Polecane posty

dralo5    27

@H4S Ja dodawałem na jednym przejeździe do Huzara, mocznik i siarczan magnezu i nie zauważyłem różnicy. Chwast zżółkł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to ja nie wiem jak ty masz na mysli kolejnosc dawek , pierwsza wysialem 18 marca aby pobudzic zboza do regeneracji , druga teraz chce rozsiac a trzecia to dopiero jak sie kłosi.

 

I dawka na początku rozpoczęcia wegetacji (faza krzewienia)

II dawka faza strzelania w źdźbło (faza I-II kolanka)

III dawka na kłosa (nie stosuje, nie podnosi plonu, podnosi jakość, nie produkuje zbóż na sprzedaż więc jakość nie jest taka super ważna)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam , mam pytanie czy ktos stosuje w zbozu jarym mieszanie herbicydu z antywylegaczem.?pierwszy raz cos takiego zrobilem,aminopielik super+0.4antywylegacza,czy da to cos na budowe nowych pedow bocznych?(krzewienie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kiedy, w jakiej fazie stosujecie oprysk od chorób grzybowych i ile razy??

ja dwa razy pszenice ozima.pierszy oprysk Bumperem drugi duettem ultra.pierwszy oprysk juz zrobilem wczoraj a zboze jest w fazie strzelania w źdźbło.drugi oprysk robie gdy zaczyna sie kłosic.zreszta srodkami na grzyby nie spalisz zboza wiec mozna prawie w kazdej fazie pryskac.generalnie nie pryskam jak jest moment kwitniecia.jeczmien jary i ozimy, pszenzyto , pszenice jara pryskam raz.

 

I dawka na początku rozpoczęcia wegetacji (faza krzewienia)

II dawka faza strzelania w źdźbło (faza I-II kolanka)

III dawka na kłosa (nie stosuje, nie podnosi plonu, podnosi jakość, nie produkuje zbóż na sprzedaż więc jakość nie jest taka super ważna)

no tak druga dawka bedzie rozsiana tak jak piszesz i tak jak ja mowie.ze mozna to rozpoznac po zgrubieniu na głównym pędzie i wtedy to oznaka ze zawiazuje sie kłos.jak rozetniemy łodyge to wtedy widac .u mnie dopiero pojedyncze rosliny tak maja wiec czekam jak sie zboze wyrówna i wtedy sypne nawozem.sialem pszenice na samym poczatku pazdziernika wiec nie jest taka wyrosnieta.moze u was zboza sa wieksze u mnie pszenica ma około 15 cm wysokosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

witam , mam pytanie czy ktos stosuje w zbozu jarym mieszanie herbicydu z antywylegaczem.?pierwszy raz cos takiego zrobilem,aminopielik super+0.4antywylegacza,czy da to cos na budowe nowych pedow bocznych?(krzewienie?)

 

 

pytanie troche już po czasie :)

 

odpowiem tak - dzwoniłem ostatnio do przedstawiciela Ciech czyli producenta i powiedział mi że stosowanie ich herbicydów (np Chwastox turbo)razem z antywylegaczami (np CCC) jest przez nich oficjalnie niezalecane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie nie zanosi sie jak na razie na deszcze i jest lekka susza. co mi poradzicie wysiać teraz II dawkę saletry czy pryskać odżywką i czekać na deszcz,a po deszczu dopiero wysiać saletre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kolego saletre wczoraj rozsialem na jeczmien ozimy to odziwo dzisiaj juz nie wiele po niej zostało , rozłozyła sie.ja dam albo mocznik bo działa dłuzej i dobrze sie rozłozy bo jest wysoka temperatura albo saletrzak a co do deszczu to troche padało w drugie swieto ale juz zaczyna sie robic znowu sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Też się właśnie zastanawiałem nad saletrzakiem,dłużej będzie dostępny dla roślin.u mnie podobnie padało trochę w pierwsze i drugie święto,ale słońca tak daje że ziemia momentalnie zrobiła się sucha. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wysialem saletrzak jakies 2 tyg temu byl deszcz dosc spory i saletrzak jeszcze widac , czy rosliny go wchlaniaja, czy sie ulatnia lekko dolne liscie pszenicy widac ze sa przypalone :) Czekam na ODP.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

III dawka azotu ma wpływ na plon tylko trzeba wiedziec kiedy ja podać, bo jak pojedziesz za późno to pójdzie w jakość trzeba trafić tak żeby pszenica miała zastrzyk azotu w czasie nalewania ziarna, jak trafisz to zwiększysz masę 1000 ziaren np z 43 do 46, i to w wysokości plonu będzie widoczne.

Ale oprócz wspomnianego azotu musi jeszcze być wody pod dostatkiem, więc aura jest bardzo ważna, a tego się już nie przeskoczy :)

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

na 600 litrów wody 50 kg mocznika 2 litry insolu to nie za duże stężenie na pszenice jarą

Edytowano przez miturskir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H4S    0

Witam, czy stabilanem mogę popryskac pszenicę jarą w celu jej dokrzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

po jakim czasie dziala apyros?bo zastosowalem jakies 10dni temu 18g/ha i narazie efekty cos sa slabe.a czym zrobic ewentualne poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

III dawka azotu ma wpływ na plon tylko trzeba wiedziec kiedy ja podać, bo jak pojedziesz za późno to pójdzie w jakość trzeba trafić tak żeby pszenica miała zastrzyk azotu w czasie nalewania ziarna, jak trafisz to zwiększysz masę 1000 ziaren np z 43 do 46, i to w wysokości plonu będzie widoczne.

Ale oprócz wspomnianego azotu musi jeszcze być wody pod dostatkiem, więc aura jest bardzo ważna, a tego się już nie przeskoczy :)

Proszę o podanie optymalnego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Panowie chciałbym podsilić dolistnie pszenicę ozimą.Ile zastosować mocznika i w jakiej ilości wody go rozpuścić na areał ok 60abiggrin.gif

 

W środę pryskałem na chwasty czy teraz mogę już wejść z mocznikiem? Kiedy najlepiej pryskać?Podajcie jakieś wskazówki dotyczące oprysku i roztworu( piszecie coś o zmianie temp roztworu) tak aby nie uszkodzić roślin.

 

Przepraszam za takie pytania ale będę robił to pierwszy raz i wolę się dokładnie wypytać o szczegóły niż potem żałowaćwink.gif.

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Panowie chciałbym podsilić dolistnie pszenicę ozimą.Ile zastosować mocznika i w jakiej ilości wody go rozpuścić na areał ok 60abiggrin.gif

 

W środę pryskałem na chwasty czy teraz mogę już wejść z mocznikiem? Kiedy najlepiej pryskać?Podajcie jakieś wskazówki dotyczące oprysku i roztworu( piszecie coś o zmianie temp roztworu) tak aby nie uszkodzić roślin.

 

Przepraszam za takie pytania ale będę robił to pierwszy raz i wolę się dokładnie wypytać o szczegóły niż potem żałowaćwink.gif.

 

na 60 arów powinienes troche mniej niz 10 kg mocznika rozpuscic..pryskac wieczorem lub rano i przede wszystkim zeby nie było wiatru, najlepiej dyszami drobnokroplistymi jak na choroby grzybobójcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja dziś rano z tatą pojechałem z odżywkami Wuxal w dawce 8 litrów +2o kg mocznika + siarczan Mg./ ha.Buteo powinno się zabrać :rolleyes: bo tylko ta pszenica nie za bardzo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Odpowiednia faza to między tworzeniem się liścia flagowego a jego wyjściem z pochwy łodygowej.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No troche slabo z nia :/ Z niej chyba nic nie bedzie ,ale mozesz sprobowac dolistnie cos jakies odrzywki siarczan magnezu i mocznik to robi duzy efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za słupem widocznym na zdjęciu jest rozkrzewiona i ładniejsza tylko z tej strony taka słaba

To dlaczego tej ładniejszej też nie wrzuciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0
Napisano (edytowany)

Kupiłem Huzar Activ 387OD na chwasty w pszenicy ozimej i w ulotce jest napisane żeby pryskać do końca fazy krzewienia. Czy jak opryskam w późniejszej fazie to pszenicy się coś stanie? Pytam się tych osób co miały styczność z tym środkiem, bo ja się za bardzo nie orientuję a nie chciałby pszenicy zrobić krzywdy.Mam jej tylko 1 ha i jeszcze nie była pryskana na chwasty.

Edytowano przez cuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Rozsiałem N przedsiewnie, a że aura nie sprzyjała kiełkowaniu, to zboże wschodziło 2 tygodnie, i mam pyt. z tym związane. Czy pszenica dotrze do N jeszcze? bo teraz co dopiero zaczęła się krzewic.

I czy jeśli zmieszam Granstar z samymi mikro, nie obniżę skuteczności jego działania? W tamtym roku dawałem Chwastox Turbo, to nawet skrzyp polny mi wzięło.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj