoc dobrze bierze miotle i sporo dwulisciennych, tak mi doradzil facet w kazgodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pryskalem Aminopelikiem chwasty to polowe zostawil ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Jeśli chodzi o te żółte przebarwienia to u siebie zaobserwowałem 2 przypadki... mianowicie słabsze stanowiska to na wszystkich odmianach, a drugi to, może nie tak dużo ale na wyższych odmianach (OSTKA, WYDMA), bo muszelka u mnie dosyć dobrze się trzyma, do tej pory jest mocno granatowa a nawożenie 2x 200kg/ha 1 zabieg tebukonazolem z antywylegaczem, oprysk jesieny na chwasty (z poprawka na jednym kawałku grodylem - ale tu jest ok) oraz odzwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj