Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

Pierwsza dawke najlepiej dac przedsiewnie , a druga koniec krzewienia/poczatek strzelania w zdzblo ,chyba ze slabo Ci sie krzewi to wczesniej

mocznik dłuzej działa a saletra dosłownie juz po kilku dniach.ja zasieje mocznik lub saletrzak na pszenice jara.musze sie jeszcze zastanowic. mocznik działa przy wysokiej temperaturze a nie przy takim zimnie jak obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Witam

Czy można stosować Fantom lub Pumę w pszenicy jarej w dawce 0,8 l??

Mam mieszankę jęczmień jary + pszenica jara i wdał mi się owies głuchy dale tego chciałem zastosować Pumę (lub Fantom ) 0.8l/ha + Mocarz 0.2kg/ha a na etykiecie Pumy (Fantom) nie ma pszenicy jarej. Czy nic się z pszenicą nie stanie czy ktoś stosował taką kombinację i może się wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Rozsiałem N przedsiewnie, a że aura nie sprzyjała kiełkowaniu, to zboże wschodziło 2 tygodnie, i mam pyt. z tym związane. Czy pszenica dotrze do N jeszcze? bo teraz co dopiero zaczęła się krzewic.

I czy jeśli zmieszam Granstar z samymi mikro, nie obniżę skuteczności jego działania? W tamtym roku dawałem Chwastox Turbo, to nawet skrzyp polny mi wzięło.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0
Witam

Czy można stosować Fantom lub Pumę w pszenicy jarej w dawce 0,8 l??

Mam mieszankę jęczmień jary + pszenica jara i wdał mi się owies głuchy dale tego chciałem zastosować Pumę (lub Fantom ) 0.8l/ha + Mocarz 0.2kg/ha a na etykiecie Pumy (Fantom) nie ma pszenicy jarej. Czy nic się z pszenicą nie stanie czy ktoś stosował taką kombinację i może się wypowiedzieć

 

z tego co pamiętam to w jęczmieniu jarym możesz zastosowac z pum jedynie pumę uniersal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Wczoraj byłem na polach i znalazłem takie ziela:

55b7fe614297017a3e6b570996d193b07597_min.jpg

 

e2302aff01d40745213c905604248bfe11811_min.jpg

 

oraz drugie ziele:

a86dfd335672abe0bf59328596559a6216214_min.jpg

 

W niektórych miejscach mam pszeniczkę z takimi liśćmi, podejrzewam że jest to choroba ale jaka, oto zdjęcia:

80d0c333b302f4d6254a2332111ec6fd5347_min.jpg

 

9e07a8b9f2883f974210e272c81c732011467_min.jpg

 

Proszę napisać konkretnie czym pryskać od ziela a czym od choroby, chodzi mi o tanie i sprawdzone środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Pierwsza dawke najlepiej dac przedsiewnie , a druga koniec krzewienia/poczatek strzelania w zdzblo ,chyba ze slabo Ci sie krzewi to wczesniej

A jezeli przedsiewnie nie dostala azotu tylko NPK a teraz chcialbym zasilic ja azotem , ale nie wiem co lepiej saletre czy mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Wczoraj byłem na polach i znalazłem takie ziela:

55b7fe614297017a3e6b570996d193b07597_min.jpg

 

e2302aff01d40745213c905604248bfe11811_min.jpg

 

oraz drugie ziele:

a86dfd335672abe0bf59328596559a6216214_min.jpg

 

W niektórych miejscach mam pszeniczkę z takimi liśćmi, podejrzewam że jest to choroba ale jaka, oto zdjęcia:

80d0c333b302f4d6254a2332111ec6fd5347_min.jpg

 

9e07a8b9f2883f974210e272c81c732011467_min.jpg

 

Proszę napisać konkretnie czym pryskać od ziela a czym od choroby, chodzi mi o tanie i sprawdzone środki.

 

ja pryskałem bumperem(53zł/ha) w sobote pszenice i pszenzyto na choroby grzybowe. ta pierwsza roslina to wyglada na przytulie czepna...lepiej zwalcz ten chwast bo pszenicy nie sprzedasz ani na konsumpcje ani na paszarnie.. ja mustangiem forte(53zł/ha) pryskałem na przytulie czepna w pszenicy ozimej a w pszenicy jarej wczoraj pryskałem chwastoxem trio(45zł/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

A jezeli przedsiewnie nie dostala azotu tylko NPK a teraz chcialbym zasilic ja azotem , ale nie wiem co lepiej saletre czy mocznik?

 

Zależy jak wygląda plantacja - saletra zadziała szybko - mocznik o wiele wolniej ale dłużej.

Zawsze możesz połączyć - 100kg saletry + 100kg mocznika i uniwersalny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0
Napisano (edytowany)

w sumie tak masz racje nie przyjrzałem sie dokładnie.podobne jest do przytuli ale to jednak cos innego

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma okółków jak przytulia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Rozsiałem N przedsiewnie, a że aura nie sprzyjała kiełkowaniu, to zboże wschodziło 2 tygodnie, i mam pyt. z tym związane. Czy pszenica dotrze do N jeszcze? bo teraz co dopiero zaczęła się krzewic.I czy jeśli zmieszam Granstar z samymi mikro, nie obniżę skuteczności jego działania? W tamtym roku dawałem Chwastox Turbo, to nawet skrzyp polny mi wzięło.Pozdrawiam.

Odpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Ten chwast to wydaje mi się że to krzywoszyj polny. Tylko on kwitnie na niebiesko a tu tak jakby białe kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Czym opryskać na lepsze dokrzewienie pszenicy ozimej? Dostała w pierwszej dawce 50 kg N, za tydzień 27 kg N i w poniedziałek 30 kg N. Pszenica jest mała i niezbyt gęsta. Dobry chyba byłby jakiś regulator wzrostu, ale jaki i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Asahi regulator wzrostu i plonów, Dawkowanie 0.6 l/ha po dwóch dniach już widać niesamowite efekty, ja go stosuje tam gdzie gorsze zboże to odrazu zrównuje się z pozostałymi :rolleyes: Myślę że na pewno poprawi Ci jakość zboża :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0
Czym opryskać na lepsze dokrzewienie pszenicy ozimej? Dostała w pierwszej dawce 50 kg N, za tydzień 27 kg N i w poniedziałek 30 kg N. Pszenica jest mała i niezbyt gęsta. Dobry chyba byłby jakiś regulator wzrostu, ale jaki i w jakiej dawce?

 

Pszenica ozima jest obecnie w fazie strzelania w źdźbło więc już jest zapóźno na dokrzewienie, regulator ją skróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Prysnąłem pszenice 8 dni temu chisel +trend dawką podaną na opakowaniu i szczerze mówiąc dzisiaj byłem na polu i nic nie widać żeby brało chwast ten oprysk tak powoli działa czy coś jest nie tak jak myślicie

 

Kolego zadziałał Ci ten chisel na miotłe? u mnie 14dni po oprysku i miotła jak była tak jest,nie wiem czy jeszcze czekać czy pryskać na samą miotłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Jest zimno........poczekaj, Chizel , Glean bardzo powoli działają .Niestety ja się na nich bardzo zawiodłem , bo jak pryskałem to mało co chwasty upaliło.A miotły było mase.Dlatego stosuje albo Huzar albo mieszankę Chwastoxu T + Tolurex.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam takie pytanie, jakieś 5 dni temu pryskałem pszenicę Tiltem + CCC + Moddus + Siarczan MG + OSD i wczoraj padał śnieg i był przymrozek w nocy, dziś byłem na polu i pszenica jest trochę żółta. Co mogło to spowodować? Wszystko mieszałem w takiej kolejności jak jest napisane wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

ERYKO

 

tak średnio działa jak narazie tam gdzie zboże i chwasty były mniejsze to widać na miotle że coś ją zaczyna brać

:lol: w zeszłym roku byłem z niego bardzo zadowolony w tym jeszcze jest troche czasu na efekty działania to zobaczymy ;[ a i mały błąd mi się wkradł dzisiaj mija 14 dzień od oprysku a nie jak wcześniej pisałem :D zboże oglądałem 02.05 w czoraj padał cały dzień śnieg a dzisiaj jeszcze leży więc nie patrzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Oby zadziałało do 21 dni tak jak jest napisane na opakowaniu. Bo jak nie to kasa pojdzie w błoto i wyjdzie wielkie gówno z oprysku.

Ja już z wkur...co 3dni jezdze na pole sprawdzać czy cos zaczyna brać.

 

@zonk28 ile Cię wychodzi na ha mieszanka Chwastoxu T + Tolurex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozsiałem N przedsiewnie, a że aura nie sprzyjała kiełkowaniu, to zboże wschodziło 2 tygodnie, i mam pyt. z tym związane. Czy pszenica dotrze do N jeszcze? bo teraz co dopiero zaczęła się krzewic.

I czy jeśli zmieszam Granstar z samymi mikro, nie obniżę skuteczności jego działania? W tamtym roku dawałem Chwastox Turbo, to nawet skrzyp polny mi wzięło.

Pozdrawiam.

 

Dotrze spokojnie nie bój się a Granstaru nie wolno mieszać z żadnymi odżywkami ani nawozami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie proszę o poradę bo mam już pierwsze kolanko ze 3 cm nad ziemią a na oprysku pisze do pierwszego kolana, chodzi mi o fungicyd. Miałem dodać mocznik odżywkę i siarczan magnezu. Ale strasznie zimno jest w nocy i nie wiem czy zrobić sam zabieg fungicydem z odżywką. Czy później z drugim opryskiem na liść flagowy dać 20 kg mocznika i 10 kg siarczanu magnezu czy to może za dużo na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Eryko w granicach 220-230 zł na 2 hektary.Kupuje dwa razy po 5 litrów.5 litrów Turbo i 5 litrów Tolurex.A Huzar 240 zł na 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Uspokoiłeś mnie MAT, może pieniądze nie poszły na darmo, no zobaczymy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj