Polecane posty

Boniar    8

na 600 litrów wody 50 kg mocznika 2 litry insolu to nie za duże stężenie na pszenice jarą

 

50kg na 600 l to stężenie 8,33% - w początku krzewienia max dawka to 20% a w końcu to 16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Witam, posialem pszenice jara i juz po paru dniach pole bylo zielone ale okazalo sie ze to gluchy owies ktorego bylo duzo . Popryskalem to attributem ale pszenica ma tylko dwa liscie apryskanie attributem zaleca sie od fazy pelnego krzewienia czy to zaszkodzi pszenicy? i jeszcze jedno pytanie kiedy moge po tym oprysku rozsiac saletre? dodam ze oprysk 28 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

50kg na 600 l to stężenie 8,33% - w początku krzewienia max dawka to 20% a w końcu to 16%

 

za każdym opryskiem mocznikiem dodajecie siarczan przy 1 2 3 razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

po zastosowaniu 1l/ha wirtuoza , 1,3l/ha stabilanu +0,2l/ha modusa pszenica została lekko przypalona na liściach brązowe kropki ,czy komuś przydarzyło się coś takiego i czy miało wpływ na pozniejszy plon , bo mi coś takiego przydarzyło się pierwszy raz ...... ;[ i trochę mnie taki stan rzeczy zdziwił i nie wiem czy reklamować te produkty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
Napisano (edytowany)

@1piotr1 mógłbyś dać jakieś fotki tego? u nas coś podobnego (blaszka liściowa od 3/4 w górę zbrązowiał i zasycha+ podobne objawy na nerwach liścia) ale czy to może nie czasem rynchospiroza?

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie to typowo po oprysku , bo przed opryskiem to była moja najlepsza pszenica a teraz to wygląda jak bym sobie opryskiwaczem rdze rozsiał ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Efekt przypalenia występuje często po mieszance Stabilanu (CCC) z Modusem .Trochę przypali ale

nie powoduje spadku plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

maysle podobnie jak Vril,a jesli do tego w nocy bylo kolo 0 to przypalil ci antywylegacz,u mnie w ubieglym roku po Moddusie tego samego dnia bylo w nocy -3 i pszenica byla rudo czerwona na plon nie narzekalem nie wiem czy mi to go obnizylo,teraz w Niemczech ogladalem pszenice prawie kazda ma rudoczerwone koncowki lisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Kacpero12 tak jak koledzy radzą tu nie ma co ratować :( o tej porze ziemia jest już zasłonięta pszenicą a u ciebie gorzej jak żle.......Moim zdanie upraw ziemie i zasiej jęczmień........na jęczmień jeszcze nie za póżno.U mnie póki co taka -- dsc02431sa.jpg

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Mam pytanko. Zasiałem pszenicę jarą Łagwę 4 kwietnia, przedsiewnie było sypnięte 220 kg/ha Yara Mila 8:15:30 czy jak pod koniec tygodnia dam 1 dawkę saletry (Yara Liva Tropicote) w wysokości ok 100 kg/ha a następną (zapewne Yara CAN 27 lub ta sama co w 1 dawce) w wysokości 100 do 150 kg/ha (w zależności od tego, co dam dolistnie (zapewne również z palety Yara możliwe że Kristalon) i w ilu dawkach) za jakiś miesiąc będzie oki i czy konieczne będzie zastosowanie antywylegacza?

 

Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Czemu w tym roku pszenicę po zastosowaniu 160N są tylko jasno zielone a nie ciemno zielone aż czarne czasami ? Dodam że sucho u nas było i zimno nocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie poszło 250-300 kg saletry 34%na pierwsza dawke saletry a na innej pszenicy tak samo ale saletra Yara Mila 27% , różnica niesamowita :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

też się zastanawiałem niedawno-w tamtym roku dałem ok 150-170 kg N/ha i pszenica czarna jak nie wiem a w tym roku takie samo stanowisko po rzepaku i jasno zielona? Zresztą jeszcze nie widziałem w tym roku takich pszenic. Czy te opady jesienią wymyły wszystkie zapasy azotu z ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Czemu w tym roku pszenicę po zastosowaniu 160N są tylko jasno zielone a nie ciemno zielone aż czarne czasami ? Dodam że sucho u nas było i zimno nocami.

 

U mnie lepszy myk, mam taki kawałek że wygląda jak bym recznie nawóz siał i mijaków narobił, myśle że jest zimno i stąd takie efekty, dobrze że wczoraj polało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

zależy na co chcesz pryskać i czym

jak falconem na podstawy źdźbła to już sie możesz szykować ale to zależy od regionu kraju

ja już sie szukuje na oprysk (drugi) falconem

 

U mnie dzisiaj nasypało około 16cm śniegu to nie wiem co bedzie z tymi zbożami a o rzepaku nie wspomne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8
Napisano (edytowany)

Daj spokój - MASAKRA! U mnie nadal sypie a na noc zapowiadają od -4 do -7 w różnych mediach :(

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Co za anomalie -współczuje :(

U mnie co prawda nie sypie śnieg ale wieje lodowatym powietrzem jak w zimie .Do tego bardzo zimne noce ,pszenica stoi w miejscu jest taka bez wigoru i zaczyna blednąć.Powinienem opryskać na dwuliścienne oraz dać drugą dawkę azotu .Pytanie czy robić to teraz czy czekać cieplejszą pogodę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

Kiedy najlepiej dac pierwsza dawke saletry na pszenice jara? a moze lepiej mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

na opryski napewnio czekac bo nie zadzialaja

 

Chyba masz rację .W przyszłym tygodniu ma być ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Kiedy najlepiej dac pierwsza dawke saletry na pszenice jara? a moze lepiej mocznik?

Pierwsza dawke najlepiej dac przedsiewnie , a druga koniec krzewienia/poczatek strzelania w zdzblo ,chyba ze slabo Ci sie krzewi to wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj