Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bym proponował dać teraz około 70% dawki regulatora wzrostu.(zależy jaka to pszenica,bardziej czy mniej podatna na wyleganie)do tego 5 kg siarczanu magnezu na 1 ha.powinno pomóc w osiągnięciu odpowiedniej gęstości łanu :)oczywiście wszystko razem można zastosować w zabiegu.

Edytowano przez Didi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepiej wrzuć np na fotosik i podaj linki żeby inni tez zobaczyli.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mLoDy161    0

Spotkał mnie w tym roku podobny problem...po konsultacjach zastosowałem 0.5litra regulatory wzrostu +odzywka dolistna<w celu pobudzenia krzewienia bocznego w pszenicy>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Witam mam problem byłem dzisiaj na polu i pszenica zaczyna mi żółknąć góra nie wiem co to moze byc a tydzien temu 17.04 pryskałem na grzyba duetem ale dodałem też 5kg mocznika czy to grzyb dlaej sie rozwija czy moze to mocznik ja przypalil a moze dac jej jakieś odrzywki np siarczan plonvit i mocznika 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

moim zdaniem na tym zdjęciu nie ma za bardzo co ratować :mellow: Jest 25 kwietnia i pszenica powinna już wchodzić w strzelanie w żdźbło a nie dopiero sie pokazywać. Ja bym wzioł to kultywatorem i wsiał jęczmień jary.

A tak wogóle to jaki termin siewu, może wymokło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

jak dam w fazie krzewienia na pszenice jarą 40kg mocznika na ha w 400l wody będzie ok? nie zaszkodzę jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacpero12k    0

siane było około 5 listopada za słupem widocznym na zdjęciu jest rozkrzewiona i ładniejsza tylko z tej strony taka słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

Ja daje 25 na300litrów i nic się nie dzieje do tego 1litr insol

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zonk28 daje na ok 1500l na 6 ha worek aby mocznika. Bo pszenica dostała niedawno saletre więc jej nie potrzeba ale choć troche dla rozluźnienia blaszki aby,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

Prysnąłem pszenice 8 dni temu chisel +trend dawką podaną na opakowaniu i szczerze mówiąc dzisiaj byłem na polu i nic nie widać żeby brało chwast ten oprysk tak powoli działa czy coś jest nie tak jak myślicie

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Czołem!

 

Moi drodzy - maksymalne stężenie mocznika w cieczy stosowane na jeden oprysk okresie początku krzewienia, to 20%.

Czyli - 20kg mocznika na 100L cieczy.

Podkreślam to zalecany max. Dodatkowo dodanie roztworu siedmiowodnego siarczanu magnezu w stężeniu 5%/ha osłoni rośliny przed ew. poparzeniem.

 

Kolejne zalecane dawki zgodnie z rozwojem to:

 

18% - koniec krzewienia

12% - początek strzelania w źdźbło

6% - kłoszenie

 

Podkreślam - to górne dawki - osobiście stosuje 2-3% procent niższe stężenia.

 

Co do mikr/makro elementów to jak najbardziej można mieszać z mocznikiem i siarczanem w dawkach wg.etykiety producenta.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

prysnołem pszenice 8 dni temu chisel +tren dawką podaną na opakowaniu i szczeże muwiąc dzisiaj byłem na polu i nic nie widać żeby brało chwast ten oprysk tak powoli działa czy coś jest nie tak jak myślicie

 

Chisel zaczyna działać po 7-14dni,także ttrzeba czekać,jak dałeś wskazaną dawkę to na pewno weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja Chizelem raz pryskałem i nigdy więcej!!!!!!! środek słaby i nie bierze tyle chwastów co Huzar czy Chwastox T & Tolurex.Pozatym po tym Chizel-u było sporo mietły w polu dlatego sie zraziłem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A ja mam inny problem .Pora na odchwaszczanie już jest a tu zielska prawie niema ,sucho i będzie nadal sucho bez opadów a do tego dochodzą zapowiadane przymrozki ;[

Czyli co chwasty jesienne (przytulia) po wymarzały ? czy czekają na deszcz .

Pryskać czy czekać po 3 maja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Lepiej teraz przy słabych opadach opryskać odżywką z antywylegaczem czy rozsiać nawóz? bo już raczej czas zasilić Pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Czym prysnąć 0.5ha pszenicy od grzyba i czym najlepiej skrócić??? Dostała 250 saletrzaku i oprysk mocznikiem i siarczanem do tego Chwastox Turbo+Lentipur

Edytowano przez Olekc330

Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

czym dokarmiacie przenice jarą ile na hektar

150 kg saletrzaku na hektar na poczatku maja i potem razem z opryskiem fungicydowym 10-12 kg mocznika na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Witam mam problem byłem dzisiaj na polu i pszenica zaczyna mi żółknąć góra nie wiem co to moze byc a tydzien temu 17.04 pryskałem na grzyba duetem ale dodałem też 5kg mocznika czy to grzyb dlaej sie rozwija czy moze to mocznik ja przypalil a moze dac jej jakieś odrzywki np siarczan plonvit i mocznika 10kg

U mnie pszenica też żółknie, a była ciemnozielona i pięknym wigorem. Dzisiaj sprowadziłem fachowca od ochrony roślin. Widział trochę mączniaka, ale ogólnie podobno niektóre odmiany jakoś dziwnie się zachowują przynajmniej tu gdzie wymarzły ogromne połacie rzepaku. Może pszenica odczuwa skutki złego przezimowania, albo brak opadów. Deszczu to pola nie widziały jeszcze w tym miesiącu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Witam! ja mam podobny problem w przenicy ozimej [odmiana figura] i niewiem co to jest na moje oko wyglada mi to na brunatna plamistosc lisci,chociaz deszczu u nas jak na lekarstwo ale czubki zżółknięte i są brązowe plamki dodam ze jakiews 1,5 tyg prysnąłem ja mocznikiem jakies 13-15 kg mocznika na 300l nastepnie siarczan magnezu tez jakies 8 kg i 1l plonvit z z intermagu i po 1,5 tyg przelecialem ja ALKALIN PK 5:25 rowniez z intermagu ? czy to mialo jakis wpływ na to ze pozółkła ta przenica czy to brunatna plamistosc lisci i jakie ewentualnie preparaty mozna na to zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

ja u siebie miejscami zauważyłem tak podejrzewam septorioze liści, urwałem kilka roślinek i do sklepu z Śor, na 100% nie byli pewni ale też tak podejrzewali to kupiłem TEBU na grzyba i prysnołem. Do tego dodałem PLonovit Z + miedz + siarczan magnezu+ antywylegacz 1l. Było to w piatek a w niedziele trochę popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

4e69467758fd64ccmed.jpg

pszenica jara , co moze byc przyczyna zółknięcia zaraz nad ziemia?

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj